Skocz do zawartości
tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak
mtz_820    0

my kosilismy jakos kolo 10-15 lipca (pamietam bo moja dziewczyna miala urodziny a ja na polu bylem;p)

Wiadomość z agroFakt.pl

mtz_820    0

jeden kawalek (3,20ha) jest juz do koszenia mysle ze w tym tyg bedzie mozna go wykosic ale jako ze kosi nam taki sasiad to poczekamy az reszta dojdzie do stanu koszenia najgorzej pod drzewami jest zielony

PS dzisiaj snilo mi sie ze bylem na polu i jechal ciagnik do skupu z rzepakiem wiec cos w tym musi byc ze nie dlugo zniwa...

Danex89    0

Witam.....ja zapytam sie tak z innej beczki troche, sorki ze tutaj ale nie znalazlem lepszego tematu.

Wiec tak, wczoraj przyszedl do nas gosc co by mu w najblizszych dniach wykosic rzepak. Pojechalem zobaczyc jego pola (własnie wrocilem :D) i sie okazalo ze wszystkiego jest moze z 10, gora 15 arów, taki bardziej ogrodek, do tego 70% tej "plantacji" wyleglo. Z racji ze u nas w rejonie rzepaku ludzie nie sieja (z wyjatkiem goscia ktory uprawia 250 ha po pgrze i ma swoj kombajn) nie mamy ani stolu ani nawet kosy bocznej. Powiedzcie czy zgodzic sie czy lepiej sie w to nie pchac.....Boje sie ze znaczna czesc zostanie na ziemi a reszta poutyka sie gdzies w szparach pod slimakami i podajnikami i ze zbiornika nic nie wyleci. W koszeniu rzepaku doswiadczenia nie mamy zadnego. Prosze o odp

Pozdrawiam :D

zetor165    0

Moim skromnym zdaniem grzecznie odmów wykonania usługi :D Tak jak piszesz nie masz stołu ani kosy bocznej, plon będzie kiepski a facet jeszcze Ciebie może później za to obwiniać - że źle wykoszone. Mieliśmy takie akcje i usług już nie robimy. A ty sobie tylko kombajn zabrudzisz rzepakiem. Pozdro.

JD1052    78

Przy tej pogodzie rzepak pójdzie dlo młócenia za 1-1,5 tyg. Jak u Was z ceną???

tomekl    0

Witam wszystkich !!

Ja mam pytanie do wszystkich po ile narazie (jak oczywiscie wiecie) jest u was w skupach rzepak ?? Jak rozmawiałem z naszym magazynujacym to mówił mi ze coś koło 1500 zł ale nie wiem czy to prawda ( odstawiam do zakładów tłuszczowych warszawa) . A jesli chodzi o termin o zbiór to jak narazie oscyluje około 25 lipca. Jak cos wiecie to smiało piszcie bo jestem ciekaw.

FanUrsus    0

10 - 13 wykoszę rzepak .

Za wiele go nie ma , bo większość pól obsiałem pszenicą ..

zetor165    0

Witam. Jeżeli chodzi o cenę to zapewniali że minimum 1450 zł za tone-oddajemy do Agrocentrum Strzelce Opolskie. W poniedziałek potraktowaliśmy rzepak na równomierne dojrzewanie no to trzeba te 1,5 czy 2 tygodnie poczekać czyli gdzieś 15 lipiec koszenie.

coolman111    54

W mojej okolicy powoli kończą już młócić z pokosów. Jeśli chodzi o te z pnia to tak jeszcze z 7-10dni trzeba będzie poczekać.

krolikNH    56

U mnie ludzie rzepak koszą na pokosy od początku zeszłego tygodnia, już teraz powoli kończą, natomiast na rzepak z pnia trzeba będzie jeszcze poczekać, tzn. około 2 tygodni bo jeszcze nie za bardzo dojrzały...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas kosimy z pnia. Tak za dwa tygodnie będziemy kosić.

benek79    13

Ceny podaje sie gdzie indzie nie róbcie bałaganu!

Jezeli nie umiecie szukac to jest opcja SZUKAJ.

kamieniak89    27

To u nas już żniwa rzepakowe rozpoczęte :( , ale tylko na dwóch polach się nadaje do koszenia odmiana califorium, wilgotność to 9%, plon to ok 4 t/ha czyli jest dobrze. Zaznaczam że koszone bizonem bez stołu także straty są ;) . Tu są zdjęcia z koszenia http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Rekord-...image76524.html i http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Rekord-image76521.html. Podała wam już kruszwica ceny?????

krolikNH    56

Jeden koleś już dzisiaj zajeżdżał z rzepakiem, młóconym z pokosu, odprawili go z kwitkiem, sam nie wiem dlaczego... ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się