Skocz do zawartości
tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak
soltys    0

a nie wiecie jak placa .Slyszalem ze u nas (podkarpackie) 1080 zl/t. Posialismy z tatusiem pierwszy raz rzepak wczesniej nie mielismy z niwn zadnego doswiadczenie.Posialismy go na 3,5ha i jesteśmy wielce zdumieni bo plon wyniosl prawie 3,5t/ha. Z ladniejszego kawałka ( 1,5ha ) zebralismy prawie 4 tony z hektara a gorszego 2ha o tone mniej na hektar. U nas jest III klasa ziemi to mysle ze to dobry wynik

wojtus    1
ziemia to IV klasa,a codo cen to słyszałem że płacą 1050 + Vatt

Kurde z 4 klasy to nprawde nieżle. :P Jutro jak pojadę troche odwieżć to będe wiedział dokładnie co i jak płaca,wilgotność i zanieczyszczenia. :P

Wiadomość z agroFakt.pl

kserkses    2

Jak podajecie ceny to piszcie w jakich zakładach, bo u nas we wtorek Warszawa miała cenę 930+vat :P

Kizo    5

Plon szacuję wstępnie na 3t/ha dokładniej podam jak wszystko się wykosi. Byłby dużo lepszy ale na wiosnę sporo wymokło niestety :P .

coolman111    54

Wczraj skończyłem młócić :P. Ale było gorąco, ale już po rzepaku. Nie wiem jeszcze jaki plon, bo dopiero dziś w nocy pewnie się rozładuje. Wczoraj całą noc spędziłem w ciągniku w kolejce :o. Dziś zmiana, bo musiałem sie wyspać. Ale niezłe akcje się dzieją w kolejce... Goście co przywożą rzepak tirami to ładnie handlują nim na lewo :P. Mojemu kumplowi jeden za 50zł zaproponował dopełnienie przyczepy, ale już nie wiem ile mu tam brakowało do tej pełnej przyczepy... I najmnij teraz człowieku tira do wywózki plonów :P.

kamil41    28

u mnie nie było źle, rzepak sialiśmy pierwszy raz i z 2,5ha było 10ton bez 10kg, rzepak był na 3klasie

Nikita_Bennet    100
Wczoraj skończyłem młócić :o . Ale było gorąco, ale już po rzepaku......

to tak jak ja.

wywiezione - wyszlo chyba 2,4 z hektara więc nie mogę narzekać bo stawiałem na 2 tony (wiecej z tej dzialki niz 2,5-2,8 ciężko wycisnąć a zima była dziwna i pozniej sucho).

szedl jako kontraktowany dla Kruszwicy.

teraz trzeba myslec o podorywce.

coolman111    54

No i już wiem jaki miałem plon. O 18;15 miałem ostatni rozładunek :P. Wyszło mi dokładnie 3,47t/ha, czyli zaokrąglam do 3,5t/ha :P. Nie był taki zły. No ale dziś Kruszwica mnie wkurzyła (lekko powiedziane). O północy dowiedziałem się, że cena spadła z 1030zł na 1015zł za tonę :P. Kiedyś tego nie było, aby zmieniali cene w tygodniu, zawsze cena była z początku tygodnia i taka utrzymywala się przez cały tydzień!

tomekl    0

Ja już skosiłem też swój. Wkurza mnie tylko ta cena dostaje 930 zł +vat i odstawiam do zakładów tłuszczowych warszawa magazyn Pułtusk. U was jak piszecie to kruszwica za***iscie płaci 1015 to juz dobra cena. Nie wiem jak tak beda nas traktowac ta warszawa to z nia sie pozagnam i przejde do kruszwicy. Plon dokładnie nie wiem bo cześć mam w silosach bo były strasznie długie kolejki i nie odstawiałem za tydzień bez kolejki wywioze przez dzień, ale te 3 tony to powinno byc nie jest to rewelacja no ale cóz taki rok.

coolman111    54

tomekl, ale te 1015 zł/t to jest cena wyjściowa. No ale dostałem więcej niż Ty, bo mi wyszedł tak po 980-990 zł/t. Tylko te kolejki dobijają :P.

tomek    0

i po rzepaku-12,5ha zamieniło się w 50t ( 150kg chciał znajomy do siewu) czyli praktycznie 49,850t

tj. 4t/ha więc nie jest źle :P

cenę zatrzymam dla siebie :P :P

tomekl    0

No ja mam czysty rzepak i suchy to bez potrąceń mi wychodzi troche podniesli jak do nich do warszawy zadzwoniłem i opieprzyłem na 950+vat nie jest żle.

JarekWLKP    1

Pole 21ha klasa IVa IVb wydajność 3,3t/ha

Pole 26ha klasa IIIb IVa wydajność 4t/ha, byłoby dużo więcej, gdyby nie poległy rzepak.

Cena 980zł/t

zonk    2

plon 3,3t z ha na IVa i IVb, ceny po odliczeniach za zanieczyszczenia od 950-980 zł ZT Kruszwica

a ile się go naprzewalałem najpierw do silosu, potem z powrotem na przyczepy, wszystko przez kolejki w Koronowie(kuj-pom):angry:

tomekl    0

Sory kserkses 955+vat masz racje. Opieprzył muj ojciec ich ze co oni jaja sobie robią z dostawców kruszwica płaci tyle a co oni moga mniej to na drugi dzień podniesli

coolman111    54
Sory kserkses 955+vat masz racje. Opieprzył muj ojciec ich ze co oni jaja sobie robią z dostawców kruszwica płaci tyle a co oni moga mniej to na drugi dzień podniesli

I dobrze, trzeba walczyć o swoje!!!

tomekl    0

w tym roku to tak obserwuje to zboze to swoja cene bedzie miało. Wszyscy krzycza ze duzo a tak w sumie to tak srednio jest. Duzo moim zdaniem na eksport pójdzie

brzozak2    236

i co z tego??? to jest temat o koszeniu, a nie sianiu, chyba powinniśmy byc ci wdzięczni ze wogole o rzepaku piszesz tak jak w temacie :angry:

nastepnym razem pomysl zanim cos napiszesz, oczywiscie o odgrzebywaniu starego tematu nie wspomne

JD1052    79

Ja kosilem rzepak w zeszlym roku 16 lipca, a w tym jeszcze wcześniej bedzie, bo już zaczyna kwitnąć!!!! :):);)

benek79    13
Ja kosilem rzepak w zeszlym roku 16 lipca, a w tym jeszcze wcześniej bedzie, bo już zaczyna kwitnąć!!!! :);):)

Róznie to jeszcze moze byc,wczesne kwitnienie jeszcze o niczym nie swiadczy!!!

zetor165    0

W zeszłym roku zaczęliśmy młócić 7 lipca rzepak. Jak na to co narazie na polach widać to w tym roku też dość wcześnie będziemy młócić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?