tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

soltys    1

a nie wiecie jak placa .Slyszalem ze u nas (podkarpackie) 1080 zl/t. Posialismy z tatusiem pierwszy raz rzepak wczesniej nie mielismy z niwn zadnego doswiadczenie.Posialismy go na 3,5ha i jesteśmy wielce zdumieni bo plon wyniosl prawie 3,5t/ha. Z ladniejszego kawałka ( 1,5ha ) zebralismy prawie 4 tony z hektara a gorszego 2ha o tone mniej na hektar. U nas jest III klasa ziemi to mysle ze to dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
ziemia to IV klasa,a codo cen to słyszałem że płacą 1050 + Vatt

Kurde z 4 klasy to nprawde nieżle. :P Jutro jak pojadę troche odwieżć to będe wiedział dokładnie co i jak płaca,wilgotność i zanieczyszczenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jak podajecie ceny to piszcie w jakich zakładach, bo u nas we wtorek Warszawa miała cenę 930+vat :P


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Plon szacuję wstępnie na 3t/ha dokładniej podam jak wszystko się wykosi. Byłby dużo lepszy ale na wiosnę sporo wymokło niestety :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Wczraj skończyłem młócić :P. Ale było gorąco, ale już po rzepaku. Nie wiem jeszcze jaki plon, bo dopiero dziś w nocy pewnie się rozładuje. Wczoraj całą noc spędziłem w ciągniku w kolejce :o. Dziś zmiana, bo musiałem sie wyspać. Ale niezłe akcje się dzieją w kolejce... Goście co przywożą rzepak tirami to ładnie handlują nim na lewo :P. Mojemu kumplowi jeden za 50zł zaproponował dopełnienie przyczepy, ale już nie wiem ile mu tam brakowało do tej pełnej przyczepy... I najmnij teraz człowieku tira do wywózki plonów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie nie było źle, rzepak sialiśmy pierwszy raz i z 2,5ha było 10ton bez 10kg, rzepak był na 3klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Wczoraj skończyłem młócić :o . Ale było gorąco, ale już po rzepaku......

to tak jak ja.

wywiezione - wyszlo chyba 2,4 z hektara więc nie mogę narzekać bo stawiałem na 2 tony (wiecej z tej dzialki niz 2,5-2,8 ciężko wycisnąć a zima była dziwna i pozniej sucho).

szedl jako kontraktowany dla Kruszwicy.

teraz trzeba myslec o podorywce.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No i już wiem jaki miałem plon. O 18;15 miałem ostatni rozładunek :P. Wyszło mi dokładnie 3,47t/ha, czyli zaokrąglam do 3,5t/ha :P. Nie był taki zły. No ale dziś Kruszwica mnie wkurzyła (lekko powiedziane). O północy dowiedziałem się, że cena spadła z 1030zł na 1015zł za tonę :P. Kiedyś tego nie było, aby zmieniali cene w tygodniu, zawsze cena była z początku tygodnia i taka utrzymywala się przez cały tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Ja już skosiłem też swój. Wkurza mnie tylko ta cena dostaje 930 zł +vat i odstawiam do zakładów tłuszczowych warszawa magazyn Pułtusk. U was jak piszecie to kruszwica za***iscie płaci 1015 to juz dobra cena. Nie wiem jak tak beda nas traktowac ta warszawa to z nia sie pozagnam i przejde do kruszwicy. Plon dokładnie nie wiem bo cześć mam w silosach bo były strasznie długie kolejki i nie odstawiałem za tydzień bez kolejki wywioze przez dzień, ale te 3 tony to powinno byc nie jest to rewelacja no ale cóz taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

i po rzepaku-12,5ha zamieniło się w 50t ( 150kg chciał znajomy do siewu) czyli praktycznie 49,850t

tj. 4t/ha więc nie jest źle :P

cenę zatrzymam dla siebie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

No ja mam czysty rzepak i suchy to bez potrąceń mi wychodzi troche podniesli jak do nich do warszawy zadzwoniłem i opieprzyłem na 950+vat nie jest żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

To pewnie dzięki tobie podnieśli cenę :) , ale u nas podstawową na 955 +vat.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Pole 21ha klasa IVa IVb wydajność 3,3t/ha

Pole 26ha klasa IIIb IVa wydajność 4t/ha, byłoby dużo więcej, gdyby nie poległy rzepak.

Cena 980zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

plon 3,3t z ha na IVa i IVb, ceny po odliczeniach za zanieczyszczenia od 950-980 zł ZT Kruszwica

a ile się go naprzewalałem najpierw do silosu, potem z powrotem na przyczepy, wszystko przez kolejki w Koronowie(kuj-pom):angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Sory kserkses 955+vat masz racje. Opieprzył muj ojciec ich ze co oni jaja sobie robią z dostawców kruszwica płaci tyle a co oni moga mniej to na drugi dzień podniesli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

w tym roku to tak obserwuje to zboze to swoja cene bedzie miało. Wszyscy krzycza ze duzo a tak w sumie to tak srednio jest. Duzo moim zdaniem na eksport pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

i co z tego??? to jest temat o koszeniu, a nie sianiu, chyba powinniśmy byc ci wdzięczni ze wogole o rzepaku piszesz tak jak w temacie :angry:

nastepnym razem pomysl zanim cos napiszesz, oczywiscie o odgrzebywaniu starego tematu nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja kosilem rzepak w zeszlym roku 16 lipca, a w tym jeszcze wcześniej bedzie, bo już zaczyna kwitnąć!!!! :):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Ja kosilem rzepak w zeszlym roku 16 lipca, a w tym jeszcze wcześniej bedzie, bo już zaczyna kwitnąć!!!! :);):)

Róznie to jeszcze moze byc,wczesne kwitnienie jeszcze o niczym nie swiadczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

W zeszłym roku zaczęliśmy młócić 7 lipca rzepak. Jak na to co narazie na polach widać to w tym roku też dość wcześnie będziemy młócić.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj