tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

marekgizio    4

I po żniwach rzepaczanych. Wilgotność 7,2-7,8% ,zanieczyszczenia 4-5%, plon 2,1t/ha na glebach IV-V klasy, cena po potrąceniach - 1320zł netto.

Sporo rzepaku wymokło i gleba słaba ale jestem zadowolony z takiego plonu, kosiłem u takich co mieli idealne stanowiska, a sypał poniżej 2t.

Ludzie koszą w granicach 1-1,5t/ha.

Rekordy to niecała tona z 2,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No dzisiaj wykosiłem 7,6 ha.Było 26,6 ton, to by wyszło 3,5.Słabiutko i to hybryda.Sąsiadom różnie 2,9-3,1 niepryskane na grzyba.Po 2 tony też się trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Lukaszbor@ gdzie miałeś te ponad 4t z hektara? jaki region polski ?

 

zachodnia polska woj. lubuskie u nas rzepaki tak sypia co niektórzy maja nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

To u Was fajnie sypie. U nas to masakra w tym roku. 4ha wykosiliśmy dzisiaj i 10ton - to minimalny zysk jest, ale w wiosce tak tak ludzie mają 6 juterek a 1,5 tony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Rzepak skoszony w piątek, plon 2,58 t/ha, wilgotność 7,5 %, zanieczyszczenia 3%, odmiana californium, cena 1363 zł netto, rzepak nie desykowany, wiosną nie pryskany na grzyba, 1xpryskany od robaka, ziemia 4a-5 kl. Jestem mile zaskoczony bo sypał lepiej jak wyglądał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

wszystko już skoszone:) ostanie ha wykoszone w czwartek:) wilgotność 7.8 zanieczyszczenia 3,9 plon 3.5t cena 1300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie juz baba laborantka porosty znalazła,siedziała franca i dłubała w tym nocniku z rzepakiem jak kura i 5 z na tonie w plecy.Galileo skoszony plon 2,37 jutro jade w Adriane i Canti o ile wjade na pole bo mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Hm a u mnie ciągle pada :) jak pod koniec tygodnia wjadę to będzie dobrze. Ja skosiłem całą pszenicę (narazie rzepaku praktycznie wcale nie ruszałem) plon pszenicy to jakieś 5,5 tony z 50 ha . Kurczę trochę się martwię mam 60 ha tego rzepaczku nadają jeszcze opady i nie wiem czy mi nie pokiełkuję jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Sauter na jakiej ziemi rósł ten galileo ?,oczywiście nie opryskiwałeś na płatek?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4b, pryskalem i to amistar z horizonem.Canti sypnał 2,9 ale pryskany Pictorem 4o minut przed deszczem i podziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja juz taki wkó..ny jestem ze bede kosil po 10-11% wilgotnosci mam jeszcze 9 ha bo tylko udalo mi sie 2 wykosic bo myslalem ze powyzej 8% wilgotnosci nie przyjma a tu sie okazuje ze w tym roku biora wszystko

a cena jest masakra 1070 zł kontraktacja i brakuje na kazdym ha ok 1 tony do tego co podpisalem

a do tego od wczoraj pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Średni plon 2t/ha na 30ha mozaikowatej ziemi przy wilotności 6 %. Jedno pole 8ha z plonem 3t/ha, mlocony wczoraj - 9,8 wilogotności - widać jeszcze nie dostany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ostatni kawałek dziś ścięty, zjechaliśmy z pola, przyczepy do stodoły i dowaliło deszczem.

Teraz wywieźć to i będę wiedział co i jak ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

U mnie wyszło 4.5t/ha jestem bardzo zadowolony. Odmiana chagall. Zanieczyszczenia miałem 3%, wilgotność 8% na dzień 30 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odświeżam temat kiedy kosicie rzepaki na pokosy lub kiedy desykujecie, u nas myślę że pod koniec czerwca będziemy desykować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Desykacja mysle ze za hmmm 3 tyg niecale. Pierwsze rzepaki ida do koszenia po 5 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Kosiecie już może tegoroczny rzepak? Jesli tak to jakie macie parametry (oczywiście niepodczyszczanego rzepaku)?Jestem z świętkrzyskiego i wczoraj widziałem pierwszy kombajn w rzepaku. Ja poczekam jeszcze bo nie jestem pewien czy juz napewno dojrzał, pozatym gdy dzwoniłem aby zapytać o cenę powiedziano mi że dopiero 11 będzie ustalona i tego dnia najprawdopodobniej ruszy u nas skup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

ja mam 7 ha rzepaku teraz zasianego na jesień i ma fioletowych liśći dużo już pryskałem borem i nie wiem co dalej z nim robić

Edytowano przez Matey

Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Te liście na wiosnę i tak zgniją, teraz możesz zająć się konserwacją sprzętu i odpoczywać. Na wiosnę posyp saletrosanem...itd. Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj