tomekl

Kiedy kosicie rzepak ?

Polecane posty

lukaszz110    5

ja troche odczekałem i prysłem dzisiaj świtem 14ha i dwa razy tyle jeszcze zostało na poniedziałek z rana i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to was zaskoczę u nas będą kosić rzepaki w przyszłym tygodniu,mój jeszcze zielonkawy daje mu do 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

u mnie tu już koszenie jęczmienia w pełni . Więc i rzepaki będą juz po niedzieli myśle że za tydzień o tej porze będe już szykował się do odjazdu na elewator!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja planuje we wtorek lub środe kosić rzepak który desykowałem w niedziele tydzień temu a teraz codziennie mam 32 albo i lepiej stopni to dojżewa w oczach, niepryskany to potrzebuje tydzień upałów i gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

U nas jęczmienie jeszcze stoją 2 pola zaczęte tylko, więc ziarno jeszcze nie było, ale teraz w tygodniu to już raczej będą pokoleji wyjeżdżać, a rzepaki 1,5 tydzień po jęczmieniu jeśli nadal takie upały będą już pola są brązowe całe, ale ziarna pół na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja jade w rzepak koncem tygodnia, nie dosuszany.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

U mnie też czwartek, piątek będzie do koszenia, nie desykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja będe kosił w sobotę jak deszcz nie spadnie albo w niedziele rzepak nie desykowany ale na przyszły rok już będzie desykacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

U mnie góra już ładnie szeleści (jest już do koszenia) jednak dołem trafia się jeszcze trochę zielonego. Myślę że w okolicach wtorku, środy będę próbował- oczywiście jeśli będzie pogoda.

Ps. Przedwczoraj spółka desykowała dopiero rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaso100    0

Będę kosił chyba za około 10 dni woj Warmińsko-Mazurskie. W poniedziałek jadę chyba pryskać na dojrzewanie. Dobrze zrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas pojawiło się pare kombajnów w rzepaku, ja też skosiłem pierwszy kawałek. Wydajność niestety nie jest rewelacyjna mimo że plantacja była bardzo zadbana plon 30-40 procent niższ niż w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Co znaczy bardzo zadbana ,mój sąsiad miał niezadbaną adrianę i dała ok.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Na dzisiaj bylem ustawiony na koszenie ale od rana pada na szczęście to tylko lekki deszczyk bo rzepak był już jak grzechotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zadbana w moim rozumieniu . 700 kg saletry na ha, 3 razy oprysk grzybowy brasifun , alert , caramba. 2x mocznik i siarczan magnezu dolistnie 2 x 12,5 kg/ha. basfoliar 10 litrów/ha 5 kg solubor/ha od robactwa 2 x mospilan raz dursban + sherpa. nawożenie jesienne nawóz wieloskładnikowy dolistnie rzepak ekstra mocznik i siarczan i tak jak mówie plon około 35 procent niższy w moim przypadku niż rok wcześniej celowo nie podaje ton bo nie chcę się licytować.

A plony sąsiadów traktuje z przymróżeniem oka bo niektórzy mówią że maja hektar majc 1,25 ha a ich 3 tony to może być 2,5 tony.

Ale to tylko moje obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki20122    0

Witam panowie.

mam takie pytania :

1. Ile mniej więcej należy czekać po opryskaniu roundupem na koszenie rzepaku?

2. w niedziele tj dziś lało dość sporo więc ile trzeba czekać aby móc wyjechać do rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

W środę zaczniemy kosic rzepak na piachach bo juz jest dobry, jest jakieś 4 ha do zmłócenia, przed tymi deszczami co maja byc w weekend,bo wymłóci i bedzie po nim, słoma zielona ale strągi juz dojrzały wiec trza jak najszybciej, a za jakeis 2 tygodnie zaczniemy kosic reszte, czyli jakieś 12 ha.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

rzepak już wykoszony 8ha 33tony wilgotność 7% cena kontrakt 1260 netto poza kontraktem 1325 wiec troszkę do tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lukaszbor@ gdzie miałeś te ponad 4t z hektara? jaki region polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Juz dzis w sasiedniej wsi kombajny powyciagane i przygotowane na tip-top licze ze po południu wyjada


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

kosiłem dzisaj sąsiadowi cztery hektary rzepak pełna ekologia z czterech hektarów 11 ton. U mnie wszystkie jeszcze nie doszły bedą musiały przetrzymać deszczowy weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj