jack60

jaki olej do przedniego mostu mf 3060

Polecane posty

jack60    0

Witam. Ostatni kupiłem MF 3060 z 93r. Maszyna wydaje się być w dobrym stanie, wydaje sie bo nie sprawdzałem jej jeszcze w polu. Ogólnie zmieniam teraz filtry i oleje. I mam pytanie. Jakiego oleju nalać do łożysk przednik kół? Nie umiem nazwać tego fachowo ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nie wiem czy rozsądnie było zakładać temat o takiej "drobnostce"... :P Istnieją już temat jaki olej do skrzyni, MF itd... :P mogłeś napisać tam :P

Chodzi Ci pewnie o olej do przedniego mostu tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

aj sie ludzie sr**ą z tymi wymianami oleju :P u mnie w mf-ie tylko w silniku wymienilismy i do skrzyni dolalismy bo mało było i chodzi :P ile dałes za mf-a i na ilu ha robił bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To życze bezawaryjnej eksploatacji ;) tylko jak nie zmieniacie oleju to nie zakładajcie potem tematów że świeci sie Wam jakaś czerwona kontrolka albo że hydraulika siadła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A co do rodzaju oleju w przednim moście, to myśle że nie ma tam większych wymagań co do jakości itd... Więc hipol moim zdaniem też będzie dobry ;)

Wymieniał ktoś może tam już olej??? Jak nalać, ile wchodzi i jak mierzyć??? według tych korków co są po bokach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack60    0

tak chodzi o przedni most ;) Dzięki;) Za MF dałem 46700zł. Z turem trzy sekcyjnym. Kupiłem go od rolnika gdzie chodził już u niego 2 lata. Na liczniku na 8200 mth. Ma na sobie jeszcze oryginalny lakier tylko opony ma słabe. Będę go użytkować na 15ha ale głównie kupiłem go z myślą do prasy zwijki war farmy z 2003r:) I tu moje kolejne pytanie... Czy w takiej prasie jeździć lepiej na 540 obrotach czy na 1000 obrotach ?

 

tylko jak nie zmieniacie oleju to nie zakładajcie potem tematów że świeci sie Wam jakaś czerwona kontrolka albo że hydraulika siadła :P Mirasek co mam rozumieć przez to zdanie ??? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

po krótce to moge Ci nawet ja powiedziec , jak dbasz tak masz, to nie ursus ze nalejesz praktycznie czegokolwiek poza spalonym olejem i bedzie chodzic cały czas :P tej skryni nalezy sie wymiana co 1000 1200 mth, niech mnie ktos poprawi jak sie myle, tam jest wrażliwa aparatura w skrzyni hydrauliczna i przekładnia, ale na dobry poczatke polecam Ci cała lekture w temacie skrzynia 3060 , awarie etc ;) ja tak zrobilem nim kupilem swojego ferdzia, pozdrawiam


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

ja mam hipol olej w miare jakościowy dobry do mostu a zarazem tani oraz gęsty.w mój przedni most jest zalewany tym olejem juz prawie 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

jeszcez niewiem do końca ale za tulejkę do napędu i końcówki drążków wraz z przegubami 800 zł narazie plus to co tokarz i mechanik także nie wiem ile wyjdzie :) no i nie wiem jaki olej kupić

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Koledzy wypowiedzcie się jaki mam wlać olej do tego mostu bo kupiłem hipol ale nie wiem czy to dobry olej, jutro będe zalewał albo w sobotę i nie wiem czy się nadaje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

końcówki drążków, przegóby drążków, złączka napędu, do tego przetaczanie całego przodka, i dotaczanie nowego frezu na wałku ataku i drążku przekazania napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Odświeżam temat.

 

Jaki olej zastosować w przednim moście w MF-ie? Seria 31** i 30**, ale to raczej bez znaczenia :) .

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja leje do swojego, co prawda nowszego trochę olej titan supergear 80w90


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojemność układów most jest chyba taki sam jak w serii 6100 czyli Dana i zależnie od modelu mostu. Jeżeli jest tabliczka znamionowa bez problemu można odczytać.

(dyfer + 2x zwolnica)

AG66 - 5,6 + 2x 0,8

AG75 - 5,6 + 2x 1,0

AG85 - 5,6 + 2x 1,0

AG105 - 7,6 + 2x 1,2

 

Zaczerpnięte z innego tematu.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj