Ferdek07

Wysokość koszenia w kosiarce rotacyjnej

Polecane posty

Ferdek07    75

Jeśli dobrze pamiętam to zwykła rotacyjna 1,65m ma nastawiane fabrycznie 4,2cm, a samasz podaje że wysokość koszenia wynosi 5,9cm i o ile w zwykłej rotacyjnej jest dla mnie te 4,2cm za nisko to czy w samaszach jest więcej tulei dystansowej czy inny talerz ślizgowy? czy dołożenie dystansu do kosiarki 1,65m ma jakieś negatywne skutki, bo ogólnie to rozkręcam na śrubie rzymskiej żeby gładko się ślizgała kosiarka i nie łapała kamyczków, no ale lepiej było by dać jakiś dystans i wyżej kosić i czy wtedy taka kosiarka nie zbiera torfu między bębny, czy nie gubi nożyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Wysokosc koszenia regoluje sie wlasnie dystansami pod talezem tak podaje instrukcja i producent. Wiec nie powinno zbierac torfu a tym bardziej gubic nozykow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Przecież zachodnie kosiarki rotacyjne,chyba wszystkie mają regulowaną wysokośc koszenia,od 5 cm do 15 cm i nic się nie zabija,z nożami jest podobnie jak w naszych od czasu do czasu któryś wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No tak, mi chodzi o to czy wszyscy producenci stosują takie same talerze ślizgowe, czy są talerze ślizgowe bardziej wyprofilowane w taką jakby miednicę? czy jest tylko jeden standard talerzy ślizgowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Chyba talerze ślizgowe mają taki sam profil, w zachodnich talerz ślizgowy zostaje na tej samej pozycji , tylko górny z nożami za pomocą pokrętła można podnosić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No a jaka waszym zdaniem wysokość koszenia jest najlepsza? bo to co ustawiają fabrycznie w małych kosiarkach to moim zdaniem dużo za nisko, dokupuje się dodatkowe pierścienie czy jeden nowy grubszy żeby zdystansować zwykłą 1,65m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Ja mam jedną podkładkę więcej Nożyki wytrzymują dużo więcej lżej się kosi trawka szybciej odrasta i lepiej schnie . Jest tylko problem jak trawa przylegnie (pasowało by niżej kosić )Wtedy nie wyjmuję dystansu tylko zakładam nożyki od czeskiej kosiarki i mam niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

Te garażowe kosiarki to każdy producent ma swoje kształty talerzy, jak byś popatrzył w rożnych sklepach to każdy jest inaczej podgięty, lepsze są bardziej wygięte bo mniej ziemi zbierają

sdamigo6 czeskie[wygięte]nożyki pasują do kosiarki polskiej na proste nożyki-az muszę to sprawdzić


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to jest z tymi pierścieniami dystansowymi w polskich kosiarkach 1,65m? czy można zakładać 2 na siebie? standardowy ma 8mm a wyższy 12, a czy mógłbym ze starej kosiarki wsiąść te pierścienie i dać po 2 po 8mm na bęben?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Możesz założyć nawet 3 na kupę najwyżej dokupisz dłuższe śruby do piasty @jacus pasują czeskie nożyki i stosując je wys. koszenia spada chyba o 1,5 cm bo tym garbem opierają się o górny talerz Zakładam je jak mam wylegniętą trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

najlepsza optymalna wysokosc koszenia to 7-8cm,moim zdaniem troche wysoko ale przy takiej wysokosci koszenia minimalizuje sie zbior ziemi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kupiłem dystanse 10mm zobaczymy jak to będzie, ale czy nie za duże żeby te jeszcze do kupy dołożyć?

ps. kiedy należy wymienić trzymaki aż wytrą się aż pod sam sfożeń trzymający nożyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zielony w tym temacie. Wnioskując z waszych wypowiedzi to te podkładki montuje sie pomiędzy dolnym talerzem, a jego mocowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy mogę w prosty sposób zwiększyć wysokość koszenia do około 15cm? czy można szybko i łatwo dołożyć jeszcze jeden talerz oporowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj