Krzysiek19

Na gaz?

Polecane posty

utek    6

A jak ustawisz właściwą dawkę gazu tym reduktorem z kuchenki?

 

W przypadku instalacji II gen można zastosować w dolocie map sensor, z niego sygnał będzie sterował silniczkiem krokowym dawkując odpowiednia ilość LPG.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

A jak ustawisz właściwą dawkę gazu tym reduktorem z kuchenki?

 

W przypadku instalacji II gen można zastosować w dolocie map sensor, z niego sygnał będzie sterował silniczkiem krokowym dawkując odpowiednia ilość LPG.

jaki dolocie? powietrza? a co to ma wspólnego z paliwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A to ma wspólnego, że gaz się podaje z powietrzem. Mieszanka LPG z powietrzem powoduje zmniejszone zapotrzebowanie na ON.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Jak dokładnie poczytasz to sie dowiesz że kluczem do sukcesu sa proporcje gazu do ON. Więc jak chcesz to ustawić w pompie tłoczkowej, albo rotacyjnej jak w perkinsie?

Reduktor od kuchenki na max daje 1,4kg/h i dokładnie tyle go potrzeba w 100KM silniku spalajacym średnio 225g/kWh ropy. Sa też mniejsze 1,25kg i chyba 0,8kg/h mozna sobie dobrać do silnika. A ja nadal nie wiem jak chcesz ustawić ten reduktor? Rozpisz się może. Nie pozjadałem wszystkich rozumów z chęcią poczytam jaki masz plan na uzyskanie tych 20% w stosunku do ropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

A ktoś wie jak to zrobić, o co chodzi z tym dawkowaniem.

. Dzwoniłem dzisiaj do tego mechanika ch*jnackiego i powiedział że to nie za bardzo chodzi, i powinno być z 4 dyszami wtryskowymi. Sam nic nie zrobię jak nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi.

Podejrzewam że mówił to po to żebym się odczepił.

 

Mam istalacje zwykłą i sekwencję, pytanie jak sterowanie podłączyć do obrotomierza, jak to ma sterować.

Ten gosc wydal kase na artykuly w prasaie i teraz probuje sie odkuc jak dzwonilem do niego to mi powiedzial ze za instalscje do valtry bede musial zaplacic 7000 netto jak powiedzialem ze chce zestaw bez botli to powiedzial ze 200 opusci dobre:)gaz podan z butli turystycznej do kolektora w zetorze nic nie daje(maly wydatek) a z kuchennej w silniku rosna obroty i zastanawiam sie czy tez tak silnik zareguje w valtrze czy elektronika zmniejszy dawke ON zeby obroty byly zgodne z tymi ustawionymi jesli by tak bylo to powinna zdac egzamin prosta tania instalacja llgeneracji dysza zainstalowana przed turbina dzialala by jak w starym silniku benzynowym ewentualnie ustawic na uboga mieszanke zeby wydatek LPG wynosil te 2-5litrow na godzine i powinno dzialac

Przepraszam za bledy pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Jak dokładnie poczytasz to sie dowiesz że kluczem do sukcesu sa proporcje gazu do ON. Więc jak chcesz to ustawić w pompie tłoczkowej, albo rotacyjnej jak w perkinsie?

Reduktor od kuchenki na max daje 1,4kg/h i dokładnie tyle go potrzeba w 100KM silniku spalajacym średnio 225g/kWh ropy. Sa też mniejsze 1,25kg i chyba 0,8kg/h mozna sobie dobrać do silnika. A ja nadal nie wiem jak chcesz ustawić ten reduktor? Rozpisz się może. Nie pozjadałem wszystkich rozumów z chęcią poczytam jaki masz plan na uzyskanie tych 20% w stosunku do ropy

 

 

Ustawić reduktor? Reduktora się nie ustawia przy dieslu, bo dawką nie steruje reduktor, tylko silniczek krokowy. A silniczek krokowy otwierałby się i zamykał w zależności od podciśnienia w dolocie. Podciśnienie mierzone byłoby map sensorem (map sensor pełniłby podobną funkcję jak sonda lambda w benzyniaku).

 

Co do dawki ON, to jej się nie tyka, bo od jej sterowania masz nogę. Masz LPG podawane z powietrzem, nie wciskasz tyle gazu.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

A wiec kwestia obrotow by sie niejako sama rozwiazala tania instslacja zbiornik z lewej strony zmiescilby sie 100-120l jakby to dzialalo ladnie to bym akumularor przeniusl z prawej strony miedzy silnik a a kabine jak w wersjach lesnych i jeszcze by sie drugi zbiornik 100l na lgaz by sie zmiescil wtedy raz na tydzien mozna na stacje po LPG podjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....

Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna....

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dla mnie instalacja gazowa w traktorze to ... aby niepowiedzieć głupota :D , ale jest dużo takich pierdółek szczególików do przerobienia.

A co do sterowania ilością gazu czyli zastanówcie się chwilkę nad ilością powietrza które wpływa do cylindrów jest jedno proste rozwiązanie, bardzo proste, rozwiązanie które jest stosowane w silnikach z turbiną i intercoolerem gdzie przewody dolotowe z turbiny do chłodnicy i z chłodnicy są długie i jest w nich spora ilość sprężonego powietrza która zachwiała by opanowaniem obrotów w silniku ;) a tu zastąpiła by regulator odśrodkowy pompy wtryskowej ;) , ale dojdźcie do tego sami :D jak coś na tym forum podpowiedziałem to tłuki na mnie psy wieszają :D Powodzenia :D

Autorowi mogę podpowiedzieć :D na pw :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

W turbo jest torche prościej. Cisnienie doładowania zmienia się wraz z obciażeniem wiecej paliwa wiecej spalin itd..... Mozna by połaczyć to z sterownikiem tej waszej instalacji z poloneza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....

 

Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna..

 

 

No chyba jest inaczej w valtrze mogę ustawić potrzebne obroty i silnik je utrzymuje tak długo aż się nie przeciąży wiec sądzą ze gdy ciągnik jest pchany z górki obroty mogą rosnąc ale dawka paliwa według mnie jet mniejsza i turbina nie wytwarza takiego podcisnienia i dawka LPG spada jeszcze nie posiadam intercolera to mieszanka z turbiny idzie prosto do kolektora a to dawkowanie gazu nie jest znów takie sztywne 20% chyba to powinno zadziałać

Edytowano przez lukas120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A czy podcisnienie w dolocie jest proporcjonalne do ilosci ON? Napewno nie! Silnik pracujacy przy obciażeniu ma inna dawkę niż pracujacy bez obciażenia przy tych samych obrotach. Spróbuj ciagnac pług z prędkoscią 8km/h i obrotach 1600. i nacisnij sprzegło bez ruszania gazu. silnik momentalnie wejdzie na maksymalne obroty, a twoja instalacja gazowa, zamiast odciać gaz wzwiazku z tym iż pompa odcieła częśc paliawa ( i silnik doszedł tylko do 2100 obr a nie poszedł dalej) otworzy zawór krokowcem po będzie wieksze podcisnienie a powinna go zamknąć bo zapotrzebowanie na moc spadło. Nie che ruszać dawki paliwa źle mnie zrozumiałeś. Więc nadal nie masz do czego podłaczyć tego silnika krokowego. Co kolego powiesz na to? Przy maxymalnych obrotach regulator odcina dawkę paliwa by silnik nie poszedł dalej a instalacja daje więcej gazu bo podcisnienie jest większe. hmmm to on ma chodzić na gazie czy ropie? jedziesz z górki pcha cię przyczepa puszczasz gaz, przyczepa naciska obroty rosną podcisnienie rośnie a instalacja daje gazu...... z hamowania silnikiem nici.....

Chyba trzeba zapomniec o benzyniakach tu filozofia jest troche inna....

 

Chyba nie rozumiesz zasady działania instalacji gazowych i kwestii podciśnienia.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

w tej dyskusji musimy jeszcze wziąć pod uwagę rodzaj silnika bo choć mówimy o dieslach To każdy chyba myśli o innym silniku jeden ma turbo inny nie i i jeszcze każdy spełnia inne normy emisji spalin w starszych silnikach turbina podawała powietrze i kolektor siły dymienia podawał maksymalną możliwą do spalenia dawkę paliwa a w nowszych silnikach już to powietrze jest niejako dawkowane żeby zachować odpowiedni skład spalin i dlatego uważam że może działać instalacja podciśnieniowa nie jestem ekspertem w tej sprawie ale tak to widzę a jakoś dziwnie się porobiło i wszyscy wciskają instalacje za 6-7 kawałków podczas gdy do benzyniaka podobna instalacja kosztuje 3000zł a różnią się może drobną korektą oprogramowania wiedząc że valtra produkuje ciągnik zasilany gazem tym bardziej podoba mi się pomysł zrobienia czegoś takiego w moim ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Byłem dzisiaj w zakładzie co zakłada gaz do samochodu. Problemu nie ma z założeniem, ale coś innego.

70% gazu i 30% ropy. Te 30 % jest potrzebna do zapłonu gazu w cylindrze.

Oryginalna instalacja do diesla, za 8 tyś brutto.Z homologacją bo to oryginał, specjalny do diesla.

4 dysze wtryskowe, do silnika 4 cylindrowego, sterowane komputerem, coś jak sekwencja w benzynie.

 

W czerwcu ma wyjść nowa instalacja gazowa do silników SDI, z podawaniem gazu w postaci ciekłego bezpośrednio do cylindra.

 

O tym co ja mu mówiłem, i tu o tej piszemy, to nic nie wiedział, i domyśla się że ta instalacja to coś jak w polonezie, sterowana podciśnieniem, pytanie po co sonda EGT raczej spełnia role sondy lambda w benzynie, reguluję przepływ mieszanki.

Zastanawiał się że jak założyło by się taką instalację, np, z poloneza, to na jakiej zasadzie można zmiejszyć dawkowanie ropy. według mnie sama by się zmiejszyła dawka ropy.

No i po co kombinować dużo.

http://moto.allegro.pl/montaz-instalacji-solaris-diesel-na-gaz-lpg-i3053318619.html

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak ci się zmniejszy wydatek pompy ? przecież jest stały zależny od obrotów i wciśnięcia pedału gazu. Trzeba by zrobić kilka prostych przeróbek.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

30%ON 70%LPG podobny system jest w valtrze 20%ON80%LPG ale gość kłamał źe ta instalacja ma homologacje do ciągnika bo w Polsce legalnie można to zamontować w każdym samochodzie ale nie w traktorze więc faktury za tą instalacja ani za LPG w koszty nie wliczysz moga kąbinować właściciele suszarni na gaz gdzieś znaleź starą pompe LPG z stacji paliw i szafa gra a co do zmiejszania dawki paliwa to jak ustawisz ciągnik na dane obroty to spalanie bedzie zmienne w zależności od obciążenia j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jakie są przeciwwskazania legalności montażu gazu w ciągniku? Nie znam takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Poprostu jak narazie brak homologacji na ciągniki rolnicze z tego powodu np valtra nie sprzedaje ciągników na biogaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Też słyszałem że tylko ciągniki rolnicze nie posiadaj homologacji na gaz, wszystkie inne posiadają. Za pół roku może to zmienią.

W zakładzie mówił mi że to do diesla i posiada homologację, podejrzewam że do końca nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Jakby się coś mialo w przepisach zmienic to noże warto poczekać i zamontować legalnie bo wtedy i instalacja wyjdzie taniej i gaz na fakturę będzie można kupic do tego jakby sumaryczne spalanie spadło o te 10% i moc podskoczyła o tyle samo to by było fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Poprostu jak narazie brak homologacji na ciągniki rolnicze z tego powodu np valtra nie sprzedaje ciągników na biogaz

 

Nie ma czegoś takiego jak ciągnik na biogaz. Biogaz musisz oczyścić i uszlachetnić do poziomu 93% metanu w mieszaninie (nazywa się to bioCNG) Można takie paliwo stosować w ciągnikach wyposażonych w odpowiednią instalację ON-CNG. Inny wariant to ciągnik fabrycznie wyposażony w silnik na gaz.

 

Brakuje regulacji prawnych dotyczących takiego paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r13rs    1

widziałem instalację w 7211 i to jest banał- jednopunktowy wtrysk gazu w kolektor, parownik zawory standard, butla to domowa-kuchenkowa z opcją demontażu do "tankowania-wymiany" do 360 instalacja od 15-letniej fiesty i oszczędność do 40% ON w zależności od obciążenia-im mniejsze zapotrzebowanie mocy tym mniejsza oszczędność a obroty-od tego jest regulator na pompie i jeśli silnik dostaje wzbogacona mieszankę ON+LPG +O2 to porostu nie wciska się gazu w podłogę żeby uzyskać 1800obrotów. problem jest z homologacją i tu "polska właśnie". jeśli ktoś już to prawnie ureguluje podatki podniosą cenę instalacji 2-krotnie i nikt nie będzie widział oszczędności. tak jak w ciężarówkach gdzie instalacją jest typowa sekwencja gdzie 2lub3 (w zależności od mocy jednostki napędowej) wtryskiwacze wwiercone są w kolektor. nie pozostaje nic innego jak montować BLOSS jak to kiedyś bywało w osobówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj