Zaloguj się, aby obserwować  
mf6245

Massey ferguson 6245

Polecane posty

mf6245    0

Witam,

mam do Was pytanko. Czy ktoś z Was jest użytkownikiem Mf 6245 2001r. ? Jeśli tak prosiłbym o opinie na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem użytkownikiem tego modelu ale modelu 6290,Ale według mnie ta seria 62XX jest najbardziej udana.Mi mój sprawuje sie fantastycznie :) .Może nie za bardzo na temat ale zawsze coś :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6245    0

Twój więcej mocy ma, po świętach będzie konkretny sprawdzian przy orce. Mysle ze 4 obracana na te 115 KM wystarczy pytanie tylko jakiej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6245    0

Masseyek6290 a jak w Twoim jest ze skrzynia? U mnie jeśli ruszam nim na początku, pierwsze odpalenie nie chodza półbiegi. slyszalem ze jest to zwiazane z temperatura oleju w skrzyni ze nie ma odpowiedniej temp. Dopiero po jakis 10 minutach jazdy moge uzywac polbiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo dobrze ze skrzynią.Masz racje to jest związane z temp. oleju w skrzyni.Ale u mnie zawsze to działa,tylko w zimie jak były te straszne mrozy to trzeba było poczekać 2 minuty na półbiegi.Ale zawsze wszystko działa jak należy. :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

dobry znajomy miał ten traktor pracował na 115 ha(wszystkiwe ciężkie prace typu orka, brona aktywna, agregat, prasa). miał go od nowości jedyne co w nim wymieniał to filtry i oleje bardzo chwali sobie ten model choć zmienił go na nowego 200 konnego masseya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radjas    0

Witam. Mam 6245 i jestem zadowolony. Pierwsza sprawa w tym ciągniku muszisz dbać o filtry: paliwowy, 2 powietrza, a zwłaszcza o filtr od układu hydraulicznego. To że półbiegi Ci nie chodzą od razu to może być przyczyna brudnego filtra. Ciągnik ten ma 91KM. U mnie ciąga pługi 4, czterdziestki. Spokojnie daje rade.Plusem jast to że mało pali. Jak narazie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Twój więcej mocy ma, po świętach będzie konkretny sprawdzian przy orce. Mysle ze 4 obracana na te 115 KM wystarczy pytanie tylko jakiej firmy.

115KM? Jeśli chodzi o 6245 to ma 85KM wg DIN (91KM wg ISO) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to może trochę odświeżę kotleta:) Moje pytanie jak ten ciągnik się sprawuje, z jakim sprzętem śmiga, i ile pali?? Mam nadzieję konkretnych wypowiedzi:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Obawiamsię że wielu uzytkowników nie znajdziesz one sa mało popularne w polsce pozostaje tylko poczytac to co jest na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

heh przeczytałem już wszystko co było na forach i w Google nawet filmiki obejrzałem na YT :lol: A jak to jest ze spalaniem w MF'ach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Silnik w tym ciągniku to perkins serii 1000 z wastegate podobny maja mf 4255 4345 6140 chociaz nie wiem czy ten ostatni ma wastegate. Wiec użytkowników takich ciagników musisz pytać. W sumie ciągnik dośc atrakcyjny cztery półbiegi do tego autodrive co prawda w opcii i speedmatching w standardzie nie wiem czy 61xx to miał i ceny są przystępne za 89 chyba na allegro jest z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schagerl    0

Chce kupić takiego 6245. Mam już nawet upatrzony tylko jest on na kołach 28 i 38 ,a powinien być 24 i 34 według stron internetowych... Pytanie: Czy ma to jakiś wpływ na ciągnik oprócz tego że jest wyższy i szybszy? Czy skrzynia i silnik powinny być idealnie suchutkie ?ten nie jest wypicowany i troszke tego się nazbierało,,,, Ciagnik ma ok 6000mth..Nie sprawdzałem jeszcze ehr (brak pokreteł od ehr ale bedą ).. Po zapeleniu puszcza lekki dymek a potem nic, biegi ładnie działaja... Coś jeszcze moge sprawdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak juz będą te pokrętła posprawdzaj ehr zwróć uwagę czy nie miga dioda sygnalizująca błędy. Ogólnie czy nie migają/świecą żadne kontrolki zwłaszcza czerwone. Zapocony lekko może być. Sprawdź czy śruby nie ruszane. Większe koła nie mają żadnego negatywnego wpływu na układ jezdny. Pobaw się pokretłami od ustawień podnośnika. Sprawdź podnoszenie i regulacje pozycyjną. Czyli pokrętło w podłokietniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schagerl    0

Śruby oczywiście ruszone na łączeniu silnik skrzynia... Na silniku nieruszane.. Martwi mnie tylko właśnie strasznie upaprana skrzynia i silnik. Nie mówię tutaj o jakimś znaczeniu terytorium tylko mocnym brudzie na górze skrzyni oraz poceniu się silnika.. Te oponki tylne to sa chyba 540/65 38 i tu rodzi sie pytanie czy wogóle ma sens taki traktor 90km na takich oponach do orki ze względu na zakup maszyn do niego.Np. pługi hciałem obrotowe ale to ni w ząb z odoraniem od miedzy bo przecez więcej chyba jak 4x40 nie da rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Skrzynia jest brudna do góry bo tam nie dało się tego domyć bez ściągania kabiny, myjką tylko od dołu i boki były myte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

no trudno powiedzieć o stan ciągnika ja mam mf 6290 teraz piąty rok mam i też silnik był suchy i czysty a skrzynia też z boku ładnie umyta i parę tam zacieków było ale po uszczelniałem góra skrzyni to jedne błoto tam było i nadal do dziś jest no wystarczy że jakiś wąż od hydrauliki pęknie to wtedy bałagan jest bo nie ma jak umyć a jak się wyjedzie w pole to kurz się przykleja itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schagerl    0
Napisano (edytowany)

A na jakie pługi się można takim narywać obrotowe ,a jakie zagonowe..klasa ziemi III gdizeniegdzie glinka. Czy da rade w 4 vario? Chce odorać rozstawiam na maksa ,a normalnie sobie orze jakies 1,5m.. Czy tak sie da wogóle??

Edytowano przez schagerl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Macie moze instrukcje obslugi do tej serii? Mam na oku 6255 czy ta dioda czerwona przy pokretlach od regulacji podnosnika pulsuje przy sprawnym ukladzie? Bawilem sie podnosnikiem i raz na jakis czas ta kontrolka przez chwile mi pulsowala, tylko nie wiem czy dlatego ze wlaczylem jakas niedozwolonafumkcje, regulacje czy cos jest nie tak, podnosnik raczej dzialal prawidlowo.

Niektore maja maske sciata prawie do osi przedniej a niektore normalna prostokatna, czy to byla opcja do wyboru czy dwie rozne serie ciagnikow?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Maska była do wyboru a migająca dioda to kody błędów. Gdzieś tu kiedyś podawali ludzie opis kodów błędów tej serii. Trzeba policzyć błyśnięcia. Podnośnik może działąć ale któaś z jego funkcji może już nie działa prawidłowo. Może być uszkodzone np pokrętło od regulacji głębokości. Popatrz uważnie po użyciu któego pokrętła dioda zacznie migać. Jeśli zacznie migać sama po uruchomieniu silnika usterka może być w samym układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ok, czyli normalnie jesli wszystko sprawne nigdy i w rzadnym wypadku ta kontrolka sie nie zapali?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

witam.jestem użytkownikiem mf 6255 od ponad półtora roku mam instrukcję ale po francusku orginalną i co z tego dioda też mi zaczęła mrugać najpierw 1,2 potem 1,1 i podnośnik nie działa ale mechanik zamówiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj