zdzisio666

MF 7465 vs Fendt 712 Vario

Polecane posty

zdzisio666    0

witam, jestem tu nowy i chciałbym odrazu się spytać na temat ciągnika bo chciałbym kupić ciągnik na 80ha

mysle nad mf 7465 albo fendt 712 vario

mam do niego pług 4 skiby, transport, agregat 4,5m i rozrzutnik 10t

co polecacie

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaka cena wyposazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

jeżeli cie stać to bierz fendta

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja bym ci polecił MF jest to dobry traktor i na pewno sobie poradzi z tymi maszynami co mówisz. I jest raczej tańszy do Fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

za pewnie duzo tańszy a skrzynia chyba jest ta sama co w fendtcie i silnik perkinsa tez jest oszczędny i wytrzymały tylko co fendt to fendt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właSnie fendt to fendt :) jak bedziesz jeszcze brał ha to lepuej fendta a jak na to mf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Nie piszcie że fendt więcej spali od mf ponieważ fendt ma skrzynie vario i to już jest jego wielki atut w którym przewyższa mf dlatego spalanie będzie podobne a może i lepsze będzie miał fendt na twoim miejscu postawił bum na fenda ale to tylko moja opinia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NO fakt do 120 bez problemu :) a ja kiedys od znajomego rolnika słyszałem ze fendt z vario spala troche więcej :) ale jak fendt to z tms-em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Racja :) tak wiec mój głos za mf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staliśmy przed podobnym wyborem ale wybraliśmy fendta;)

Maseya chyba nie warto porównywać z fendtem chyba ze podług ceny do fendta lepiej porównywać john deere albo deutza ttv a massey to troszkę niższa półka.Ale jak o masseya bedzesz dbał to tez pochodzi parę ładnych lat;]


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym że MF to niższa półka,Ja daje swój głos na MFa sam go mam tylko inny model i bardzo jestem z niego zadowolony.Bardzo mało awaryjny,mocny i twardy :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No własnie jak nizsza półka :) teraz mf mają coś na wóżr tms-esa i skrzynie vario a cena bardziej przystępna :) ja tez swojego mf nie zamnienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z takiego założenia,że fendt to był fendt jak mało ich szło.Prosty przykład NH albo zetor.Były dobrymi markami,puki ludzie się na nie nie rzucili.Wszyscy czuli respekt,a teraz to za przeproszeniem byle "lada d*pa" go kupuje.Coraz większe ilości ich idą,a w przyszłości będą klepać na potęgę :) Ale to są moje rozważania.

Fendem z vario fajnie się pracuje,tylko teraz pozostaje pytanie,czy nie lepiej kupić coś tańszego,i taką samą robote na polu zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a mi sie wydaje ze to za duzy ciagnik na te 80ha. Przeciez spokojnie 400-tka to obrobi,


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jeśli sie nie ma dużej hodowli, ma sie lekkie ziemie i pracownika do pomocy to nawet C-360 sie to obrobi.

Problem w tym, że nie każdy ma tak dobrze i nie dziwie sie tej 718 na 90ha.

 

Fendt jest lepszym ciagnikiem ale droższym, musisz wybrać czy stawiasz na jakość czy na cene.

Tak samo jak poprzednik sądze, że Fendt 400 spokojnie sobie powinien poradzić w takich pracach jakie wymieniłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie znam warunków i specyfikacji gospodarstwa, ale w moim mniemaniu jak to ma być ciagnik stricte do orki itp. to jak najbardziej 712. Raz, że ma większą masę i mocniejszy podnośnik, po drugie jest ciągnikiem dłuższym, więc będzie bardziej stabilny. Może źle myślę, ale jakoś nie widzę silnika 4-cylindrowego w ciągnikach powyżej 110-120KM, które mają być typowymi wołami roboczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle myślę, ale jakoś nie widzę silnika 4-cylindrowego w ciągnikach powyżej 110-120KM, które mają być typowymi wołami roboczymi.

 

A moim zdaniem to optimum...Takie wyżyłowanie jest niczym w porównaniu do np.6 silnika i 390koniom.Dopiero tam można mówić o dużym wyżyłowaniu.Przecież to tylko dwa cylindry więcej,a różnica mocy ok.270km....Przecież takie traktory też są dobrymi wołami pociągowymi i dobrze radzą sobie w tej roli :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już pomijam kwestię żyłowania... Bardziej chodzi mi o uciąg, masę i jeje rozkład. Zazwyczaj ciągnik 4-cylindorwy ma mniejszą DMC, niż ciągnik 6-cylindrowy o tej samej mocy. Ktoś powie, że można mu zawiesić obciążników, spoko, ale wszystko jest w granicach normy. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksell    1

Nie znam warunków i specyfikacji gospodarstwa, ale w moim mniemaniu jak to ma być ciagnik stricte do orki itp. to jak najbardziej 712. Raz, że ma większą masę i mocniejszy podnośnik, po drugie jest ciągnikiem dłuższym, więc będzie bardziej stabilny. Może źle myślę, ale jakoś nie widzę silnika 4-cylindrowego w ciągnikach powyżej 110-120KM, które mają być typowymi wołami roboczymi.

 

Trochę odświeżę temat.

Mianowicie kolego sugerujesz, że MF ma 4 cylindry co jest nieprawdą, bo ma 6. Fendt jest rzeczywiście cięższy, ma natomiast mniejszy udźwig podnośnika od Masseya oraz jest od niego krótszy. Reasumując, być może nieświadomie, ale jako faworyta wskazałeś MF'a.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj