tomaszs88

Nowy zakład mięsny...2000szt przez 24h poszukuje producentów trzody chlewnej

Polecane posty

tomaszs88    3

Słyszeliście może o nowej ''rzeźni'' chyba gdzieś w okolicy Radomia...chyba tamte strony nie pamietam juz...eeech_ jakiś Włoch jest właścicielem i podobno mają tam ubijać 2000 sztuk na dobę i ma rynki zbytu we Włoszech, na Wschodzie i poszukuje producentów... Posiada ktoś więcej informacji? Słyszałem też że najważniejsi ludzie z takich jak np. Sokołów Podlaski po odchodzili do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego jeśli nawet bu to Włoch kupił to nie zabijał by trzody w Polsce która miała by być sprzedana we Włoszech tylko by ją tam przewiózł i tam zabił bo by było to dla niego bardziej opłacalne. Włochy mają system zapór celnych co do przywozu mięsa i półtusz i dla tego przywożone są tam żywe zwierzęta. Jeśli chodzi na wschód to pewnie w RP by je bili.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Słyszałem tez o tym gigancie mieli już ruszyć z produkcją ale się przeciąga (konkurencja sie cieszy) a tu coś więcej an ten temat http://www.portalspo...nie-megaubojnie,16573.html


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

W kwietniowym wydaniu TAP opisana jest ta ubojnia-gigant rusza na dniach....


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Nowy zakład powstał w Kutnie, jego koszt to ok 30 mln euro, będzie zatrudniał ok 600 pracowników (część przeszła ze Starachowic), Zakład jest własnością włoskiego potentata firmy Bresaole Pini. Swoją moc przerobową określają na około 6000 - 8000 tysięcy sztuk dziennie. Na początek chcą płacić po ok 20 gr za kilogram więcej od konkurencji, więc cena na rynku drgnie. To są potwierdzone informacje, a teraz trochę plotek. rozmawiałem z kierownikiem ze Starachowic i ponoć w środowisku krążą plotki, że ten zakład ma kilkadziesiąt % tuczników do uboju ściągać z zagranicy. Nie wiem czy to prawda, ale wcale za bardzo bym się nie ździwił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

I na pewno będzie tak jak mówisz...małe zakłady nie przetrwają...

 

Nie tyle nie przetrwają co będą mieć ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

1. ściągać będą zza granicy i u nas ubijać bo np wg mnie system kontroli co się dzieje z resztkami poubojowymi u nas leży i kwiczy a w państwach starej piętnastki pilnują tego lepiej (choć i tak da się to obejść).

2. jak dadzą wyższą cenę na pół roku naszym rolnikom to odbiją sobie to za rok czy dwa jak mniejsze ubojnie upadną lub handlarze podpiszą z Włochem umowy z których nie będzie tak łatwo zrezygnować.

3. ciekawe jak będzie z płatnościami? Nie żebym krakał ale jeżeli blisko siebie mam skup który płaci te 20gr mniej ale kasa max w 10 dni jest u mnie na koncie to nie wiem czy chciałoby mi się ryzykować przy tych kilku sztukach które mamy (odpuściłem sobie świnki na sprzedaż odkąd pracuje poza rolnictwem).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

No właśnie jak będą ściągać za granicy to po jaka cholerę my mamy płacić na fundusz promocji żywca wieprzowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Panowie czytaliście wypowiedź prezesa tej ubojni w kwietniowym top agrar. Powiedział wyraźnie o ile dobrze pamiętam, że jak im tylko wystarczy towaru to tylko tuczniki nasze krajowe, a jak nie to się będą posiłkować z zagranicy. Mówił ze powysyłali do kilku większych producentów trzody zaproszenia do współpracy. Brat pracuje z sektorze mięsnym i parę ubojni już trzęsie spodniami. Jak będzie naprawdę czas pokaże, ale na zdjęciu ubojnia robi wrażenie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj