pala92

Klimatyzacja zetor forterra 125 nie dziala

Polecane posty

pala92    69

Witam

2 miesiace temu kupilem nowego zetora fotrerre 125. mam obawy co do klimatyzacji. kiedy wyruszylem w pole bylo ponad 20 stopni na zwenatrz przy właczonej klimie szło sie ugotowac... dodam ze ustawione wszystko mialem wg instrukcji. moze macie jakies doswiadczenia z klima?? jaka tamperatura powinna byc wewnatrz. pomocy

 

ps. chyba panowie posiadający proximy rownież mogą pomóc bo klima jest chyba ta sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

a sprawdzałeś czy masz podłączony przewód do kompresora od sterowania elektrosprzęgłem ???? jeśli tak to ustawiasz pokrętło od temperatury na niebieską skalę, włączasz włącznik od klimy, ustawiasz sobie sile nawiewu i to powinno być wszystko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Sprawdź na włączonej stacyjce i nie pracującym silniku czy po włączeniu przycisku słychać wyraźne cyknięcie na kompresorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zaworek pod dachem. sprawdz go. moim zdaniem przepuszcza cieple powietrze i stad ten problem;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

U mnie też był problem z tym zaworkiem, klima potrafiła przepuszczać powietrze do kabiny o zmierzonej temperaturze 85 stopni. ;)

nikomu nie polecam.

Jeżeli też masz taki skwar, to proponuję dzwonić po serwis lub jeżeli chcesz się upewnić, że to ten zaworek, to gdy odkręcisz dach sprawdź który wężyk jest od powietrza gorącego i go zaciśnij, zaraz powinno zacząć chłodzić. ;[

przyznam się, że my do przyjazdu serwisu jeździliśmy z takim zaciskiem na tym wężyku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Sprawdź na włączonej stacyjce i nie pracującym silniku czy po włączeniu przycisku słychać wyraźne cyknięcie na kompresorze

 

Zrobiłem tak jak mówisz ustawiłem na niebieskie właczylem na 1 i wlaczylem klime i zadnego cyknięcia nie było;/ co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

a sprawdziłeś czy masz wpięty przewód od zasilania elektrosprzęgła przy kompresorze??? a i jeszcze czy świeci ci się jak włączysz klimę kontrolka w tym przycisku?

 

Ps. jak sprawdzasz na wyłączonym silniku to nie musisz włączać siły nawiewu, i ostawiać na skale, wystarczy tylko sam przycisk wlączyć ale wcześniej przekrecić stacyjkę, aż ci sie kontrolki zapalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szulc    0

Kolego w mojej proximie było za mało czynnika chłodzącego, klima się włączała przycisk swiecił a nie chłodziła i trzeba było uzupełnić czynnik w klimie, dobrze żę była na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

a sprawdziłeś czy masz wpięty przewód od zasilania elektrosprzęgła przy kompresorze??? a i jeszcze czy świeci ci się jak włączysz klimę kontrolka w tym przycisku?

 

Ps. jak sprawdzasz na wyłączonym silniku to nie musisz włączać siły nawiewu, i ostawiać na skale, wystarczy tylko sam przycisk wlączyć ale wcześniej przekrecić stacyjkę, aż ci sie kontrolki zapalą.

 

no ten płatek śniegu mi sie swieci ale tylko jak mam ustawione 1,2,3 na 0 nie. Moja "klima" jak moge to tak nazwac nie chłodzi wcale powietrze leci takie samo jak na niebieskim bez wlaczonej klimy.

a nie orientuje sie gdzie jest zasilanie tego elektrosprzęgła ;/

 

Szulc a u ciebie było to cykanie przy włączaniu?? bo u mnie nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

przewód powinien wychodzić z kompresora niedaleko koła pasowego, ma jedną żyłę lub dwie, poszukaj kolo koła pasowego to go znajdziesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szulc    0

Czy było cykanie to nie pamiętam, ja przy przeglądzie zgłosiłem że nie działa skierowali mnie do serwisu klimatyzacji tam stwierdzili brak czynnika chłodzącego zrobili odgrzybianie i nabili klime sprawdzili szczelnośc. Klima była szczelna i teraz dobrze chłodzi tylko ciekawi mnie skąd ten ubytek.Czyżby w fabryce zapomnieli napełnić klimę! Moja rada ciągnik na gwarancji dzwoń do serwisu niech sprawdzają ,przypominam że klima jako dodatek kosztuje dobre kilka tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

klima kosztuje z tego co sie orientuję koło 6 tyś. możliwe ze masz za mało płynu chłodzącego, ale najpierw zobacz czy ten kabel jest podłączony, jeśli tak to dzwoń na serwis niech przyjadą i usterkę naprawią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

klima kosztuje z tego co sie orientuję koło 6 tyś. możliwe ze masz za mało płynu chłodzącego, ale najpierw zobacz czy ten kabel jest podłączony, jeśli tak to dzwoń na serwis niech przyjadą i usterkę naprawią. :)

 

a jaką temperature macie w kabinie podczas pracy z klima???

 

jutro sprawdze, a jak jeszcze cos bedzie nie tak to zadzwonie po serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

ja jak miałem jeszcze sprawną klime w zetorze to ustawiałem mniej więcej 22 Co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

przewód powinien wychodzić z kompresora niedaleko koła pasowego, ma jedną żyłę lub dwie, poszukaj kolo koła pasowego to go znajdziesz. :)

 

dzisiaj wylukałem i ten przewód jest podlączony a może cos tam w dachu??

albo przełącznik nie dziala?? ale niby platek sniegu sie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

jak chcesz sprawdzić czy przełącznik podaje napięcie to odłącz ta kostkę i weś jakiś miernik albo zwykłą żarówkę 12v, i podłącz jeden przewód do kostki a drugi do śrubki albo do jakieś obudowy silnika żeby masę złapać, i w tedy się dowiesz czy działa ci przełącznik. możesz mieć tak jak @szulc mało tego czynnika chłodzącego albo możesz nie mieć go wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolego coś tu pachnie nie konsekwencją z Twojej strony, bo dzisiaj bylem akurat u dilera min. Zetora, na luznej rozmowie i akurat spytałem się o Twoja sprawę i mechanik tak samo tak jak tu zorientowani koledzy mówią powiedział, że winą powinien byc zaworek, a dwa byli bardzo zdziwieni, że odesłano cie do serwisu klimatyzacji, bo jeżeli zgłaszasz awarię na gwarancji do dilera to oni wzywają serwis celem nabicia nabiciem klimy, a nie Ty. Ty masz tylko zgłosic awarie a oni zajmują się resztą, wiec ciągnik jest nowy to nie kombinuj. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

jak chcesz sprawdzić czy przełącznik podaje napięcie to odłącz ta kostkę i weś jakiś miernik albo zwykłą żarówkę 12v, i podłącz jeden przewód do kostki a drugi do śrubki albo do jakieś obudowy silnika żeby masę złapać, i w tedy się dowiesz czy działa ci przełącznik. możesz mieć tak jak @szulc mało tego czynnika chłodzącego albo możesz nie mieć go wcale.

 

eee nie bede kombinowal zadzwonie lepiej po serwis niech to zrobia profesjonalnie :) szkoda mojego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor forterra to szajs psuje sie skrzynia biegów,są przecieki oleju jest bardzo awaryjny!!!

nie warto kupowac nowego

 

eee nie bede kombinowal zadzwonie lepiej po serwis niech to zrobia profesjonalnie :P szkoda mojego czasu :D

 

 

 

serwis cie zje razem z butami a nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

ale zjeba..m sprawe;p wiecie co nawet ie przyszlo mi to do glowy :lol: to był bespiecznik:) był saplony;D z rana obudzilem sie z mysla o bespieczniku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

a no widzisz nie chciało ci się sprawdzić czy prąd dochodzi do kompresora, zajeło by ci to z 5 minut i było by po sprawie dużo wcześniej. :lol:

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

musisz teraz pamiętać żeby chociaż raz na miesiąc włączać bo smarowania niema i ucieka freon.tak jak w kombajnach xD


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie odowie problem bo mi całkiem padl wentylator i klima w wogole nie wlacza sie a bezpiecznik jest dobry prond dochodzi serwisowi zgłosilem maja zobaczyc co jest a moze ktoś z waz miał taki problem czy to moze jakis kabelek nie łączy czy cos inego bo wogle nie słychac żeby sie klima wlaczala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj