krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

rzucono mi do wyboru odmiany OLOF i SIMBA.

Siew na IIIa. Co wybrać z tych dwóch aby dobrze sypnęło, ładne nasiona miało i się nie wyłożyło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja mam do wyboru Eunova, Iron Skald Suweren, Basic i zastanawiam się nad Eunova. Jęczmień będę siał pierwszy raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Słyszał ktoś coś o odmianie BASIC jęczmienia jarego? Ponoć jest ona dedykowana dla obszarów Lubelszczyzny ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

ja z kwalifikatem dopiero zaczynam zabawę:) kupiłem w tym roku conchite ale nie wiem czy to dobry wybór.... jak ktoś to zna proszę o jakieś info .. chociaż plonowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja polecam Suweren miałem w tym roku drugi rok po jęczmieniu dał ok 5 ton na 4 i 5 klasie przy jednym oprysku na mącznniaka

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

dolanczam sie do pytania jaki polecacie ejczmien na dobre gleby 3 4 klasa wysokowydajny i niskopienny by nie trzeba bylo skracac ? ile razy powinno sie pryskac jeczmien od grzyba bo pierwszy rok jeczmien sieje a insekcydem tez trzeba pryskac ? zawsze bylo rzepak pszenica kukurydza itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na 3-4 klasie sieję eunove.Stabilnie plonuje.Minusem jest że duża rośnie przy nawozeniu 100 kg azotu.Zabiegi fungicydowe przy pierwszym kolanku wirtuoz 1l i przy pojawianiu się pierwszych ości soligor 0.8 l.Insektycydy w zależności czy jest taka konieczność.Zazwyczaj wystarczy pyretroid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosen    0

koledzy jakie odmany polecacie na sezon 2014?

U mnie sprawdził sie olof (2 lata) a w tym roku planuje na kilku ha zasiać odmiane Ella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

u mnie olof -mam mieszane uczucia-plon ok ale wysoki i podatny na wyleganie pomimo cerone,Gdyby nie antywylegacz 100 % było by "powałowane"-a tak połowa

eunowa i azita siałem-dobre odmiany.W tym roku jezeli dostane to ella,iron lub jakas inna nowosc z danko-akurat nazwa mi wyleciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czy posiada ktos jeczmien jary eunowa z woj podkarpackiego lub swietokrzyskiego?Poszukuję około 1 tony podaje nr tel. 501391764.Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
park    0

ja w tym roku planuje zsiać kucyka na zaoranych pastwiskach .czy to dobry wybór to się okarze w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

To ja polecam Stratus-a dobra i plenna odmiana dość dobre wyrównanie, no i wiadomo że mimo tego że każdy jęczmień nie ma wysokich gabarytów to polecam zastosowanie usztywniacza, najlepiej Modus, a i azotku mu nie trzeba żałować na kłosa to pokaże swoje możliwości ;)

 

Ale jakby ktoś był zainteresowany to polecam spróbować zagraniczne odmiany Chamonix lub Conchita, pierwszy nie dostępny dla każdego, ale drugi już w polsce zarejestrowany przez KWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

ja w tym roku planuje zsiać kucyka na zaoranych pastwiskach .czy to dobry wybór to się okarze w sierpniu.

A po tych łąkach ph. dobre? - może lepiej owies. Łąki zazwyczaj kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

Witam,

spośród odmian suweren, skarb, skald co byście wybrali?

Ziemia piaszczysta IV-V klasa, przedplon pszenica ozima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

w centarli mają na dzisiaj BASIC, ELLA, ATICO, POLDEK w cenie 200zł - którą odmianę wybrać na dobre gleby klasa 3a? ile mniej więcej kg wysiewacie na ha. Wiem że to zależy od Mtz, ale na chwilę obecną nie wiem ile wynosi.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj