krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

GRZES1545    8957

Ph masz uregulowane ? Zakupiłem trochę Eunovy i resztę zasieję Soldo ziarko już czeka na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957

Rafał, wszystko zboże wchłaniają zwierzęta u Ciebie ? Z grochem ten jęczmień czemu mieszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@GRZES1545 Tak wszytko zjadają ,co urośnie .Mam rś i coś trzeba kombinować ,aby wymogi spełnić .Tego grochu było nawet sporo .Odmiana Tarchalska .W galerii na innym zdjęciu jest widać ,jak już groch kwitnie .

Edytowano przez RafaKdziela
  • Thanks 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@Pawel2678 w 2017 siałem pierwszy raz tą odmianę po ziemniaku na oborniku i na emach to dał mi 7 ton z hektara .W 2018 mieszanka groch plus jęczmień soldo wykończyła susza i dał z hektara 3,7.Jak będzie woda to można osiągnąć plon i na piachu o ile jest zadbana ziemia .Ja daję często gęsto dużo obornika plus emy .

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Kwalifikat? Ja mam rok po centrali. MTZ 53g bardzo gruby. 

Kwalifikat na olx jest cena coś około 2300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

zakupilem soldo c1 mtn 52g zd 94% zobaczymy czy bedzie lepszy od fariby bo fariba dobrze radzi sobie na piachach ale na lepszej ziemi jakoś tego wzrostu plonu nie ma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8k    0
Dnia 12.02.2019 o 20:11, RafaKdziela napisał:

@Pawel2678 w 2017 siałem pierwszy raz tą odmianę po ziemniaku na oborniku i na emach to dał mi 7 ton z hektara .W 2018 mieszanka groch plus jęczmień soldo wykończyła susza i dał z hektara 3,7.Jak będzie woda to można osiągnąć plon i na piachu o ile jest zadbana ziemia .Ja daję często gęsto dużo obornika plus emy .

Witam mam pytanie do Ciebie. Czym pryskasz taką mieszankę na chwasty? i co to są ''emy''?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@piotrek8k na taką mieszankę stosuję Basagran 480sl.Trochę drogi środek ,ale daje rade .

Emy czyli pożytecznie mikroorganizmy .W maju będę dodawał do paszy bokashi dla świniek.To też są mikroorganizmy tylko w innej formie czyli przefermentowane otręby pszenne ,otręby ryżowe ,melasa i mikroorganizmy .

Na pole stosuje płynną wersję .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroLis    1

Koledzy. Który jęczmień lepszy, Stratus czy Soldo? 

Koledzy. Który jęczmień lepszy, Stratus czy Soldo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 14.02.2020 o 17:45, AgroLis napisał:

Koledzy. Który jęczmień lepszy, Stratus czy Soldo? 

Koledzy. Który jęczmień lepszy, Stratus czy Soldo? 

Jeżeli pogoda pozwoli to każdy urośnie .

Soldo fajny...Stratus taki średni .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj