krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

haczyk5    25
Dnia 20.02.2018 o 23:39, tomekZ058 napisał:

@haczyk5 według mnie 300 roślin/m2 w zupełności wystarczy,więc przy MTZ 55.25g i zdol.kiełkowania 99% wychodzi 170kg/ha.

 

Dzięki za pomoc ja myślę , że go wsieje na 179kg/Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wczoraj dotarło info ,że jęczmień odmiana Soldo z Agro sieci odpadł na badaniach siły kiełkowania .Telefon do Jawalu i zamówienie poszło .Jutro dostawa całego materiału siewnego :)

Propozycja padła zakupu nowej odmiany Allianz ,lecz nie znam dokładnie ph na tej działce i Soldo jest idealny ,żeby go siać nawet na działki o niższym ph.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Według COBORU Soldo ma obniżoną tolerancję na niskie pH. Według ich skali ma 4, większość odmian ma 5, odmiany o podwyższonej tolerancji mają 6 np. KWS Olof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Miałem Rubaszka i jestem zadowolony, siany na IIIb dał 6t w zeszłym roku, nie był skracany ani usztywniany i ładnie stał, ziarno ok, nie było silnej presji chorób- jeden zabieg wystarczył.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem kucyka i dał tylko 4.5 tony na III klasie.Dlatego zamierzam wziąć Rubaszka z centrali.A sypałeś polifoske czy coś podobnego pod korzeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Przedsiewnie po 200kg/ha Polifoska6 oraz saletra amonowa, pogłównie 200l RSM32, jeden zabieg na grzyba i raz odżywka dolistnie + skrzypionka. Materiał siewny miałem rok po centrali, wysiałem 140kg/ha, C1 siałem 120-130kg/ha.

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Miałem oba w zeszłym roku z centrali na 4 i 5 klasie, na jednej działce po długości, lepiej sypał Basic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Najlepszą odmianą jaką do tej pory pory miałem to Skald z HR Strzelce. Niestety od 3 lat nie ma jej w ofercie w mojej okolicy mimo że ich zakład Kończewice mam dosłownie przez granicę. Większą ilość pewnie by mi sprowadzili ale ze ja tylko 500-600kg potrzebuje to wiadomo. W tym roku mam Hajduczka, wcześniej była Ella i Stratusa. Pomimo tej samej agrotechniki powyższe odmiany więcej jak 7t nie osiągnęły a Skald 3 lata z rzędu wyciągnął 7,5-8t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
w "dla roślin " maja tego skalda zaden problem zamówić jak tak bardzo ci pasuje .

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Ooo widzisz dobrze wiedzieć :-) dzięki za info :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja płaciłem za Soldo 189 jest zaprawiony Kinto Duo plus nawóz donasienny .Siła kiełkowania 95%.

Miało być taniej z Agro sieci ,ale u nich Soldo odleciał na sile kiełkowania .

Masa ziarna 59,1

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Ja brałem z Małopolskiej Hodowli Roślin-Kraków,miałem ochotę spróbować z tym Basic ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i wziąłem Soldo MTZ 60,19. też zaprawiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
Dnia 24.02.2018 o 19:58, tomekZ058 napisał:

ile zebrałeś tego Basica z ha ?

Różnica około 200-300 kg i ładniejsze, bardziej wyrównane ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

miałem elle przez trzy lata, dwa lata pięknie sypał, nie wylegał bardzo dobra odmiana w zeszłym roku tylko i wyłącznie z mojej winy niższy plon :( nie było mnie jakiś czas na polu i grzyb się wdarł pomimo zabiegu nie wiele to dało bo za późno, ale sam sobie winny jestem. Odmiana dająca dobry plon, myślę w ty roku coś nowego posiać i chciałem zapytać jak tam wam flavour wypadł na III kl ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
3 godziny temu, adamos012 napisał:

Koledzy mam zamiar kupić odmianę Ella ziemia 4 klasa. Co sądzicie o tej odmianie

Bardzo dobry jęczmień ,grube ziarno ,a jak mi kosił kombajnem ,to było słychać jak leci .Jej minusem jest wrażliwość na niskie ph .Gdzie trochę jest kwasu ,to ginie w oczach .Jeżeli masz możliwość radzę kupić Soldo ,to jest super odmiana nie wrażliwa na ph w miarę rozsądku .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku będę siał rubaszka na IVa-IVb i 1 ha na V.Zobaczymy co z niego będzie :).Cena z IHARa to 165zł/100kg a kurier 250.Mam zamiar posiać tak 170kg/ha.Zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj