krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

michal1993    459

Ja też planuję wsiewkę. Ja akurat chcę kwalifikat, więc nie pohandlujemy ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie  proszę o poradę ; mam zamiar zasiać 2 ha . jęczmienia  nie z centrali  ale mam problem , zboże będzie siane po buraku cukrowym .Powiedzcie czy  ogromna ilość  chemii w buraczysku nie zaszkodzi  jęczmieniowi  .Dodam że  na tym polu sąsiad  miał  w ubiegłym roku buraki cukrowe .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Nie powinien zaszkodzić,jednak zależy czym bylo pryskane .
U nas sieja po buraku i jeczmien jest świetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Nie rozmawiałem  z nim czym było pryskane  ,  ale pewnie zgodnie z  zaleceniami  . 

 

               Panowie kiedy  optymalny termin w tym roku  na siew jęczmienia jarego ? Co lepsze pod  korzeń  ;  saletrzak  czy mocznik  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Kupiłem Ellę i będę siał pod koniec tygodnia czyli piątek/sobota. Pod korzeń 250 kg poli5 + 200 kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

ANTEK, JUSTINA, EUNOVA, STRATUS - ktora z tych odmian byscie polecili? Ziemia glownie 4 klasa

Na słabsze Eunova, na lepsze Iron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

My czekamy z siewem jeczmienia chyba jeszcze troche za wczesnie. U nas ludzie ogólnie jeszcze nie sieją. Może dlatego że sieją mieszanki zbożowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

kolega posiał jeczmien 10 marca,ja w ten dzien saiłem pszenice jara według mnie jest jeszcze czas a swój bede siał pod koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W zeszłym roku siałem 21.03 było już całkiem ciepło i jęczmień się udał a w tym roku zanosi się podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Nie boicie się panowie że wsiany tak  w marcu  jęczmień  , szybko wzejdzie  a przyjdzie  "kwiecień  plecień" i przemrozi  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

kto nie ryzykuje ten nie pije szampana,a tak powaznie ja nie pamietam kiedy ostatnio siałem jeczmien w kwietniu ,wiec narazie nic nie zmieniam no chyba ze pogoda nie pozwoli sie wyrobic koncem marca to wiadomo ze bede siał i w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Witam posiadam jęczmień drugi rok z centrali (nie pamiętam nazwy) ile go wysiać na hektar bo planuje juz w tym tygodniu go wysiać ?

Ojca nie ma i trzeba samemu radzić :D


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

ja kupiłem ella mtn 97.07 sila kielkowania 99 brany w agrochescie kiedy zaczynacie sianie jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

My na 4, 5 (górkami 6) klasie siejemy Stratusa, Oberka i Kucyka. Kucyka w tamtym roku zasialiśmy trochę, to plonował na poziomie 6-7 ton, więc w tym roku siejemy go więcej. Myślaliśmy jeszcze na Hajduczkiem i właśnie, mamy kawałek pola, więc chyba go sprawdzimy, jak plonuje.
A co do terminu siewu, to myśliśmy 26 marca siać (woj. łódzkie) a Wy jak z terminami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja chciałem siać w ten weekend ale te ochłodzenie co zapowiadają spokoju mi nie daje. Jak już naprawdę spory chłód będzie długo trzymał to nawet po świętach będę gotów siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

czy jest  sens siać jęczmień na 5-6 klasie przedplon pszenżyto ozime plon ponad 3 t w tym roku dawałem obornik 15-18 ton i wapniak koszalkowski po orce czy lepiej posiać owsa proszę o rady 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

te parametry nie pomyliłeś?

nie pomyliłem tak jest na etykiecie to żle że są takie parametry zadzwoń do agrochestu to ci powiedzą że te parametry się zgadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

MTN raczej 57,07 a nie 97,07...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Prawdopodobnie jutro. Pszenica Brawura, jęczmień Ella w proporcji 2:3.

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj