krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

ziom5    9

A siał któryś z kolegów jęczmień kucyk bo dziś nabyłem w Białej Podlaskiej po 2100 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj się dowiedziałem, że nie ma już w centrali jęczmienia Eunova, choć miał dla mnie być, gdyż zamówiłem! Podobno mało przywieźli i sprzedali tym, którzy byli wcześniej na liście. I teraz mam do wyboru w jednej hurtowni rolniczej: Atico, Basic, a w drugiej Skald (mają KWS Olof, ale zarezerwowany). Prosiłbym o porady tych, którzy siali którąś z tych odmian. Oczywiście podstawowe dane o nich mam na internecie, ale chodzi mi o realne doświadczenia w uprawie tych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Po niedzieli kupuje odmianę shandy, czy jakoś tak.

Czy ktoś z was go uprawiał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja w tym roku 3 rok po centrali będę siał 176 kg/ha - tak wyszło w próbie kręconej i powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, a sieje juz ktoś sam jęczmień? Mieszankę z owsem posiałem juz w tamtym tygodniu ale na sam jęczmień nie wiem czy jeszcze nie za zimno ? Jak uważacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wielu już posiało a ja się wstrzymałem ale jak pogoda się poprawi to będę siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja narazie rozsiałem nawozy wieloskładnikowe i uprawiłem kultywatorem. Myślałem, że ziemia obeschnie i wtedy dam nawóz azotowy, zabronuje i zasieję. A tu od soboty pada. W związku z czym prace się opóźnią. Zresztą prognozy wskazywały na trzydniowy powrót zimy, a i ziemia była miejscami dość wilgotna, a jęczmień nie lubi podobno siewu w mokrą ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ja w tym roku 3 rok po centrali będę siał 176 kg/ha - tak wyszło w próbie kręconej i powinno wystarczyć.

ja sieję około 180kg jęczmień BASIC z centrali ale ma wysokie MTZ 53,6g i zakładam wysiać 320 nasion na metr.

 

Chciałem posiać w sobotę ale pogoda mi nie dała to tylko rozsiałem nawozy i przejechałem agregatem.

Przed siewem jeszcze raz przejadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Co do siewu jęczmienia to zalecał bym się wstrzymać i nie siać w deszcze. Jęczmień najlepiej siać w ciepłą, suchą i dobrze napowietrzona glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

solek01 - Ja też mam odmianę Basic z centrali. Siałeś tą odmianę wcześniej, czy dopiero teraz pierwszy raz? U mnie masa tysiąca nasion to 53,1g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja zasiałem 13.III Eunove MTZ-56g, wyszło mi 194kg/ha, siałem w suchą ziemie a od soboty pada tylko, żeby mrozy nie przyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

od 8 marca jęczmiona zasiane w ilosci ok 155 kg/ha :) , wczoraj byłem na polu i już ładne korzonki ma, jakiś tydzień i powinien być na wierzchu ;) . Odmiana KWS Olof

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja zasiałem 13.III Eunove MTZ-56,25g, siła kiełkowania 86% i wyszło mi 194kg/ha, siałem w suchą ziemie a od soboty pada tylko, żeby mrozy nie przyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja wybrałem milforda bo ponoć jest dobry na słabsze ziemię i nr.1 w Niemczech w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Norma wysiewu tego jęczmienia to między 150 a 170 kg więc wszystko ok. No chyba, że była słaba siła kiełkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

dobrze ci wyszło. Jest jeszcze marzec będzie miał wodę i czas na krzewienie. W zeszłym roku zasiałem eunove 180kg pod koniec kwietnia i była za gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam mam zamiar kupic teraz jeczmien kwalifikowany i mam na oku dwie odmiany, Basic i Skald ktora z nich polecilibyscie bo sie wacham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Polecam Eunowa.

U mnie 2 lata temu wydał coś koło 6 ton , ziarno grube ,i dorodne kłosy :)

Pod korzeń polifoska +saletrzak , a w fazie 1 kolanka poszło 250kg saletry wapniowej , oraz skracanie.

Siałem go 220kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tak jak poprzednik Eunova, super odmiana. U mnie bez ochrony fungicydowej tylko zaprawiane Certicorem i oczywiście ochrona herbicydowa plus nawożenie. Plon ok 4,5t- gleba lekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj