gawron

kupno gospodarstwa

Polecane posty

gawron    0

Witam wszystkich jestem tu nowy. Mam na oku ciekawe gospodarstwo 24ha ładny dom obora kwota mleczna 105.000 wszystkie potrzebne maszyny gospodarstwo jest w toku produkcyjnym cena jaką chcą właściciele to 780tyś. jest bardzo okazyjna. Bardzo bym chciał to kupić oczywiście na kredyt preferencyjny tylko że wymagają 20 procent wkładu ja mam odłożone jakieś 30tyś czy wie ktoś jak można obejść ten wkład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

jest kilka sposobów. Przelicz ile wynosi cena gruntów według danych GUS. Jeśli jest wyższa niż cena która ty musisz zapłacić dogadaj się z sprzedającym aby zawyżyć cenę u notariusza. Możesz tak samo zawyżyć cenę budynków kwestia dogadania się z sprzedającym i rzeczoznawcą, który odpowiednio to wyceni

Jeśli nic z tego ci nie wyjdzie to pozostaje ci wziąć na wkład własny kredy komercyjny bez dopłat ARiMR.

Wg. mnie cena jest naprawdę okazyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

NO biorąc pod uwagę że jest to 24ha i na dodatek wszystkie budynki z wyposażeniem itd +sprzęt rolniczy to 780tys to mało. Bierz w ciemno nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

jeszcze zależy w jakim stanie sprzęty budynki itp. jaka ziemia bo np. ja sprzedawałem ziemie 4-5 klasa po 20 tys. za hektar to tu 24 ha to 480000zl to samo gosp. budynki wyposarzenie za 300000zł. Napisz coś więccej jakie budynki ciągniki sprzet do niego bo jak np. jakiś ursus czy zetor stary wart 30 czy 40 tys. a nowy JD czy NH to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

No właśnie cena ziemi według GUS wynosi 620tyś więc myśle że nie będzie problemu.

 

Są dwa ursusy c360 cyklop rozrzutnik dwie kosiarki przyczepa samozbierająca dwie przyczepy wywrotki pługi siewniki cały sprzęt potrzebny no wiadomo nie nowy ale da sie robić obora z dojarką przewodową dwoma zbiornikami na mleko.Dom wybudowany w 90 latach z garażem bardzo ładny sam dom według mnie to z 400 tyś warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kolego cena jest bardzo atrakcyjna ... Nie zastanawiaj się długo   gospodarsto o tej powierzchni ma jakieś perspektywy rozwoju . Kwota mleczna też jest sprzyjająca 

.Sprzęt w tym gospodarstwie myśle , ze wystarczy dwa c360 obrobią spokojnie . 

Naprawde traiłeś na wielka okazje  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym się nie odważył na coś takiego. Gospodarstwo nastawione na mleko? Za jakieś 3 lata gdy zniosą kwoty mleczne cena poleci na łeb i cała wypłata za mleko pójdzie na raty. Szans rozwoju tez nie widzę, no chyba, że kolejny kredyt na zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

No ja myśle że jeśli chcem gospodażyć to musze zaryzykować i to kupić bo puźniej nie znajde takiej okazji. przez te dwa lata karencji będe musiał zwiększyć produkcje i dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Powiem tyle przy takiej opłacalności jakie kolwiek więkrze inwestycje powinny być bardzo dobrze przemyślane.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Bardzo bym chciał to kupić oczywiście na kredyt preferencyjny tylko że wymagają 20 procent wkładu ja mam odłożone jakieś 30tyś czy wie ktoś jak można obejść ten wkład?

 

 

Popytaj się znajomych czy nikt nie kupuje za własne środki jakiegoś sprzętu rolniczego, jak tak to dogadaj się tak że faktura za maszynę będzie na ciebie wystawiona, a ty to przedstawisz w banku jako wkład własny , tylko tą maszynę, maszyny trzeba wcześniej ująć w biznesplanie do kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zastanów się kto pójdzie na taki numer. Dał byś swój ciagnik w zastaw pod czyjś kredyt. Z takim wkładem własnym porywasz się z motyką na słońce policz sobie jakie będa odsetki i jak długp bedziesz spłacał kredyt. Przy cenach mleka beda to długie lata nie bedzie kasy na inwestycje itd myślę ze poprostu nie zdajesz sobie sprawy o jakich sumach piszesz, i ci co pisza kupuj w ciemno pewnie też. Te 30 tys to ci na koszty związane z transakcja starczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czy ja pisałem o ciągniku? Lepiej jakieś maszyny uprawowe (pług, agregat), mam znajomego w agromie to mówi że ostatnio sporo osób tak robi. hubertuss zależy jakie możliwości finansowe obecnie gawron posiada, jeden odłoży 30tys. w 2 lata, a inny w kilka miesięcy. Cena jest dobra, ale czy warto to trzeba się dobrze zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiśce że cena jest dobra. Jesli jako wkład własny dasz faktury na maszyny stana się one zastawem jeśli noga się powinie komornik zażąda ich wydania i co pójdziesz do sąsiada aby oddal swoje maszyny na twój dług. Nie wielu się tamkich znajdzie zwłaszcza przy tak dużej sumie kredytu.

Czy w tym gospodarstwie sa krowy jedna dobra to koszt kilku tys, zapytaj właściciela jakie sa miesiećzne przychody za mleko, na jaka rate bedzie cię stać odliczając utrzymanie i nakłady na produkcje. 20% wkładu własnego to jakies 150 tys tych 30 nie ma co liczyc pójda na wyceny biznesplany notarjusza itd. Jesli chcesz ryzkowac popytaj po rodzinie może ktos ma mieszkanie np pod zastaw kredytu komercyjnego czy coś w tym stylu, generalnie bez kasy ciężka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

Jest 23 krowy i 4 jałówki za luty mieli 5300zł za mleko widziałem faktury za cały rok to nawet 8-10 tyś było jak bym jeszcze z 10 krów dostawił dał bym rade.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Masz tylko 30 tys a myslisz jeszcze o 10 krowach wiesz ile dobra kosztuje. Pokseruj od nich te faktury idź z tym do banku popytaj jakie są szanse. Przy 5 tys miesiecznie mysle że maksymalna rata to jakies 2 tys policz sobie ile lat zajmie ci spłata decyzja nalezy oczywiście do ciebie. W banku może podpowiedzą ci w jaki sposób zdobyc kase na wkłąd własny. Wartośc jest niska więc może bank zgodzi się na kredytowanie 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

hubertus dobrze gada, idź do banku może da na 100% pod hipotekę jak byś jeszcze coś dorzucił pod tą hipotekę to byś miał większe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

teraz zaden bank nie chce dawac 100% -nie te czasy,sama rata od takiego kredytu to bedzie kolo 5 tys[zalezy na ile lat]-wejdz na strone jakiegos banku i sprawdz kalkulator rat kredytow preferencyjnych ,jakie musisz miec dochody i zabezpieczenia i pewnie ci sie odechce.

ciekawe czemu to sprzedaja ?? nie ma tu jakiegos haczyka ?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

W sumie tez bym byl ciekaw co do haczyków raczej nie notarjusz wszystko sprawdza czy zastawu nie ma czy zpodatkami nie zalegaja itd księgi wieczyste oczywiscie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

Haczyka tam nie ma to są starsi ludzie po operacjach i nie mają sił robić a dzieci nie chcą uciekły do miasta.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

W dzisiejszych czasach coraz trudniej z haczykiem cos sprzedać. Jedyne co ci pozostaje to wizyta w banku aha i jeszcze jedno poszukaj jakichś znajomosci w bankach wtedy jest troszkę łatwiej. I jeszcze jedno prowadziłes juz gospodarstwo masz jakiś zawód rolniczy popytaj gdzies w odr czy w armir czy mógl bys skorzystać przy zakupie z programu dla młodych rolnikó prawdopodobnie ma byc to 75 tys a więc 10% ceny gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

jeśli znasz ludzi to są dwie możliwosci zeby obejśc wkład własny:1) zawyżyc umowę na 900000 i spisac umowe że niby dostali Twój wkład i rozlczyc sie z nimi na koncu z całej kasy lub 2)jak sie mniej znacie to sporzadzasz umowe ze niby dostali Twoj wkład(to dla banku) i wówczas spisujecie druga umowe miedzy soba ze oni niby Ci pozyczyli ta kwote co miales im wplacic(dla was)... moze troche zakrecilem ale chyba da sie zrozumiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

Tak znam tych ludzi i idzie sie z nimi dogadać kredyt dostał bym na 15 lat pierwsze 2 lata spłacam tylko odsetki 4tyś na kwartał a potem kapitał razem z odsetkami 18tyś kwartalnie tak mi wyliczyli w banku tak sobie myśle jak bym przez te 2 lata zostawiał wszystkie cielaki i opasał to po 2 latach miał bym co sprzedać i spłacać kredyt reszte z mlekai by jakoś sie kręciło a są po sąsiedzku łąki do wydzierżawienia więc pasza by była do tego wywar i by wystarczyło.Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są setki lepszych sposobów na zainwestowanie miliona złotych. Po co pchać się w rolnictwo? Rocznie musiałbyś sprzedać jakieś 30 byków na spłatę samego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj