Jasiupila

Jaki Siewnik Uproszczony?

Polecane posty

Stasiek84    2

nawet wiem kto by mi to zrobił ale wtedy reszta parku maszynowego byłaby do wymiany bo sprzęt w którym aktualnie chodzi NH wcześniej ciągały U1224 lekko podkręcone, a 200 KM np do grubera 13 lał 3 m szerokości to już trochę za dużo więc przez jakiś czas trzeba robić tym co się ma i cieszyć się że jest czym ziemie przewracać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

hm zgłębiłem temat podkręcania nh 7030 proste bezpieczne ale nie najtańsze. fajnie hubert że już siejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

troche doglebie temat zwiekszania mocy ,z tego co czytalem to nh powinien miec jeszcze moc pod obciazeniem (power boost ) ale nie zawsze jest z tego co czytalem to ma zablokowany i moze tak slabo chodzi z horschem (podaje link z dodania mocy nh t 6050 ) http://www.44tuning.pl/traktor-tuning/zwiekszenie-mocy-ciagnik-new-holland-traktor-moc-pomiar-hamownia-wom-t6050-7040-7540.html

http://www.44tuning.pl/traktor-tuning/zwiekszenie-mocy-traktor-case-cvx-140-150-160-175-195-chip-tuning-na-gwarancji.html

 

A wracajac do tematu @HubertOjdana niezle cie wy******i ja bym przed zakupem pojechał i zobaczyl jesli by tego nie zrobili co jest w umowie to bym nie przyjął albo bym chcial zeby spuscili z ceny ok 7-10 tys .Jak gówno przywoza to niech daja nizsza cene albo niech zabieraja i innego bym wziol ,za duzo sobie pozwolili .Jak bym wiedzial ze kupujesz jakis siewnik uzywany po pokazowy to bym polecil tobie horscha nawet stoi od jesieni u Osadkowski-cebulski legnica


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Power Boost, to się załącza przy pracach z WOM i transporcie. Nie działa na takiej zasadzie, że jak ciągnik ma ciężko to wtedy moc wzrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale np. nie można włączyć Power Bost poprzez włączenie WOM, bo i w transporcie i w siewie jest potrzebny uciąg.

 

@Stasiek84 o ile się nie mylę to ten chiptuning można wyłanczać jak się go nie używa, albo jak nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem na myśli, to, że przy prędkościach osiąganych podczas siewu PB się nie załączy. Jeżeli dają PowerBox'a to wtedy jest możliwość zmiany między mapą zwykłą, a modyfikacją. Jednak, gdy zmieniają chip w sterowniku silnika, to nie da rady tego zrobić. Chyba, że ktoś wstawia niezależny sterownik bazujący na seryjnym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Również przy pracy z WOM lub po przekroczeniu pewnej prędkości. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wracajac do tematu @HubertOjdana niezle cie wy******i ja bym przed zakupem pojechał i zobaczyl jesli by tego nie zrobili co jest w umowie to bym nie przyjął albo bym chcial zeby spuscili z ceny ok 7-10 tys .Jak gówno przywoza to niech daja nizsza cene albo niech zabieraja i innego bym wziol ,za duzo sobie pozwolili .Jak bym wiedzial ze kupujesz jakis siewnik uzywany po pokazowy to bym polecil tobie horscha nawet stoi od jesieni u Osadkowski-cebulski legnica

 

 

bratgarka

 

Napisano dziś, 08:07

hm zgłębiłem temat podkręcania nh 7030 proste bezpieczne ale nie najtańsze. fajnie hubert że już siejesz

 

No narazie wszystko spisuję się bardzo dobrze. Dziś poszło tylko 37Ha ze wzgledu na problemy przy zaprawianiu i były przestoje. Narazie Lemken spisuje się świetnie...jedyny mankament to zasyfione pzrewody w hudraulice zacznikow.

Po posianiu wszystkiego łącznie z kukurydzą przyjedzie servis z Lemken Polska z wszystkimi brakującymi częściami, dokona gruntownego przeglądu idt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@dziedzio co oni mają za Horscha? 4DC? Możesz się dowiedzieć ile za niego chcą? Mógłbyś mi załatwić nr tel. do jego sprzedawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@ Jasiupila zgadza sie 4DC mam nr tel do managera z działu sprzedaży maszyn rolniczych

tel 76 850 58 76

kom. +48 694 481 842


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana a z jaką prędkością siejecie i jaką wydajność ma ten siewnik???

 

Sieję róznie..pierwsze dni to 10,5km/ha bez poślizgu. Ale talerzowka za płytko brała, wiec musieliśmy zredukować prędkość do 9,8km/h kosztem głębokości talerzówki.

Wydajność jak narazie nieco ponad 3ha. Za dużo pierd.....imy się z zasypem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrobiłem zdjęcie jak go zasypujemy...zapraszam do galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jest siewnik pneumatyczny, to ta dmuchawa ma napęd z koła czy z czego, bo słyszałem że takie siewniki to lepiej sieją przy prędkościach powyżej 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pneumatyczny...napęd dmuchawy jest hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Witam

Czy ciągnik około 100km da sobie radę z siewem w uprawione bezorkowo ściernisko za pomocą siewnika typu Rapid,Spiryt albo Horsch Pronto?

Jeśli tak to z jaką szerokością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj