Jasiupila

Jaki Siewnik Uproszczony?

Polecane posty

bratgarka    2

to żeś trafił na naciągaczy. Duża firma techcośtam czy jacyś garażowcy ? I oni sąwogóle dilerem lemkena ? Lemken chyba schodzi na psy że tacy go sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Techpom z tego co wiem to duza firma. W poprzednim roku podpisała najwiecej umów z PNB Paribas, co nie zmienia faktu, że prosperują żerując na kliencie. Ciekawe co z tymi częściami sie stało co mi nie przysłali? Może sprzedali...

 

Już pisałem...zdjęć boje sie wstawiać, bo aż głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

UUU dobrze że piszesz bo @rolniksprzedawca chciał mi bardzo sprzedać ale dałem se siana z nim na szczęście. Może bym dobrze kupił ale dalej bym miał problemy. @hubertojdana a ty sprzedałeś swój stary siewnik? Mi jak by coś takiego odwalili z tym transportem to bym od razu handlować zakończył. Tak miałem z Deutzem że wieźli go trzy dni i mieli go przywieź w piątek a oni że nie bo kasy nie dostali. Stary się wkurzył dzwoni do bankowca a ten że kasy już tydzień temu wysłana. Ten na nich usiadł że bajzel mają a oni że pomyłka nastąpiła. Ojciec w między czasie zadzwonił i powiedział jedno zdanie. Nie będzie traktora do 16 to dzwoni do Kagro i JD przywożą. Ci tego DF o 15.45 przywieźli. Tylko po co te wszystkie nerwy były? Na zgodę przywieźli butelkę whisky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Starego siewnika nie sprzedaliśmy, lecz jesienia był w rozsypce i wiedząc ze na wiosnę będzie nowy siewnik nie naprawialismy go...teraz wiemy że to była błędna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać strasznie mi głupio bo nie miałem jeszcze takiego przypadku. ;)

Biję się w piersi w imieniu firmy i chyba skłoniłeś mnie do rozważenia trudnej decyzji związanej z pracą.

Co do niedociągnięć i błędów zrobię wszystko co mogę aby je naprawić, zaznaczam że nie byłem ich świadomy.

Edit: Kolego @jasiupila nie bardzo chciałem Ci sprzedać tylko podać ceny, spokojnej nocy.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wiem...ale ta Twoja firma to banda ,,złodzieji'' dzwoniliśy pytać gdzie komputer od siewnika to nikt nic nie wiem...a 300Ha do siania jeszce jest, może niech przyjadą i posieją nam za te złudne nadzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje i Twojego Ojca rozgoryczenie, prosił bym jednak o powstrzymanie się od takich określeń.

Nikt niczego nie ukradł, handlowiec w BNP odszedł z pracy i nie ruszył waszego wniosku przez 2 tyg. maszyna pojechała do was choć nie jest jeszcze zapłacona, co jest dużym ryzykiem dla firmy a brakujące części... tego nie potrafię wyjaśnić jestem jednak pewien że zostanie to naprawione i zadość uczynione.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra powstrzymam się od takich określeń. Poniosło mnie trochę, ale zrozum, wszyscy w koło posieli już zboża, bądz kończą siać a my nawet ara nie zasialiśmy :)

Niektóre osoby z Twojej firmy mogły się zachować trochę bardziej profesionalnie. Powiedzieć od razu datę kiedy siewnik będzie a nie żerować na naiwności klienta.

Dziś ojciec znowu dzwonił do Techpomu i nadal nikt nic nie wie o komputerze jak i innych częściach.

W takim razie gdzie są te części? Rozpłynęły się? Siewnik już złożony lecz nawet nie moge odjechać im z miejsca składania bo sekcji nie da się podnieść. ;)

 

Koleś z Lemkena także jest strasznie sfrustrowany zaistniałą sytuacją. Jest mu wstyd nie tylko za to że w oszpeconym stanie przywiezli siewnik ale rozwniez za stan techniczny.

 

PS. W zadość uczynienia nie wierze...nie bądz ich aż tak pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

hubert jeszcze masz wypomniane że maszyna pojechała do Ciebie chociaż nie jest zapłacona co jest la nich wielkim ryzykiem. Po tym stwierdzeniu zakończył bym współprace z tą firmą. Czyli jak zapłacisz dostaniesz komputer ;). Ryzykiem było by płacić takim PARTACZOM i czekać na maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Komputer pocztą dojechał o godz 11:02 :D wczoraj wysłali jakimś kurierem ok. godz 13:00 a dziś już komputer jest. Zadziwiająco szybko zadziałała nasza Polska poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj kolego że ze szczecina jechał ten komputer... Jak się wszystko wyjaśni opiszę jak doszło do tego że tak nieszczęśliwie się zawiedliście na dostawie tej maszyny.

Pozdrawiam i poprawy humoru, oby dobrze się siało.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

@Hubert a ten siewnik jest w dobrym stanie?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawsko    0

co do ultimy to mozna siac kukurydze ale tylko na kiszonke. precyzja rozstawu nasion od siebie tez wymaga wiele do zyczenia. ale co do zbóz rzepaku itp to super siewnik . jak wszystko ma wady i zalety ale ja jestem z niego zadowolony. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dodaj kolego że ze szczecina jechał ten komputer... Jak się wszystko wyjaśni opiszę jak doszło do tego że tak nieszczęśliwie się zawiedliście na dostawie tej maszyny.

Pozdrawiam i poprawy humoru, oby dobrze się siało.

 

eh...co z tego ze jechał ze Szczecina jak nadal siewnik stoi bezużyteczny. Nie wiem na ile jesteś wtajemniczony w tę sprawę, ale Twoje szefostwo na pytanie kiedy będzie ktoś od uruchomienia odpowiada: ,,przeciez juz był ktoś kto składał siewnik i wytłumaczył wszystko''

No wytłumaczył ale na sucho!! Rano dzwonili od Was z firmy i powiedzieli ze ktos wyjechal na uruchomienie siewnika, ok 12;00 dzwonią i mówią ze jednak nikt nie przyjedzie. Kolejne zwodzenie klienta.

 

Mam po dziurki w nosie całej tej waszej firmy. Nie wierze w żadne zadość uczynienia o których pisałeś.

Ojciec dzwoni teraz do Lemken Polska a nie do Techmopu, pewnie wiesz też, że Lemken Polska także jest strasznie zniesmaczony tą sytuacją. Aj...szkoda słów.

Po drugie niezłą reklamę sobie zrobiliście u nas w regionie, każdy kto nie zajedzie to pyta czemu nie siejemy a my im szczerze opowiadamy całą sytuację, jak nas Techpom zwodził.

 

PatrykGy@ odpowiadając na Twoje pytanie: siewnik w stanie dobrym, nie takim jak był opisywany. Miał mieć niby wymienione niektóre części zużyte, filtr itd. Jednak i to okazało się kolejnym kłamstwem. Talerze od nawozów wraz z łożyskami ( 2 sztuki) nie wiem czy wytrzymają 50Ha.

@RolnikSprzedawca pisałeś mi również w meilach, że siewnik jest po przeglądzie. To także jest nie prawda. Brauję rolki dociskającej redlicę, przewód hydrauliczny jesdt przerwany (1 sztuka) drugi nadpękniety dodatkowo zasłony w miejscu gdzie ziarno/nawóz wlatuje do przewodu ze zbiornika są połamane przez co ziarno zamiast do redlic spada na ziemie :/

Jeśli jutro nie zasiejemy choćby 1 ha to obiecuję tu, na forum, że zrobię Techpomowi taką kryptoreklamę ze napewno odbiję się im to na sprzedaży.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłeś maszynę po testach, więc nie jest nowa... trzeba się z tym liczyć, upust znikąd się nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bobek tak po testach ale w umowie jest wyraznie napisane : maszyna po przegladzie i wyzej wymnienione rzeczy ktorych nie dostalem sa zawarte w niej...

Chyba nie zrozumiales watku...poczytaj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie rzecznik praw konsumenta i jazda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale na pewno masz tą umowę dokładnie spisaną, więc możesz ich jakoś oskarżyć. Czego skutkiem będzie poprowadzenie ich do odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikogo nie bede skarżyć, póki co. Zobaczymy jak jutro będzie - obiecali o 7:00 rano człowieka kompetentnego do uruchomienia maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jak czytam to wychodzi mi trochę na parodie bo u nas był w tym roku wzięty agregat Horsch z firmy o trochę wątpliwej reputacji a jak się okazało wszystko przebiegło bez zarzutów, wystąpił problem z czujnikiem to zaraz przywieźli drugi, a tu jak widzę niby poważna firma a leci sobie w kulki. Za dobrze się wiedzie i zaczyna mieć klientów w głębokim poważaniu zapominając że renomę łatwo się traci a odzyskać praktycznie jest to niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Najlepiej handluje się z małymi firmami no i u nas z Agromą Wągrowiec. Z nimi ze wszystkim się można dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jasiupila ma racje, bo takie firmy chcą się rozwijać i im zależy na klientach, a takie duże to już nic sobie nie robią z ludzi i tylko ich olewają.

@Stasiek84 a jak się spisuje HORSCH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

O HORSCHU jak na razie niewiele mogę powiedzieć bo zasiał niecałe 60 ha przyjemnie się nim robi ładnie przygotowuje pod siew tylko troszkę się przeliczyliśmy biorąc pronto 4 DC do NH T7030 na równym idzie pięknie (niewiele jest miejsc względnie równych) ale na ostrzejszych podjazdach ciągnik dostaje trochę czkawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj