Jasiupila

Jaki Siewnik Uproszczony?

Polecane posty

Jasiupila    1

My dzisiaj rozmawialiśmy z ojcem @nonka i oni testowali już Unie, Accorda, Kockerlinga i teraz mają Lemkena. Mówi że Unia Quick to jest polska katastrofa, Accorda gdzieś utopił bo miał za wąskie opony i że wysiew miał kiepski. O Kockerlingu mówił że to nie jest głupie rozwiązanie, o Lemkenie same pozytywy na wszystkie tematy. W tym tygodniu mam przetestować jutro tego Pottingera ale ja go nie chce kupić tak naprawde ja chce tylko przetestować jak se będzie radził z nim mój ciągnik ale sprzedawca o tym nie wie. W czwartek jadę po Kockerlinga i Accorda mają w piątek przywieź. Po testach powiem wam jakie mam wrażenia z ich pracy i co wybieram. QRolnikSprzedawca jak się nazywa twoja firma i skąd jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jasiupila@ http://www.techpom.pl/ to jest stronka firmy, której przedstawicielem jest @R.Sprzedawca

Jeżeli miałbyś kupować Lemkena to radzę Tobie najpierw przejechać się do ich. Niezwykle miła i wysoko wyszkolona kadra pracowników i dealerów. Nawet jeżeli masz innego dealera Lemkena w swojej okolicy jedz do Techpomu :lol:

Wyniki sprzedaży tej firmy mówią same za siebie ;[

PS. @R.Sprzedawca słyszałem, że firma w której pracujesz miała najwiecej podpisanych umów w 2009r z jednym z banków? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niech zgadnę o jaki Bank Ci chodzi ;[ :(

Współpracujemy z kilkoma ale ubiegły rok był udany patrząc na współprace z tym jednym z banków :)

A co do pozostałej części wypowiedzi to aż mi głupio :lol: z powodu takich komplementów :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Komplementy są uzasadnione, więc nie powinno być Ci głupio :lol: pozdrów kolegów z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Hubert Vaderstad Rapid w wersji C ma wysiew nawozów nie tylko RD300C ale i 400 600 oraz 800 Prospekt

Co do Kvernelanda Accord MSC to mamy 3metrową wersję stałą nie składaną, trochę śmiesznie wygląda no ale. Z jakości wysiewu jesteśmy zadowoleni. Wersja MSC+ ma wysiew nawozu Dane techniczne

U nas Kverneland wygrał ceną bo większość maszyn mamy tego producenta to uzyskaliśmy sporą zniżkę. U1614 do jazdy bezorkowej był za mały i nie dawało rady utrzymać prędkości 15km/h dopiero Valmet Mega 190KM sprostał temu zadaniu. Wiadomo skrzynia w 1614 to nie potęga. Co do siewu po orce czyli takiego jaki stosujemy u nas to Ursus na bliźniakach spisywał się dobrze ale prędkość 12km/h to max. Pole zrobione Packomatem. MSC mamy od 3 lat i nie narzekamy na niego. U nas nie sieje za dużo ale za to nadrabia na usługach.

 

Post nr 900


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do Ultimy, to ona sieje w pasy 5-6cm, więc nie każdemu to odpowiada i z tego co czytałem nie ma wysiewu nawozu jednocześnie. Rapid na lekką ziemie nie jest za dobry, poza tym słabo kopiuje poprzecznie. Także z Vadera lepszy będzie Spirit, ale wtedy zostaje wyłącznie 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ultima może być z nawozem, ale tylko płynnym z tego co wiem. W którymś TAP o tym pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
O Kvernelandzie słyszałem że maszyny robi niezaciekawe(słabej jakości), ale nie wiem czy to prawda.

15 lat korzystamy z maszyn tej firmy i nie mamy zamiary ze względu na jakość rezygnować z tej marki :lol:

Może po prostu ktoś kto Ci takich głupot naopowiadał nie dba o sprzęt


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

A czy ktoś może mi przedstawić wady i zalety siewu w pasy(ultima) i siewu np takim Solitairem Lemkena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W siewie pasowym nie masz równych odstępów między roślinami, łan w siewie pasowym jest bardziej bujny, nie znać tak rządków. W siewie rzędowym masz jednolite wąskie paski, kiedyś czytałem, że w rzędowym jest lepsze przewietrzanie łanu. Natomiast w pasowym rośliny pokrywają równomierniej glebę i ma to skutkować mniejszym zachwaszczeniem.

 

Pytanie z innej beczki, czy ktoś praktykował siew przez przykrywanie? Rzeczywiście jest to najszybsza forma siewu przy zachowaniu względnej dokładności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Pytanie co to jest względna dokładność...

Jak tu utrzymać zadaną głębokość siewu?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Względna, czyli zachowujesz ilościową dokładność oraz poprzeczną, gorzej ze wzdłużną. Siejesz na głębokość na jakiej pracuje sekcja uprawowa, a same nasiona są wpuszczane pod strumień gleby. W takiej uprawie łatwo sieje się mieszanki, jeżeli masz dwa aparaty siewne, do jeden dawkuje jedną roślinę, drugi drugą. Nie ma kłopotu ze stosunkiem ilościowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Już teraz mogę wam powiedzieć że do określenia tego siewnika wystarczy jedno, z deczka wulgarne słowo. Jest za***ista. Mam nadzieje że nie dostane za to %. Ojciec myśli czy se jej już nie zostawić. Mamy na nią korzystną ofertę więc się zastanawiamy. Mamy czas do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakieś inne jeszcze będziesz testował? Co więcej na temat tej jedwabistości można... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz1987 może masz racje z tym dbaniem o sprzęt, ale mi chodziło o nowe maszyny.

 

@Bobek_Farmer niech pomyślę... hmmm... czy do takiego sposobu siewu nie będzie się używać siewników o nazwie "AGRISEM", gdzie nie ma żadnych redlic które by układały ziarna w rzędy, tylko poprzez układ rurek są wyrzucane pomiędzy talerze brony która jest zagregatowana wraz z ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas poza kilkoma wyjątkami wszystko jest z XXI wieku więc state to nie jest, więc nie wiem o co Ci chodzi ze nowymi maszynami.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma Agrisem, ale Unia też ma siewnik do siewu przez przykrywanie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Accorda mają jutro przywieźć. Ale jesteśmy na 90 % zdecydowani na kockra ale CS z podłużnym zbiornikiem bo ta jest troche długa a tamta jest krótsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Czyli jednak wersja 3m - 4 odpuściliście? Jak sobie DF dawał dade z tą Ultimą - z jaką prędkościa pracowałeś? Pisałeś gdzieś, że zbiornik ma 2tys l pojemności - większe Ultimy mają większe zbiorniki?-Bo w necie krążą różne wersje - 2, 2,5 i 3tys l/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jasiu@ pisałeś też, że Lemken przy Kroncgkilger (pisałem szybko) wydaje się malutki,natomiast Lemken nawet w wersji 3m ma wiekszą pojemność zbiornika bo 3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No ma zbiornik 2500 litrów ale mieszczą się 2 tony. Do DF 4 za dużo 3 za mało. Najlepszy byłby 3,5 m. Ale 3 m Accorda Pronarem ciągaliśmy 130 konnym i w orce szedł jak z niczym. DF jeździmy około 12 km/h. Ta moja ultima to jakaś rozbudowana wersja jest. Dlatego wydaje się większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Lemken ma też zbiornik na nawóz czy tylko na ziarno?

 

Musze się pochwalić. :P Dziś próbowaliśmy po raz pierwszy nową brone wirnikową z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj