Jasiupila

Jaki Siewnik Uproszczony?

Polecane posty

Jasiupila    1

Witam. Zastanawiamy się nad zakupem siewnika do uprawy uproszczonej.Dostałem oferty na takie siewniki jak:

-Lemken Compact Solitair 3 metry za 161 tyś zł,

-Kockerling Ultima 3 CS (to ta nowa wersja z podłużnym zbiornikiem) 41 tyś Euro,

-Horsch Pronto 3 DC za 37 tyś Euro

-Pottinger Terrasem R3 za 140 tyś zł

-Amazone Cirrus 3001 za 35 tyś Euro.

Siewnik ma obsiać 130 ha zbóż rocznie oraz 30 ha kukurydzy. Jednakże do kukurydzy nadaje się tylko Kockerling. Ten siewnik ma współpracować z Deutz Fahrem o mocy 170 KM. Ja liczyłem że czwórkę nim uciągnę ale żaden dealer nie daje mi gwarancji że dam radę go uciągnąć. Chociaż widziałem że @deer 150 konnym JD ciągnie. Ja mam gleby 4-6 klasy. Jak chcecie jeszcze jakieś informacje do walcie śmiało. Zawsze odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jeśli po orce nie będziesz siał to 170KM do 4m powinno spokojnie wystarczyć.

 

Do kukurydzy najbardziej odpowiedni będzie siewnik punktowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6910 nie ma 150KM, a jedynie 135KM. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to z doświadczeń wynika, że najlżej "idzie" w polu redlica radełkowa(Ultima), ponieważ sama wytwarza sobie docisk. Urządzenia oparte o redlice talerzowe mają sztucznie wytwarzany docisk, co powoduje, że stawiają większy opór. Dodatkowo radełkowa jest prostsza w budowie, ponieważ brak w niej łożysk. Ultima ma szerokie koła kopiujące, więc na lekkiej ziemi lepiej utrzyma głębokość. Poza tym w Ultimie masz sekcje uprawową i siewną w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie chodzi Ultima 6 metrów z Claasem 240km ale niekiedy zapina do niego Fenda 716 i też daję rady ale mniej spala, dlatego go zapina.Tak twierdzi.Co do ceny to 4 metry jest droższa o 2 tys euro ,cena z 27-03 a 3m kosztuję chyba 45 tyś ale nie jestem pewien bo nie starałem się zapamiętać ale na pewno 2 tyś różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Tylko czy Ultima dobrze wymiesza resztki pożniwne?-Zastanawiam się dlaczego ten siewnik jest tak mało popularny-zdecydowana większość wybiera Horscha, Vaderstada i Lemkena. @tomek73 jak się sprawuje ta Ultima? jakim agregatem koleśprzygotowuje wcześniej pole do siewu?/ Jak nie masz górek to 170KM spokojnie w 4m da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu ma nie wymieszać jak ma kultywator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No ja będę siać w orkę. Na jesień bezorkowo po agregacie ścierniskowym. Na wiosnę w orkę. No mi się kockerling podoba z tego względu że można nim siać kukurydzę. Ja nie będę kupował siewnika do kukurydzy specjalnie na 2 dni w roku. Do jeszcze miejsce w garażu zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Czemu ma nie wymieszać jak ma kultywator?

Chodzi mi o to, że pracuje stosunkowo płytko-więc słabo będą "wmieszane" resztki w glębę-a wierzchnią warstwę to jak najbardziej wymiesza. Jeśli przed siejąca jest sekcja uprawowa to można ją niezależnie zagłębić na tyle ile pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam obekrzeć filmu na YT z udziałem Ultimy, zresztą i tak uprawia się na tyle na ile się sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

No na dobrą sprawę to gdzieś czytałem artykuł, że koleś po kombajnie wjeżdza Kockerlingem Vario na 5cm i w to od razu potem idzie siew Ultimą. Tyle, że dalej się zastanawiam skąd takie małe przekonanie do tego sprzętu? 200KM traktor i 6m siewnik można zapinać, do tego nie trzeba talrzy ani żadnych łożysk wymieniać. Wie ktoś może ile kosztuje nówka Ultima 6m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mając do wyboru prawie te same siewniki i Vaderstada zdecydowałem się z ojcem kupić Compact-Solitaira HD 400 4m

W Lemkenie bardzo mi się podoba że dają dożywotnią gwarancję na każdą część. Na wstępie proponowałbym odrzucić Poteingera i Amazone, te firmy próbują dogonić czołówkę Horsch i Vaderstad ale jak narazie zostają z tyłu pod względem konstrukcyjnym. Vaderstad to taki Fendt wśród maszyn - przepłacasz za markę i jej znaczek.

 

Co do uciągu to na ziemiach luźnych (bo takie pewnie masz) taki siewnik będzie potrzebował trochę więcej KM, lecz nie śmiem twierdzić, że 170km nie poradzi sobie z siewnikiem 4metrowym - poradzi sobie na pewno lecz nie osiągnie może większych prędkości a siewniki pneumatyczne wiekszą dokładność mają przy większej prędkości roboczej. Jeżeli miałbym Ci coś polecić i dysponujesz większą gotówką to zastanów się nad Vaderstadem Rapid RD300C - siewnik mechaniczny dający lepszą precyzję siewu i coś mi koleś z Vaderstada mówił,że modele trzymetrowe mają wysiew nawozów. Dlatego jeśli chcesz mieć super sprzęt w dodatku przepłacony kup Vaderstada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja się skupie na tych markach: Lemken, Horsch i Kockerling może, bo zastanawiamy się czy naszego Mistrala warto sprzedawać. A co myślicie o Accordzie MSC i Kuhnie Speedlinerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Kuhna chyba nikt na AF nie ma ale możesz spróbować napisać do użytkownika @marcin8410 On ma Accorda MSC tyle, że 6m. Mi coraz bardziej podoba się Ultima ;) -prostota budowy, mało zużywalnych elementów - ciekawe dlaczego sobie za niego aż tyle "życzą"-więcej niżeli za Pronciaka z tego co podajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oglądałem SpeedLinera na pokazach, to strasznie szybko się talerze zużywają w nich, tak przynajmniej mówił operator, bo sprzęt był z prywatnego gosp. Poza tym jakimiś szczegółami, za pewne się różni od pozostałych.

 

@Kuba87 zauważ, że Ultima podobnie jak Rapid wiele się nie zmieniła, czyli to o czymś świadczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po ultimie zboże wygląda super,uprawia też agregatem z tej firmy,2 x agregat i siew.resztki pożniwne są super wymieszane pole równe,żadnej grudy.Przedtem siał AT 4 metry to posiał nim chyba ponad 6 tyś ha ogółem i dalej go ma.

Stosuję PRP i piąty rok nie orze.Robił odkrywkę w tamtym roku to widać było różnice między PRP a NPK [ma kawałek na NPK zostawiony]Ma naprawde dobre plony i wszyscy go chwalą na okolice.WODR robi u niego pokazy i ma ok 300 ha.Mieszka niedaleko Yacentego

Ja też myśle o nim ale przy ponad 80 ha i obecnej sytuacji to chyba nie ma sensu,za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@hubertojdana ty kupiłeś ten siewnik popokazaowy od firmy Gravit? My jeszcze nie wiemy czy nie weźniemy czwórki bo prawdopodobnie dostane na pokazy ten siewnik http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B174188 i sprawdzę czy mój ciągnik da radę. Jeżeli tak to biorę czwórkę.

Dostałem ofertę na siewnik Accord MSC 3000 za 165 tyś. W wyposażenia ma: 4 koła na przodzie siewnika oraz regulację głębokości pracy sekcji talerzowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jasiupila@ nie nie wzieliśmy popokazowego siewnika z firmy Gravit.

mieli go już sprzedanego i w dodatku jak za popokazowy cena była troche zawyżona.

Poeteinger nie jest ,,wytrzymałą'' maszyną jeśli chodzi o agregaty uprawowo-siewne. Nie polecałbym Ci kupować tej maszyny. Słaba konstrukcja, sporo drobnych awarii, użytkownicy narzekają na je. Jednakże cena może wydawać się atrakcyjna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Witam . ja bym polecił horscha ,sa to dobre siewniki moim mocnym argumentem jest to ze w mojej okolicy jest takich 5 siewnikow :3 siewniki 3m ,jedna 4m i 6m .siewniki 3m pracuja na arealach od 170ha do 300 ha 4m pracuje na 1300 ha a 6m na 3 tys ha . Sam mam wziasc 3m pronto TD express(zawieszany)Polecam horscha bardzo precyzyjne maszyny w siewie


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na jakiej podstawie uważasz że sa precyzyjne w siewie i to bardzo ???


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo są precyzyjniejsze od mazura... :lol:


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Lemkena, bo w mojej okolicy chwalą sobie maszyny tej marki, ale także ktoś ma siewnik marki Horsch tylko nim jeszcze nie siał bo kupił go na jesieni już po sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miód na moje serce, sprzedawcy Lemkena wylałeś kolego ;[ Dobre robią maszyny, oj dobre. Lecz konkurencja stawia wysoko poprzeczkę, bo i Vaderstad-a i Horsh-a trzeba docenić a i Pottinger się pcha nie mówiąc o mniej znanych u nas min. Ultima Knockering-a o ile dobrze zapisałem.

Edytowane za radą kolegi poniżej :lol:


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak kolega napisał:

 

W Lemkenie bardzo mi się podoba że dają dożywotnią gwarancję na każdą część

 

Ale to nie wszystko, bo produkują części do siewników, pługów itp. do których nie potrzeba kluczy by je zdemontować(nie do wszystkich!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj