lambogrand

kiedy siejecie buraki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lambogrand    52

W mojej okolicy jeden gosciu dzis zasial 4 ha burakow cukrowych ja zamierzam we wtorek zasiac 3ha a w srode reszte 6 u mnie w poniedzialek zamierzaja juz uprawiac pod buraki ja tez zaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

udało mi się 2 ha zasiać w piątek ;) za reszta będzie trzeba poczekać aż obeschnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja po świętach bo mam ciężkie ziemie i muszą dobrzre obsechnąć. u mnie w okolicy jeszcze nikt nie ruszał w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

U mnie w okolicy jeszcze nie posiali nawozów na łąki po mokro a jak byłem dzisiaj na łące to normalnie pole ryżowe:)

Ja napwewno w polowie kwietnia bede sial


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pos6630    0

ja dzisiaj siałem 2 ha to ledwo co obsiałem resztę to dopiero po świętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My wczoraj posialiśmy nawóz Polifoska 8 ,Sól Potasowa i Saletrzak z Borem. A dzisiaj planowaliśmy siać buraki ;) niestety pogoda nie pozwoliła.Jakie odmiany siejecie i ile ha .My będziemy siali Jagode na 10ha ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

U mnie też do pola wszyscy nie wyruszyli bo warunki nie pozwalają ;) .Kiedy będę siał ? Najpierw obornik orka i się zobaczy, ale na pewno po świętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas jeden napaleniec też już posiał ale on ma jakieś 40ha i co roku we wrześniu mu biorą więc musi się spieszyć

reszta bauerów twierdzi że jak się zasieje we wygrzaną glebę to szybciej wschodzą tak że może za 2 tygodnie jak pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

troche prawdy w tym jest bo w cieplej glebie duzo szybciej wschodzi, nie tylko burak.

 

a pozatym termin siewu buraków to mniej wiecej II dekada kwietnia wiec jeszcze jest czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

ja sieje trochę pastewnych ale zawsze w III dek. kwietnia

 

z tego co pamiętam ze szkoły to burak potrzebuje ciepłej ziemi ok 8st.C. Zbiór koniec września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm no ja nie wiem czy w piątek sobotę nie posieje bo dopiero posiałem nawozy pod buraki i cudem wybełtałem troche:/ a na środe czwartek w planach mam siew pszenicy to jak się obrobię to burak poleci:/ a jak nie to wtorek środa po świętach i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie w jakim zakresie(od... do...) musi być rozstaw rzędów buraka cukrowego aby dobrze i swobodnie dało się to wykopać kombajnem samojezdnym typu ROPA lub HOLMER


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Mój siewnik ma rozstaw międzyrzędzi co 45cm i dla kombajnu jest ok. Poza tym kombajny samobieżne mogą dostosowywać szerokości poszczególnych korpusów, dlatego niewielkie odstępstwa w rozstawie nie wpływają na jakość zbioru. W zeszłym roku przestawił mi się jeden znacznik i część pola było zasiane nie tak (rzędy na jednym łączeniu miały 39-40 cm), mimo to Ropa wykopała wszystko bez strat.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę bo ma siewnik 5 rzędowy i dopóki kopałem neptunem było ok ale mam tego dość i chyba muszę dorobić;d jedną sekcję żeby było ok... Ty kolego miałeś blisko siebie ale na łączeniu dwóch siewników ja mam obawy czy przy 5 rzędach nie będzie problemu bo wtedy nie będzie 6+6 itd. tylko 5+5 itd. chyba że uda mi się skompletować do siewów 6 sekcję ;) i pytanie dodatkowe, napawał ktoś z was lemiesze przy sekcjach wysiewających? bo mocno już mam przytarte i za płytko mogę zasiać a nowe niedostępne bo stary siewnik...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Wspawywałem kilka lat temu do każdej lemieszy po kawałku nieużebrowanego pręta (chyba fi 12 z tego co pamiętam) potem lekka obróbka szlifierką i efekt murowany - o niebo lepsze wschody - w najgorszym roku zeszło poniżej 95tys/ha, a tak to 100-110tys/ha (wcześniej było o wiele gorzej) ;)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja od jutra myślę siać jakieś 14,5ha z teściem.U nas od piątku sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

u mnie kicha (byłe leszczyńskie obecnie wlkp.). Myślałem, że zdążę przed świętami, pole zawłukowane, ale jak zaczęło padać 25 to co dwa dni tak dolewa, że na polach znów stoi woda jak podczas wiosennych roztopów. Na jutro znów deszcze zapowiadają, więc przez najbiższe 10 dni mogę zapomnieć o polu. :) . Co do siania w ciepłą ziemię to się zgodzę, ale ważniejsze od tego jest by posiać w wilgotną, bo co z tego że posieję się w ciepłą, jeśli nie przyjdą deszcze, a ziemia jest za bardzo przesuszona to wschody są tak nierównomierne, że płakać się chce. Ja nigdy nie patrzę na temperaturę gleby tylko na jej wilgotność i kiedy tylko można siać to sieję, nie w błoto bo łatwo zrobić skałę, ale swoją wilgotność musi mieć by otoczka się rozpuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

No, posiane i opryskane! Tak jak u większości rolników na naszym terenie. A teraz czekamy na większy przymrozek w I dekadzie kwietnia i cukrownia jest bez surowca (żebym nie wykrakał :) )


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i dopiero będziecie ryczeć :) (odpukać)

moim zdaniem dobrze zrobiliście starzy ludzie u nas gadają że jak we wielki tydzień tak pada to będzie później susza więc trzeba dobrze zagospodarować wodę która jest w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

u nas jest tyle wody, że już nie ma miejsca by być w ziemi, ale jest na :) , może masz jakis pomysłjak taka wodę zagospodarować :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Może pola ryżowe? Chińce zalewają nas tanią tandetą, a my ich ryżem :)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie nieliczni posiali ale to na lekkich glebach a u mnie niestety glina i trzeba czekać na pogodę bo łatwo się skorupa robi :) więc się ciesze ,że nie posiałem go śnieg dziś padał :) choć zawsze już były posiane ...... zresztą co nagle to po diable więc niema co się śpieszyć :) a siejemy w tym roku odmianę tizianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropo tej tandety

chinole podobno wszystko robią z butelek plastikowych :) więc nie może być takie złe

butelka plastikowa była przecież przełomowym wynalazkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj