kamilc360

co lepsze 914 czy 5714

Polecane posty

zts    41

Niestety niektórzy wypowiadają się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek ale nie każdy ma bagna na polach...

Skoro ten 5714 z napędem 4x4 ma w miękim ciężko jechać, dusi go to z turem ledwo sobie będzie radził

Dusić to się ma ten 914 a nie nie 5714, mam znajomego przez ręce którego przewineło się dużo ciągników i najbardziej chwalił sobie właśnie 4514, a gromił 914, ma teraz 1014 i twierdzi że to jest minimum mocy do tego ciągnika, ale dobra mówimy o swoich ciągnikach a nie kolegów to ja już tu nic nie pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-proste nie zawsze oznacza bezawaryjne-taka głupia blokada nie działa już w trzyletnim 5714 mojego sąsiada-a pracuje on góra 100 h rocznie-jeżeli zaś o uciąg chodzi to naprawdę ten Ursus odpadłby w jednej ósmej ćwierćfinałów biggrin.gif zawodów (gdyby takie były organizowane ) wśród ciągników o mocy ok. 80 KM-tylko proszę o nieprzekonywanie mnie-widzę ten ciągnik w akcji wystarczająco często biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

Ferdek07 ma racje 914 pod gorke sam siebie ma co ciagnac a juz co mowic o robieniu nim w polu a po gorach to juz meka, jeden plus jego to uciag bo ma duzy a co do 5714 wez skrzynie 12/4 i po problemie no i w paliwie ogromna roznica, to ze udzwig na tuzie ma mniejszy to nie ma znaczenia bo ten co ma to spokojnie wystarczy do podnoszenia sprzetow odpowiednich do jego mocy. A i niech nikt nie mowi ze sie nie znam bo robilem 914 i wiem co potrafi i jak juz z ciezkich ursusow to bierz 1014 bo on sobie radzi juz dobrze w polu a nie wspomne o 6tce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

5714 ma przewagę oszczędnym silnikiem nad 914, ale skrzynia 8/2 sprawdza się w 2812/ 3512/ 4512 ale to już za mało na 5314 i napewno za mało na 5714.

A w tym przedziale cenowym nie rozważasz innego traktora? Np. jakiegoś Farmstraka lub Zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak,tak-weź skrzynię 12/4,dodatkową pompę-bo ta co jest standardowo to jakaś kpina-jak rozumiem te dodatki są za darmo ?biggrin.gif-w życiu nie widziałem Ursusa z tą skrzynią a z dodatkową pompą raz biggrin.gif .Zdaję sobie sprawę że 914 jest trochę "mułowata"-ale moim zdaniem bardziej od 5714 zasługuje na miano "ciągnika"-bo ciągnie biggrin.gif.

PS.To ile pali ta 5714 że jest to tak mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

914 zbudowana w myśl starej zasady 10km mocy na każdą tonę masy własnej, to dziwne żeby to nie miało uciągu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli do jakiś lekkich prac to 5714, jeżeli natomiast ktoś chce orać poligony to zdecydowanie 914. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

traktor mialby pracować na 35ha razem za c-360 i c-360 3p, chodzi mi głownie o to żeby na spokojnie pociągną czworki plugi i jakiś większy agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Co z tego że 914 lepsza jak ma już 20 lat a to wiąże się z naprawami. Ja mam zetora 7245h i właśnie ma 20lat i w sezonie muszę go naprawiać 2-3 razy bo po takim czasie wszystko się powoli wykańcza 3 dni temu padło mi łożysko od przedniego napędu i za wszystkie części (choć brałem w większości od ursusa) zapłaciłem 400zł chcąc wymienić wszystkie zużyte części zapłaciłbym 600zł a to tylko jedno koło. I jeszcze to że ciągnik stał 1,5 dnia a wszystko robiłem sam bo za mechanika zapłaciłbym jeszcze ze 400zł. więc nie gadajcie że stary lepszy od nowego bo do nowego przez 10 lat nawet nie zaglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale 5714 i większy agregat raczej się wykluczają-oczywiście mam na myśli agregat upr-siewny-zresztą gdzieś tu była mowa o współpracy tegoż 5714 z agregatem właśnie-zdaje się użytkownik o nicku "Alex" zdaje się pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

No nie wiem 5714 ma 80km mój zetor 7245h 65km a ciągam nim 4,5m agregat musiałem tylko go dociążyć na przód o jakieś 200kg (dalej go trochę podnosi). A w polu 2 biegiem idzie gdzie 2 zetor ma szybką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Co z tego że 914 lepsza jak ma już 20 lat a to wiąże się z naprawami. Ja mam zetora 7245h i właśnie ma 20lat i w sezonie muszę go naprawiać 2-3 razy bo po takim czasie wszystko się powoli wykańcza 3 dni temu padło mi łożysko od przedniego napędu i za wszystkie części (choć brałem w większości od ursusa) zapłaciłem 400zł chcąc wymienić wszystkie zużyte części zapłaciłbym 600zł a to tylko jedno koło. I jeszcze to że ciągnik stał 1,5 dnia a wszystko robiłem sam bo za mechanika zapłaciłbym jeszcze ze 400zł. więc nie gadajcie że stary lepszy od nowego bo do nowego przez 10 lat nawet nie zaglądasz.

 

sąsiad ma 10 letnią 914, i nie pisz mi tu że do nowego nie zajrzysz przez 10 lat bo cię wyśmieje, robiliśmy już kilka ciągników tej serii i powiem Ci że naprawy zaczynają się już na gwarancji, w jednym skrzynia padła na 3 roku przy przebiegu ok 1500mth, w innym po 3 latach trzeba już pompę wymieniać, szyby w kabinie ma klejone i pomału się odklejają już,

 

z tego porównania to wybrałbym chyba 914 tylko w dobrym stanie, a najlepiej w wersji delux, finn albo 934 poszukał a przy nich to 5714 chowa się i z osiągami i "komfortem"

 

 

@jaro jak chcesz zobaczyć 5714 ze skrzynią 12/4 to wpadnij do mnie jeden gościu w wiosce ma takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ewenement biggrin.gif -do 5714 poza tym potrzeba 2-metrowego chłopa bo inaczej tylko uszy znad błotników wystają-co do "komfortu" to dziękuję,postoję-mój 22 letni 7211 bije wykończenie,komfortem a nawet poziomem decybeli nowiutkiego 5714 o trzy długości olimpijskiego basenu biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

nie znam się na 5714 wiec skoro są takie awaryjne to warto wziąć coś innego ale nowe przede wszystkim jest prow. A mój zetor pierwszą awarię miał dopiero po 10 latach przy ponad 7000 mth wiec warto się zastanowić bo ta maszyna ma być niezawodna osobiście polecałbym nowego zetora ale jeśli wolicie ursusa który ma liczne wady to wasz wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ewenement biggrin.gif -do 5714 poza tym potrzeba 2-metrowego chłopa bo inaczej tylko uszy znad błotników wystają-co do "komfortu" to dziękuję,postoję-mój 22 letni 7211 bije wykończenie,komfortem a nawet poziomem decybeli nowiutkiego 5714 o trzy długości olimpijskiego basenu biggrin.gif .

 

Nowego zetora o jedną długość basenu też pobije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

tym zetorem 4,5 m agregat chciałbym to zobaczyc hehe jak chcesz ciągać konkretny pług i agregat to weź 1014 bo ten bedzie szedl bez problemu a i 80 KM to troche malo na 35 ha jako ciagnik głowny a co do 914 jeszcze dodam ze ma uciag duzy ale co z tego jak z wiekszym ciezarem juz przed gorka trzeba zaczynac redukowac a w 5714 pompa jest dobra no i sa chyba silowniki wspomagajace podnosnik i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czy wy kiedy kolwiek jeździliście 914 ?? Ja mam sąsiada co ma ursusa 902 i c-385 i drugiego sąsiada co ma 914 i każdym tym ciągnikiem jeździłem, 902 robiłem w polu i dla mnie wcale nie jest mułowaty żaden z tych ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

914 zbudowana w myśl starej zasady 10km mocy na każdą tonę masy własnej, to dziwne żeby to nie miało uciągu :)

Z twojej wypowiedzi wychodzi że 914 ma ok 8ton ? dziwne bo z tego co wiem to trochę więcej niż połowę .

@bsursus ursus też ma siłowniki wspomagające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czy wy kiedy kolwiek jeździliście 914 ?? Ja mam sąsiada co ma ursusa 902 i c-385 i drugiego sąsiada co ma 914 i każdym tym ciągnikiem jeździłem, 902 robiłem w polu i dla mnie wcale nie jest mułowaty żaden z tych ciągników...

 

 

Prawda! Jak weźmiesz 914 to jeżeli sie coś posypie wstawisz z Zetora części które są porządnie zrobione a w ursusie nowym co? Polska tandeta bo od ncizego nie dopasujesz może z jakiegoś MF... jeszcze odpowiednik ursusa ciężkiego. Zetor 8145 :) a za 40 tyś to masz ZTS 8245 tak około 95rok odpowiednik 934 :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

zetor10045 wiem ze ma ale mu spokojnie wystarczy bez siłowników :D w 5714 nie ma nic z serii ciężkiego ursusa, on jest kopią MF-a 590 i z częściami nie ma problemu a co do osiemdziesiatek to jest tak on sobie da rade z pługiem i agregatem tylko troche wolniej niz ten 5714. Taki przykład podam jeden sąsiad ma c-385 i w pługu 4*35 ora 1 szosową na oponach 16.9 R34 czyli kto zna te ciągniki to wie że to jest wolno a drugi natomiast ma 4512 ktory jest słabszy od c-385 niby lepiej sobie radzi w tym pługu po równym ora chyba 1 szosowa a w góre 4 polowa wiec ja bez zastanawiania bym bral 5714 poniewaz jest oszczedniejszy, z czesciami nie ma problemu a i jak bedziesz mial skrzynie 12/4 to bedziesz mial lux bo ta 8/2 to troche lipna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@bsursus Bajki piszesz, jak to możliwe że ciągnik który ma 66km lepiej sobie radzi od ciągnika który ma niecałe 80km ? i jest do tego sporo lżejszy,16.9r34 to jest za małe ogumienie do tego ciągnika powinien mieć 18.4r34,nie wyobrażam sobie żeby taki ursus 4512 poradził sobie z 4*35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ludzie, jeśli ciągnik ma być z turem to musi być 914- ona ma wsteczne w dźwigni reduktora, przełączając z polowych na wsteczne to normalny rewers. W ciągniku z TUR-em liczy się stabilność , szczególnie przy dużym udźwigu, mówię to po tym co doświadczyłem po roku pracy turm z lekkim ciągnikiem. 914 naprawdę nie pali dużo , ale mało jest na AF jej użytkowników a coraz więcej spekulantów którzy piszą takie bzdury. Moja chodziła w pługu 4 skiby , który zabierał 1,6m (Staltech U 170J - na licencji V&N) i nie miała problemów , nie kopała się nigdzie , po drodze szła jak czołg , naprawdę super, tylko z przyczepami ją utopiłem 2 razy, ale to już inna bajka. Orałem 3 polową na kapciach 18,4 R 34, wg. instrukcji była to prędkość około 8,1-8,3 Km/h . u mnie są konkretne góry i wtedy wystarczał tylko wzmacniacz momentu obrotowego, tak sam jak na placach czerwonej gliny.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Niestety kolego masz problem z czytaniem ze zrozumieniem , niżej jest napisane iż skrzynia "35" na trzecim biegu ma 8 km/h , a ja miałem instrukcję od swojego i często z niej korzystałem, i na 3 polowej przy 2200 obr/min prędkość w moim przypadku wynosiła 8,4 km/h więc wiem. z resztą gdym orał 6 km/h to mój pług by dobrze nie krył , bo jest do szybkiej orki, i wyprzedzałem konkurencje za miedzy każdą, prócz jaśka 6620 ;D


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj