kamilc360

co lepsze 914 czy 5714

Polecane posty

kamilc360    12

mamy zamiar z ojcem kupic ciągnik o mocy 80km i zastanawiamy sie pomiedzy tymi ursusami i niewiemy czy lepiej wziac na kredyt 5714 czy uzywanego 914

prosze o pomoc, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

5714 na pewno nowszy ale czy trwalszy od 914 kupionego w dobrym stanie to bym nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

no i to nowy zawsze będzie ci się lepiej w nim siedziało ;) nic sie nie rozpada itd nie bedziesz musiał go łatać co pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czy lepszy komfort w kabinie 5714 ? to bym nie powiedział ;) Siedzisz w podłodze, biego między nogami, za szybki wsteczny i co to jest ?

Zdecydowanie 914, jest nowszy od c-385 i mniej awaryjny :(

Jeśli chcesz coś nowego to zastanów się nad farmtrac'iem, zetorem lub case

Z 914 będziesz bardziej zadowolony jak z 5714 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

bierz 5714 spalanie mniejsze i ogólnie lepiej radzi sobie w pracach polowych, jedynie w transporcie 914 przewyższa ale w polu to jest ruina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Ja bym ci polecił 914. Jest mocny , dobry do ciężkiej roboty. Mój kolega ma 5714 i wg mnie jest bardzo słaby, często się dusi, ale przemawia za nim wiek i komfort. Jeśli do ciężkich prac to bierz 914, a jeżeli do lżejszych zastanów się nad 5714.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jaki komfort w 5714 ? ;) zastanówcie sie co piszecie

914 ma o wiele lepszy uciąg w polu jak 5714 i nie piszcie głupot...

Widziałem filmik jak 5714 zakopał się na polu i na wsteczym jak cofał to go dusiło... - i to ma być ciągnik !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym ci doradzał 914.Twardy ciagnik i mocny ;) W sąsiednich wsiach było 10 Ursusów 5714 i został jeden.Wszystkie jak najszybciej sprzedawali.Nie polecam tego ciagnika,A 914 jak najbardziej tak :)I 914 jest dużo cięższy od 5714


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

no nie będe się spierać który lepszy bo tych modeli nie posiadam akurat nowy to zawsze nowy ale jak czytam jak jakiś (...)! pisze a może zetor case itp.po co to ludzi denerwować przeciez kolega tu napisał że chce ursusa i żle nie wybiera będziesz w miare szanować to będziesz jeżdzić i kupować orginalne części i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

"jak czytam jak jakiś (...)! "

 

No jaki ??

Jakbyś nie wiedział to 5714 nie produkują, za 5714 wolał bym 100x FT zetora lub case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

A co do konfortu to zależy czy można sobie kabinę wybrać może lepszą...ale widziałem 914 w pracy i nieżle sobie radzi,posłuchaj tych co coś o tym wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

według mnie lepiej 5714 nowy to zawsze nowy,jest gwarancja ,a użytkownicy 5714 z tego co wiem to nie narzekają,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

W obu ursusach w kabinie luksusów nie ma. Ursus 5714 ma okropną skrzynię. Na każdym biegu się dusi i wajcha biegów pomiędzy nogami. Mój kolega również nie narzeka na 5714, tylko jak powiedział innym, że by przeciągnął Jumza to go wyśmiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

weż ty się zastanów co piszesz przecież jum ma napęd na jedną oś a 5714 4x4 to chyba logiczne ze by jumza przeciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Z tego co zauważyłem to w ursusie 5714 to komfort to chyba jest tylko z twardego plastiku., do biegów miedzy nogami idzie się przyzwyczaić, jeśli kupił byś 914 np; Finn to komfort w nim nie jest najgorszy, ogólnie wszystkie eksportowe wersje są lepiej wyposażone i wyciszone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie , mielismy 914 DeLuxe , i to moim zdaniem do 5714 bez porównania lepszy ciągnik, udźwig podnośnika 1,5 tony większy, ciągnik 1 tonę cięższy , kabina wygodna i przestronna , uciąg dużo większy , tylne opony szersze/wyższe, dłuższy . Skrzynia 40 KM/h , z 2 biegami pod obciążeniem, a nie 8 biegów między nogami w tym karłowatym 5714. Mój kuzyn ma 5714 , i już dawno z tatą doszliśmy do wniosku że taki ciągnik pomimo iż 20 lat młodszy na tabliczce znamionowej to 10 lat strarszy technologicznie od 914-stki. Jedyny jego plus to mniejsze spalanie i nic pozatym.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek19    0

ia bym wybrał 914 ale w wersi DELUX z blokado na dwa mosty napewno lepszy używany 914 niż nowy 5714 znacznie wytszymalszy i w polu sobie radż a w transporcie iest dość szybki około 40 leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Z tych dwuch to tylko 914 ciężki i dobry do tura. Jak chcesz nowy to bierz ZETORKA proxime z turem i napewno będziesz zadowolony. Konfort o wiele lepszy niż w Ursusach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a niby gdzie są nowe 914? ja bym zdecydowanie brał 5714 jako kilku latka, zdecydowanie bardziej niż proximę, farmtracka, czy farmera i inne belarusy, spalanie prostota konstrukcji i przede wszystkim znajomość rozwiązań z mf 255 jak ktoś nie miał mf-a ursusowskiego pewnie wolła by co innego, ale 914 to do tura chyba tylko do żwirowiska piach ładować ma przewagę w łąkę to jak kamień w wodę, w polu mół mół i jeszcze raz mół, jak na 76km i 5 t masy to ledwo się ciąga i to spalanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ferdek ale nie każdy ma bagna na polach...

Skoro ten 5714 z napędem 4x4 ma w miękim ciężko jechać, dusi go to z turem ledwo sobie będzie radził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

zdecydowanie ursus 5714 a co do duszenia się do podczs jazdy do tyłu to jet rozwiązanie skrzynia 12/4/

A najlepiej byś zrobił jakbyś wzią troszkę kredytu i ursusa 5524 albo 6824 ze skrzynia 8/8,kupił,to sa juz konkretne ciągniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

a niby gdzie są nowe 914? ja bym zdecydowanie brał 5714 jako kilku latka, zdecydowanie bardziej niż proximę, farmtracka, czy farmera i inne belarusy, spalanie prostota konstrukcji i przede wszystkim znajomość rozwiązań z mf 255 jak ktoś nie miał mf-a ursusowskiego pewnie wolła by co innego, ale 914 to do tura chyba tylko do żwirowiska piach ładować ma przewagę w łąkę to jak kamień w wodę, w polu mół mół i jeszcze raz mół, jak na 76km i 5 t masy to ledwo się ciąga i to spalanie,

Czy ty jeździłeś chociaż ursusem ciężkiej serii? bo czytając twoją wypowiedz wydaje mi się że nie, spalanie podaj jakieś przykłady spalania takiego ciągnika skoro twierdzisz że pali tak dużo.

Tradycyjnie podpierasz się jakimiś argumentami o mf255 jaki on jest nie zniszczalny i najlepszy ale 5714 to nie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj