Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piterq1991

Zwiększenie wydajności pompy podnośnika - MF3080

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piterq1991    3

Witam!

Czy jest możliwość aby w MF 3080 zwiększyć przepływ oleju na podnośnik?

Chodzi mi o to, że chcę aby szybciej podnosił(pompa jest nowa założona). Jak jadę z maszyną w polu to zanim zdąży podnieść to ciągnik już zakopany. Siłę ma, bo podnosi wszystko bez problemu na wolnych obrotach, ale chodzi, żeby szybciej to robił. U znajomego w NH tak było, że wydajność miał zmniejszoną i w serwisie bez problemu od ręki mu to zwiększyli i zdecydowanie szybciej podnosił. Gdzieś kiedyś na forum coś czytałem, że w MF też tak jest. Czy to prawda? Jak to zrobić jeśli jest taka możliwość?

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Są 2 pokrętła od zmiany prędkości przepływu oleju jedno jest na wyjścia hydrauliczne a 2 jest na podnośnik dobrze ustawić i będzie działało tak jak się chce.

michasko    1

to są pokrętła od przepływu oleju ale od szybkozłączy. Przynajmniej u mnie w 3070 tak mam

a od dawna masz tego Ferdka może wina leży po stronie filtra

ja kupiłem 3080 od handlarza i rok się meczyłem jak orałem to pług podnosiłem z 15m przed uwrociem i spokojnie zdążyłem dojechać a on dopiero zaczął podnosić. siłe miał tylko strasznie wolno.

kiedyś przyjeczał kumpel i mówi że mam wymienić filtr bo mam zamiennik od ciężarówki, są tańsze ale mają w środku papier i wolno przepływa przez nie olej. pojechałem po DONALDSONA i jak założyłem i pług podnisiłem to niedługo wieżyczką bym tylnią szybę wybił ;) . od tamtego czasu 1,5roku narazie super podnosi ;[

lukbold    411

A czy nie orientuje się ktos, co może być przyczyną że podnośnik w moim MF 3080 podnosi kiedy chce, to znów opuszcza.... Ledwo go kupiłem i taki zonk ;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?
    • Przez dawid199303
      Witam, nie mam lewego kierunkowskazu, najpierw zaczął szybko mrugać to myślałem że któraś żarówka poszła ale po chwili kontrolka od lewego jak go włączyłem zaczęła świecić ciągle i coś wyje, jak wyłączę to przestaje, na awaryjnych mrugają tylko prawe lewych brak ale kontrolki dwie mrugają. żarówki całe bezpieczniki też 
    • Przez Nacki10
      Witam 
       Kilka dni temu zawiesiły mi się szczotki w Alternatorze. Więc kupiłem cały regulator ze szczotkami nowy. Po zamontowaniu niby ładuje ale występują inne problemy. Jeżeli silnik pracuje na obrotach około 800-1000  świeci kontrolka od ładowania, jeżeli dołoże do 1400 kontrolka zgaśnie i jest ok. ale jak przekrocze 1400 obrotów zaczyna migać półbiegi skrzyni AB i CD na przemian. Zaznaczam Ciągnik był myty miesiąc temu i byłem dwa razy używany i było wszystko dobrze a od wtorku jak chciałem przeprowadzić to się wszystko zaczeło 

Z góry Dziękuje