Zaloguj się, aby obserwować  
petes

Agregat staltech

Polecane posty

petes    0

Koledzy mam do was pytanie zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego Staltech. Agregat miał by wał Packera i siewnik z tyłu szerokość 2.7m Ziemie mam od 3 do 5 klasy pola równe. Mam 3ha górek ale to bez siewnika bym siał. Ursus posiada szerokie ogumienie tura i 2 siłowniki wspomagające i nową pompę. Jak myślicie da sobie rade z taka maszynką?? pytam ponieważ nikt takiego nie ma w okolicy.

Moderatorzy jeśli jest taki temat to bardzo przepraszam ze założyłem nowy ale myślę że nowy temat się przyda i ludzie którzy będą chcieli agregatować tą maszynę z ciągnikami podobnej mocy szybciej znajdą ten temat niż jakiś ogólnie o agregatach i zmiana o np 1014

 

Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To bedzie zdecydowanie za dużo do niego(masa), Zetor 9540 z takim właśnie zestawem ogląda niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, że 9540 jest o pół tony lżejszy od 1014. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

A jeśli bym do łyżki z tura wrzucił jakiś kamieni to powinien dać rady po równym czy to też będzie za dużo dla niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Da sobie rade , nasz zetor 10045(4cylindry+turbo) radził sobie z agro-maszem talerzowym 3m, miał trochę za ciężko,ale jak kupisz 2,7 to będzie ok, u nas był jeden siłownik wspomagający całość zestawu tak ok 1800kg.

mieliśmy na przodzie dołożone ok 150 kg(nie miał kompletu obciążników jak go kupiliśmy) u ciebie jest tur a wiec będzie zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

kupiłem ostatnio wał tej firmy 3 metrowy. Z przodu wał strunowy dzielony,2 rzędy zębów i na końcu wał packera.ktoś może powiedzieć mi jak taki agregat sie spisuje bo bedzie smigał z case 1056 i siewnikiem stegsted.ziemie mam raczej lekkie i w jednym miejscu tylko 0,5 ha gliny.mam nadzieje ze nie będzie mi sie zapychał bardzo na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jak na lekkie ziemie to wał packera nie jest najszczęśliwszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

będzie pchał ziemię jak spychacz, a po drugie jeśli nie ma barył to jaki sens używania go??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ale u mnie nie ma samych piasków,lekkie ziemie wcale nie oznaczają że są piaski.dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj