Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich agrofotowiczów!!!

 

Mam zamiar przerobić instalację elektryczną w stodole, bo stara już wysiada. W jaki sposób mam ją wykonać? Jakie kable najlepsze, założyć 3 żyłowe czy 2? Łączyć na ,,wago,, czy skręcać kable? Co lepsze? Przełączniki i puszki hermetyczne? Mile widziane schematy.

Pozdrawiam.


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

kolego kabel proponuje 3razy 1,5 i robic to wszystko na skretke teraz juz wiekszosc tak robi. a puszki to nie koniecznie hermetyczne(w sumie to nie ma dosc duzej roznicy cenowej a bylo by lepiej) ale dobrze by bylo jeszcze kabel w peszlu puscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

albo w specjalnej rurce PCV puszki ja bym zalozul chermetyczne i jeszcze dodatkowo kabelki zlutowal ale zrobisz jak bedziesz chcial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Jeśli niema wkuc w scianach proponuje zakupic rurki PCV z uchwytami -łaczenia-rozgałęźniki użyc puszek z złączkami na sróbki .Nic nie piszesz o tz sile 380V ale jak dla mnie konieczne -podpięcie urządzeń na tz siłę- kabel 4x2,5m2 - co do instalacji 220V uzyć kabli 3 żyły Uzienienie-0-faza .Koniecznie aby na dojśćiu głównym był wyłacznik główny odcinający oraz puszka z bezpiecznikami -jest wiele na rynku wiec to tylko kwestia wyboru i zasobu w kieszeni-Napewno jakieś zabezpieczenia przeciw przepięciowe-przeciążeniowe.Właczniki Hermetyczne do załączania 220V.Obudowy lamp też z kloszem-zabezpieczy to pękniecie zarówki i rozpryskiem a tak sie może zdarzyć noi oczywiscie staranny montaż nie partyzantka-bo to stodoła i chyba wiesz co mam na mysli

 

schemat nikt ni nie poda bo nikt nie wie co i gdzie planujesz

zerknij linka

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=schemat+instalacji+elektrycznej+w+mieszkaniu&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=YJKtS43fLYT4mgPe6rhx&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDMQsAQwAw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez to właśnie założyłem ten temat. Mam pewne wątpliwości ze jak to zrobie bez kosultacji z kimś kto się na tym zna to z mojej stodoły mogą zostać same dachówki. :( Ale widze ze koledzy znaja sie na elektryce ;) Dziękuje za rady. A co do siły to nie będe robił, ponieważ obok na budynku gospdarczym jest gniazdo a do stodoły jest jakieś 5m więc nie widze sensu zakładania gniazda :) A jeśli chodzi o 220V to zrobię tak jak mówił kolega @elektrotech wyłącznik-bezpiecznik na budynku gospodarczym skąd będzie zasilanie stodoły. Przewody 3x1,5mm2 poprowadzone rurkami PCV, puszki, lampy oraz wyłączniki hermetyczne. A łączył będe chyba na ,,wago,, wydaje mi się to dużo bezpieczniejsze jak na ,,skretke,,. Co o tym myślicie??

A dla tych co nie wiedzą co to wago: ;[

http://allegro.pl/item962494087_wago_273_254_zlaczka_uniwersalna_4x2_5_fv_lodz.html

 

http://allegro.pl/item962494090_wago_222_415_zlaczka_uniwersalna_5x2_5_4_fv_lodz.html

 

http://allegro.pl/item966433135_szybkozlaczka_pc253_wago_kpl_10szt_415.html

 

Pozdrawiam


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co kupować przewód 3x1,5 mm2, skoro i tak instalacja będzie w rurkach PCV. Wystarczy pojedyńczy przewód 1,5 mm2, na napięcie 500V lub 750V. No i oczywiście porządek od samego początku. Czyli przewód L- brązowy, N- niebieski, PE- żółto-zielony, oraz w obwodzie oświetlenia np. czerwony. I daj sobie spokój z tymi złączkami samozacinającymi. Listwa śrubowa 5x2,5 mm2 i masz pewność połączeń. Tutaj masz przykład jak to wygląda. Na zdjęciu jest akurat 5x10 mm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można zastosować wyłącznik różnicowoprądowy zaraz za wyłącznikiem głównym, znacznie zwiększy bezpieczeństwo, no ale niestety taka przyjemność trochę kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kabel 3x1,5 stosuję się do oświetlenia,a 3x2,5 stosuję się do gniazd taka jest zasada,co do złączek samozaciskowych też bym sobie odpuścił.W rurki PCV raczej bym założył nawet giętkie starczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja zrobilem sobie instalacje i przewod puscilem goly na scianie i mocowalem go do sciany na opaskach 2*1,5 do oswietlenia a w gniazadch 4*2,5

w garazu tak samo no i w oborze tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1303

Ja mam w scianie i w rurkach puszczaną instalke, co do grubosci kabli to sie zastanów 2 razy bo nie wiadomo jakie sprzety bedziesz podłanczal za 5 lat , zeby Ci sie instalacja nie paliła gdzies, lepiej od razu wydac troche wiecej i mieć spokój,

nie wiem jakie masz uklady budynkow ale mozna dodatkowe wyjscia-wtyki zostawic gdzieś "z tyłu" gdyby Ci trzeba bylo podlanczac cos jeszcze kiedys


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj