saszeta

dursban warunki stosowania

Polecane posty

saszeta    164

mam pytanko.jak głęboko mieszacie z glebą po wykonaniu oprysku tymi środkami?bo w etykietach napisali że bronami.tylko jakiego kalibru.bo lekkimi a ciężkimi to jest różnica co do głębokości mieszania.bo ja zastanawiałem się nad żeby pryskaniem podczas orki.mam zaprawiarkę zrobioną z pompą na wom-ie to tylko dysze na pług założyć i dobrze ustawić.ale czy nie jest jeszcze za wcześnie?bo tym się pryska 3-4 dni przed sadzeniem ale nie rozumiem dlaczego nie można wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

a co tam chcesz sadzic?? ja robie tak ze jak mam pole zawukowane to uprawiam raz wtedy idzie oprysk i uprawa na gotowo. oczywiscie mowie o podwojnej uprawie gdzie sa gliny ciezkie do uprawy.a uprawiam roznie ale robie to agregatem na waskim zebie sprezynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ziemniaki będę sadził.ja dopiero wczoraj zaorałem 2 ha bo tyle się dało.niestety muszę orać na wiosnę bo mam poplony.na szczęście ostatni sezon to był z poplonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

witam chce prysnac przed sadzeniem dursbanem ziemnie ale nie wiem czy jak bedzie chlodno to mozna prysnac ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Z tego co słyszałem wiele opini jest takich ze własnie trzeba pryskac gdy gleba jest nie nagrzana i najlepiej w pochmurny dzień bo wtedy zmniejsza sie wyparowywanie środka w kosmos. Sam nie moge udzielic opini z własnego doświadczenia bo też bede pryskal pierwszy raz ale innym środkiem niz dursban. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

ja prysne i zobacze co wyjdzie :/ heee czas pokaze jak to powiadaja czlowiek sie uczy na bledach heee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

dokładnie najlepiej sie uczyc samemu bo opinie sa rozne a na co bedziesz pryskał na drutowca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

nom standard:) druty :) hee . Mialem zaprawic ale jak to powiadaja ze sie to nie nadaje na kielkowki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Tez będe pryskał dursbanem od drutowca, tylko kiedy pryskac tuż przed sadzeniem czy np. tydzień wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a jaka bedziecie dawac dawke na ha?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

najlepiej opryskac zaraz przed siewem czy sadzeniem, i tak jak ktos wspomniel najlepeij w nie bardzo sloneczny dzien a najlepiej gdyby po pracy poszeld równy deszczyk to bylo by super, ja zawsze pryskam od drutowca czy pedrakow przed siewem buraka.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

A ja w tym roku bede zaprawiał i pryskał. Chciałem prysnąć pyrinexem ale u mnie wogole w sklepoach nie ma i mowia za jest wycofany. To mówicie że pryskacie dursbanem a jaka dawka z doświadczenia bo etykiety to tylko dsa do poczytania jak nie ma co robic a w realizacji jest zupełnie inaczej. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

taka dawka jak pyrinexa bo to to samo. Etykieta zazwyczaj jest po to żeby ją przeczytać. A każde odstępstwo od instrukcji jest przestępstwem choć nieraz się robi. Ja tam zawsze mówię że to co napisali na etykiecie to wcześniej sprawdzili. Więc efekt powinien być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ej wytłumaczcie mi bo nie kminie tematu tych robali. Skąd one się biorą? One przezimowywyją w ziemi? Można to teraz jeszcze jakoś sprawdzić czy one są, lub czy maja zamiar być na ten sezon? Ja nigdy nie pryskałem przed sadzeniem zadnym z tych środkow i niby u mnie tego nie ma nieliczne bulwy sie trafiają, z góry dzieki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

drutowce żyją 4 lata w ziemi zanim przerobią się na owada i odlecą. A potem wrócą i złożą jaja i od nowa. A żeby sprawdzić to kopiesz 32 dołki na hektarze i przesiewasz. Ale kto by się w to bawił. Jak w jednym roku są dziurawe to potem wiadomo co robić. Na piachu i kwaśnej glebie jest ich więcej. I jak jest mniej uprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

U mnie nie tylko na piachu bo na glebie III jest pełny opór. W 2009 roku na jednym kawałku miałem zniszczenia przez drutowca 100%. Były w uprawie po pszenicy i mówią że najlepiej żeruje w słomie pozbożowej i w oborniku. W 2010 roku miałem na takim polu co juz 15 lat zboża nie było i drutowca brak. W tym roku planuje produkcję ziemniaka na stanowisku z drutowcem i będe pryskał i zaprawiał jak to nic nie da to się zdenerwuje. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj