Zaloguj się, aby obserwować  
1014tojestto

Marchew i Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Interesuje mnie czy ktos z was sieje lub siał , jakie macie srednie plony, czy jest to opłacalne no i ile ha siejecie bo ja mam po 5 ha kazdego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

wszytko zalezy co z tym robisz , i ewentualnie jakie masz mozliwosci przechowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja tam siewam jedno i druge ale mam przechowalnie

bywaly lata ze na wiosne zarabialo podwojnie a czasami na pole jechalo

cebula sr 50t a marchwi nie wiem jak z wydajnoscia

z cebuli sewam sochaczewska oporto supre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

Kuzynowi zostało 1,5 tony marchwi, bardzo dobrze przechowana może kto chce kupić??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

My co roku siejemy 5ha marchi wczenej pod oslonami. wszystko siejemy zwyklymi maszynkami typu 'bonifacy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

a moj znajomy dopiero otworzylkomore z 150 tonami marchwi, jest ktos hcetny ? :D

a mi jeszcze zostalo 5 ton, ale powinieniem ja zmeczyc do przyszłego tygodnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

tylko ile ci palca za ta na soki?

w tamtym roku zaryzykowalem jednej komory nie otwieralem do samego konca, i marchew sprzedawalem po 2 zl/kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi płaca o wile mniej tylko ze ja nie musze sie martwic o przechowanie a nie zawsze sie uda dobrze przechowac , druga sprawa jest to ze ty musisz ja wyselekcjonowac bo musi byc ładna a ja nie i przez to mam wiecej z ha :D no i nie musze pakowac jeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

no ale ja plonu handlowy mam na poziomie 85-90%

a co do przechowania to jakzmianujesz utrzymujesz dobre warunki w chlodni dobrze sie przechowa

a co do pakowania to ja u siebie tanim kosztem troche to zmechnizowalem :D

i nie wierze ze wezma ci pokrecona, zdeformowana marchew na przemysl, tak samo jak i za duzej, czli tak znaicznie wiekszego plonu nie masz

moim zdaniem zeby wyjsc na przemyslowce to tzreba by jej miec conajmniej 30 ha bo tak to raczej szkoda sie szarpac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moich trzech wujów ma cos około 20ha ale nie wiem dokładnie bo maja to podzielone na 3 no i do tego jeszcze z siewu maja tez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ja plonu handlowy mam na poziomie 85-90%

a co do przechowania to jakzmianujesz utrzymujesz dobre warunki w chlodni dobrze sie przechowa

a co do pakowania to ja u siebie tanim kosztem troche to zmechnizowalem :D

i nie wierze ze wezma ci pokrecona, zdeformowana marchew na przemysl, tak samo jak i za duzej, czli tak znaicznie wiekszego plonu nie masz

moim zdaniem zeby wyjsc na przemyslowce to tzreba by jej miec conajmniej 30 ha bo tak to raczej szkoda sie szarpac

ja sieje 5ha i co roku rosnie :D i nie narzekam ,wiadomo ze jakiejs zdeformowanej nei wezma ale musiałabyc bardzo widoczna na 30 t na samochodzie a w zamian za to tak samo jak z burakami mam % zanieczyszczen .Według mnie i moich doswiadczen nie zasiałbym odmian typowo jadalnych do konsumpcjii bo to ryzykowne jest :) ale jesli wychodzisz dobrze to ty rób swoje ja swoje i bedzie mniejsza konkurencja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

*zimny a jak zmechanizowałeś pakowanie ?? :D ja wczoraj pakowałem 400 kg. marchwi, 300 kg pietruszki i 200 kg selera i myślałem że mnie ch** strzeli bo pietruszka miała być po 5 kg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego sa pakowarki , kupujesz worki jakie maja byc ustawiasz ile chcesz miec w worku i dosypujesz a ona sam sie wyłacza jak sie naładuje i nastepny itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalezy z jakimi opcjami i czy nowa czy uzywana

no i jaka duza ale mysle ze na start 5 tys styknie no i do tego jakies tam rozładownice albo cos :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja kiedyś przez 2 lata chodowałem marchew na 4 ha


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

A tak z tematów warzywnych to bawi się ktos na tym forum w kapustę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co roku sieje ok 17 ha cebuli dymki. Z tego areału zbieram ok 400 ton.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na moją strone! www.cebuladymka.cba.pl

Jest ktoś na af co jeszcze uprawia dymke??

 

Na tej stronie pisze ze macie najwieksza plantacje dymki w polsce i tu sie nie zgodze :) bo w mojej okolicy moge podac conajmniej 2 przykłady z których jeden ma 20 ha dymki :( a drugi ma ponad 200 ha :) ale to juz moloch jest wiec nie przesadzałbym ze najwieksza :) Ja sam nie uprawiam ale mam zamiar zaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Witam koledzy:) mam prosbe mozecie opisac proces produkcji cebuli ozimej u was w gospodarstwach? mam zamiar zasiac w tym roku 0,75 ha ozimej jaka lepsza odmina drogą wolfa czy tansza polska? obecnie sieje cebule jara i ponoc uprawa taka sama jak ozimej czy to prawda ? jak z opłacalnoscia widamo nie można przewidzec przyszłości ale jka było w ostatnich latach? czy zbyt jest pewnien ? ps. strasznie drogi ten wolf slyszalem ze 600 zł za jednostke !! ;( jaka książke polecacie o uprawie cebuli ozimej? wiecie niedługo siew a ja nawet nie mam nasion wiec trzeba sie szybko dokształcać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

to tak, najwazniejsza rzecza jest zeby ci ta cebula wzeszła, mi jednego roku wogole nie wzeszła z powadu suszy, (nie mialem jak tego nawodnic)

po drugie zimia musi byc z pokrywa sniezna bo w przypadku wystapienia duzych mrozow moze ci ja zalatwic

a co do odmian to ciezko mi cos doradzic poniewaz nie uprawiam w ten sposob cebuli juz jakies 5 lat, ale moge sie popytac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj