robertbara

Piec na zewnątrz domu

Polecane posty

robertbara    75

Witam! Jako że postawiłem nowy dom, a Rodzice są w trakcie remontu swojego nasunął nam się pomysł ze wspólnym piecem poza domem. Oba budynki stoją obok siebie a kanciapę chciałbym postawić gdzieś obok na podwórku. Czy ma ktoś z Was taki piec w osobnym pomieszczeniu? Na co zwrócić uwage przy budowie? Jakieś wskazówki zdjęcia mile widziane.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na co ten piec ma być na drewno i węgiel tak? No to powodzenia z tym kto będzie chodził dołożyć do pieca, na zewnątrz z -30stC zawieja - są chętni? Nie rób poza domem pieca bo przeklniesz to w pierwszą zimę ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalKa    0

no fakt zależy na co jest piec...

widziałem takie rozwiązania z piecami na trociny lub słomę w kostce, piece gazujące o ile się nie mylę, załadunek 2 razy w ciągu doby ale musisz mieć niestety dodatkowo zbiornik na gorącą wodę tak ok 4tyś litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Piec ogólnego spalania, drewno na paletach będę wkładał ładowaczem i w kanciapie dokładał. Nie wiem jeszcze jaki piec, ma ogrzać 350 m budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Moim zdaniem to super pomysł szczególnie że mają być dwa domy ogrzewane, syf się do domu nie nosi nie kopci się tylko wysoki komin musi być, a przecież przy - 30 też się z domu wychodzi, chodź by piec w domu był to opał i tak trzeba przynieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A czemu nie jakiś na trociny? z automatycznym podawaniem. Tylko tu trzeba mieć odpowiednią wilgotność ilość tych trocin zmagazynowaną, no i nakładać. Ja mam z tej firmy na trociny http://www.info.hamech.pl/index.php?name=News&file=article&sid=26 tylko mam tą przystawkę i piec 180kW na 1000m2 w firmie. Jak były te mrozy -20 to tak szło ok 6mp trocin na 24h. Tylko musisz mieć dostęp do trocin względnie zrębek do 30mm. a jak pokombinujesz to z wiaty czy z magazynu jakiegoś to turem załadujesz do zsypu z żmijką i potem do zbiornika podawczego, a jak zrobisz większy zsyp to możesz go też napełnić i potem tylko puszcisz żmijkę by naleciało do zbiornika i masz dalej ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

piec obok domu to dobry pomysl tylko zeby wejscie bylo do tej kotlowni tez z domu. jak bys mial opal to nie trzeba na dwor wychodzic dokladac do pieca. a jesli chodzi o komin to polecam ten z elementow wysokosc 8m to koszt ok 2,7tys.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Ja mam zamiar zrobić piec poza domem tak aby ogrzewał dom i warsztat. Myślałem o czymś na miał, ale ostatnio chodzą mi po głowie zrębki. Mój znajomy też ma piec poza domem ogrzewa suszarnie do drewna, stolarnie i dom. Bardzo chwali to rozwiązanie.


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mimo wysokiej ceny to i tak zrębki, trociny jest to najtańszy opał. Choć objętościowo dużo miejsca zajmują. Jeden warunek odpowiednia wilgotność trocin. za duża nieidzie upalić, za mała przystawka się niszczy tzn szamot w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dlaczego ma dokladac do pieca ????

 

Posiadam piec ktory zasypujesz np caly mialem podpalasz od gory ustawiasz temperature przedmuch dmuchawy itp.

Zapalasz od gory mi np na miale trzyma okolo 20 godzin.

Co prawda mam na 120 m2 ale wieksze tez sa.

Piec jest zamontowany w stajni wychodzi rura w powietrzu taka pomaranczowa.

jakies 1.5 m i wchodzi w sciane od domu.

Posiada tez ciepla wode uzytkowa na dom.

Jak chcesz moge podeslac zdjecia i namiary.

 

Drzewem tez mozna palic zrebkami itp oczywiscie niebedzie tyle trzymal co na miale.

 

 

aaa i niemam zadnego podajnika itp wiec wale wszystko w niego mieszam mial z drzewem troty zrebki i wszystko co palne oczywiscie z wymogami srodowiska ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Musisz liczyć na dość dużą stratę ciepła jeżeli ten piec ma stać w pomieszczeniu oddalonym od budynku. A jeśli już się zdecydujesz to szczególną uwagę musisz zwrócić na izolacje tych rur od CO. Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł. Może nie mam takiego CO ale się na tym trochę znam :rolleyes: .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Witam. B) Ja mam do domu dostawione maly budynek gdzie jest piec i opał którego używam i tak czytam posty wyżej że w zime przy -20 trzeba isć jak zawieja itp... ale przecież my żyjemy na wsi i tak czy inaczej codziennie chodzimy oprzątać krówki czy co innego wiec jaki problem dołożyć odrazu do pieca? a mi się wydaje że jeżeli piec jest w oddzielnym budynku to w razie jakiejś awari pieca czy co tam możliwe może sie stać dom nie będzie odczuwał tego :)

Ja polecam to rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

a ja bardzo sobie to chwalę mam dobry piec trzyma całą noc i rano nie trzeba rozpalać i się nie boję że do domu naleci czadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać , jak to sprawuje sie teraz :)? mam podobny problem piwnica z 1,5m i tam piec często podchodzi woda a piec juz do wymiany a że gospodarczy obok to myślę czy nei zrobić tak samo , komin zewnętrzny i piec w gospodarczym pomieszczenie spore bo z 25m2 to i drzewa by było można nanieść na miejscu , 2 zasadnicze pytania na jakiej głębokości rury i czy jak np 2-3dni nie bd palił w mrozy to czy mi to nie pozamarza ? jest możliwośc dobudowy jeszcze jednej ściany w środku jako (przedsionka) i dopiero kotłowni

Edytowano przez Sebastian123339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj