Gumis32

Fendt 312 Vario

Polecane posty

statek    140

skrzynia w 412 jest oparta na dwoch silnikach hydraulicznych a w 312 na jednym

412 ma polrame a 312 jej nie ma

w top agrar bylo porownanie tylko nie pamietam w ktorym numerze. Jest kolosalna roznica kontrukcyjna, wystarczy spojrzec na wage obu maszyn


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Zarowno w serii 300 jak i 400 skrzynia posiada jeden silnik i jedna pompe hydrauliczna.

 

Ale fajne stwierdzenie: "prawie to samo...ale inny..." :lol:


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

z tego co sie orientuje to w 312 podobno jest nawet ta pompa wydajniejsz... i jest to pompa taka sama jak w 936 tylko tam są 2 takie jak cos źle piszę to poprawcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

sprzeczał sie nie bede bo jestem zdecydowanie slabszym fachowcem od kost68 ale jesli jest tak jak mowisz to w top agrar technika zrobiono blad.

Rogeryk chodzi Ci o pompe hydrauliczna czy silnik w skrzyni?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@statek 400-setka ma konstrukcje ramową a nie półramową.

Dla @rogeryka chodzi o wydajność chydrauliki.W 300 78l/min a w 400 76l/min.Tak więc jednym praktycznie wspólnym elementem jest ten sam silnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@statek 400-setka ma konstrukcje ramową a nie półramową.

otoz mylisz sie, kolega statek ma racje. we wszystkich fendtach nie ma pelnej ramy, a jedynie polrama, badz inaczej zwana rama szczatkowa, ale i tak dobrze ze jest.

wejdz sobie na strone fendta, sciagnij pdf i popa na przezrocze co sie dzieje przy tylnej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o tym akurat nie wiedziałem,wydawał mi się że to jest cała rama.Nawet w jakimś teście 412 (wydaje mi się że agromechanika) pisało że 400-setka ma konstrukcje ramową,ale o półramie nie wspomneli :lol:

Czyli ma się rozumieć że w 900setce też niema pełnej ramy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Chciałbym powiedziec jezeli ktos wybiera juz pomiędzy 312 a 412 jaka jest wieksza cena 412 ma terminal vario i inny układ chydrauliki a to wszystko w jednym joisticku wiec jezeli ktos decyduje sie na 412 to jest prawie to samo co 312 tylko inny w srodku

 

Do tego drobne 1300 kg różnicy tylko nie pamiętam czy na rzecz 300tki, czy 400tki ;[

 

Wyśmienite odpowiedzi, zaraz widać że studenty przygotowani do zajęć biggrin.gif

 

 

Swoją drogą, to kolega pewnie żartował, chciał nas tylko sprawdzić i zmobilizować do korekty :lol:


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Witam wszystkich mam do was pytanie chcemy z tata kupić Fendta 312 i chciałbym posłuchać waszej opini o nim. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Mało tu zostało napisane? Czytaj od początku te wszystkie 7 stron to uzyskasz odpowiedź na 99% swoich pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

A w razie tematów, które nie zostały tu poruszone, wtedy pytaj :)


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Przeczytałem juz wszystko ale np. nie ma jak zapala w zimie przy wiekszym mrozie bo sa nie raz problemy jak słyszałem od innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien dobrze palić.Tylko jak ci nie odpali to chociaż uważaj i nie odpalaj na rozpych!!!!!Słyszałem już taki przypadek że w ten sposób ktoś załatwił skrzynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

A powienien spokajnie dać sobie rade w pługu Unia Grudziąc Ibis L 4 skibowym i w rozrzutniku Duchesne 9 t ?? :)

 

Do adrian300895 a ty masz też Fendta 312 vario tms ?? jezeli tak to jak ci sie sprawuje :)

 

A i jeszcze przypadkiem nie wiecie jak idzie kolejka w Wielkopolsce w arimr na Prow 2007-2013 mamy z tatą 27** numer i nie wiemy dali niby odpowiedz ze do grudnia ma cos przyjsc ale nic nie wiadomo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam ale nie mogę o nim za dużo powiedzieć jak się sprawuje bo mam go od października i dopiero 60mtg.Ale z paleniem w zimę niema problemu.Z rozrzutnikiem i pługiem spokojnie sobie poradzi,i nawet spora nadwyżka mocy zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nie ma żadnego problemu z zapalaniem pomimo ze akumulator jest dość mały ale to moze dlatego ze ciagnik produkowany prawie w ALPACH

z tymi maszynami co napisałeś to sobie da rade tylko nie wiem jakie masz ziemie jeśli średnio to pług kup raczej troche wiekszy, żebył brał 2m

jeśli masz jakieś jeszcze pytania to dawaj

te ciągniki sprawują sie super ale wszyscy mają dość małe przebiegi wiec co możemy powiedzieć?? oby było tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Znaczy my już mamy ten pług kupiony bo kupilismy go wczesniej.

Byliśmy ostatnio u Korbanka żeby zobaczyć i nawet nawet.Cena nie była az tak kosmiczna jak inni mówili a teraz jeszcze kurs euro spada wiec mysle że go kupimy Teraz tylko czekac na wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli jaka cena przy jakim wyposarzeniu??

u Korbanka 300 to akurat bardzo biednie wyglada gdy obok stoi np 714:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro masz plug kupiony to wolaj o jazde probna - nalezy ci sie, a jak beda krecic nosem to dzwon do innego sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Cena to 59000 euro netto przy wyposazeniu miekka przednia oś i przedni tuz bez wałka

 

Znaczy my nim jezdzilismy ogólnie u nich ale na test mowili ze bedzie długo czekac trzeba z 1 miesiac a mysle ze niedługo dostaniemy na ciagnik wiec sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ile wyjść hydrauliki?

polecam bak na kluczyk i pokrowiec na siedzenie

szkoda że jak ja kupowałem to Euro nie było po 4.10

ciagnik stoi na placu czy trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

3 pary wyjsc hydrauliki i zalezy czy jest na placuciagnik czy nie jezeli tak to krótko a jezeli nie to długo a jaki masz ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj