Gumis32

Fendt 312 Vario

Polecane posty

qazi    61

obie te wypowiedzi możesz uznać za prawdę bo o w znacznej mierze zależy od warunków pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

mogłby mi ktoś powiedzieć jak działa skrzynia VARIO, gdy jedziemy do przodu to trzeba trzymać tą gałke cały czas czy popycgamy do przodu i gdy puścimy to utrzymuje tą samą predkość?? jak to wszystko wygląda przy ładowaczu czołowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

fendt może i jest wygodny, ale te wszystkie pierdoły to się sypią tylko. fendt to mercedes ale tylko na droge w polu to go mało kiedy widze z pługiem to powiem wam że ani razu a w okolicy sporo ich się kręci.

co do ceny to płacisz tyle bo pierdołów ma pełno, ale co do wytrzymałości to nie wiem czy jest jej wart, słaby punkt tego ciągnika to elektryka.

ale to tylko moje zdanie i wiem że wszyscy się z tym nie zgodzą, ja tylko podsumowałem to jak sprawuje się na naszym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

pytanie do uzytkowników, jak oceniacie te ciągniki?? mieliście jakieś awarie?? zadowoleni jesteście ze skrzyni VARIO? Jakie opcje powinno sie wziąć zeby pózniej nie być zaskoczonym i załować??? jestem bliski zakupu owego ciągnika i dlatego te pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tms zdecydowanie :P reszta to juz jak w kazdym ciagniku :P

jak chcesz uzywac tura to mozna wyprowadzic zlacza hydrauliczne z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

wiec dzisiaj najprawdopodobniej podpiszemy umowe:) TMS oczywiście napewno, wałka chyba nie bedzie bo nie widze wykorzystania nawet w dalekiej przyszłości a poza nim można powiedzieć ze wszystko wziete. Z tymi wyjsciami musze sie zastaowic bo ciagnik bedzie do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

To prawda, wez koniecznie z TMS , a zobaczysz po jakims czasie jakie to niesamowite ulepszenie i jaki wspanialy komfort pracy. Niestety wiele osob jest negatywnie nastawiona do takich rzeczy jak TMS lub wszystkich tych innych ustawien komfortu w ciagnikach Fendt, ale sa to najczesciej ludzie dla ktorych cala elektronika to "czarna magia". Znam wiele osob ktorzy kupili sobie ciągnik Fendt z tymi wszystkimi bajerami, tylko po to zeby to miec.A teraz tego nie używają gdyz nie chce im sie czytac ten obszernej instrukcji obslugi. Smutne to ale prawdziwe.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

i ciągnik zamówiony, najprawdopodobniej w lipcu bedzie. Wyposażenie: TMS, przedni tuz, balast, amortyzowana oś, światła dodatkowe, 3 para wyjsc hydrauliki i pare drobnostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja mam takie pytanie

 

czy w tym modelu jest mozliwosc ustawiania prostych sekwencji ktore moze robic ciagnik, chodzi mi o to ze naciskam jeden przycisk a on mi wylacza WOM podnosi tylni TUZ i zmniejsza obroty

 

jesli ktorys z Was ma taka opcje prosze o nazwe


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o serię 300 vario , to niema opcji "sekwencji na uwrociach" taki bajer jest dostępny dopiero w serii 400vario :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a jednak można ustawić że jak podniesiesz podnośnik to wom sie wyłączy, wyłączy naped i rozłączy blokade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o to że po skręci kół od.25*(stopni) i powyżej 15km/h napęd i blokada jest automatycznie wyłączana to tak jest w kazdym nowym fendzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

chodzi o to że jak podniesiesz tylny podnośnik to wszystko sie wyłączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale to jest tzw. auto wom, a nie programowalna sekwencja uwroci. @adrian ma racje i nie wymyslaj na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam instrukcje tego ciagnika od dealera i niestety ale nie ma tam sterowania na uwrociach

niestety ale dopiero seria 400 ma te funkcje;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
a ja mam takie pytanie

 

czy w tym modelu jest mozliwosc ustawiania prostych sekwencji ktore moze robic ciagnik, chodzi mi o to ze naciskam jeden przycisk a on mi wylacza WOM podnosi tylni TUZ i zmniejsza obroty

 

jesli ktorys z Was ma taka opcje prosze o nazwe

dzisiaj jeździłem 312 i można ustawić że jak sie podniesie tylny tuz to wyłączy sie wom, blokada mechanizmu różnicowego i przedni naped

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj