Gumis32

Fendt 312 Vario

Polecane posty

Arni    1

No całkiem fajny ciągnik, ma bezstopniową skrzynie (chyba).


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
moim zdaniem to zajefajny ciągnik

to rzeczywiscie sie postarales,

to najnowoczesniejszy tak maly ciagnik, moc silnika osiaga wysoką, ale gabarytami zalicza sie do grupy ponizej 100 KM, jest konkurentem np. jd 5x20, czy valtry serii a.

ciagnik uniwersalny, pomocny przy hodowli, do prac lekkich w wysoko rozwinietym gospodarstwie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Co powiecie mi np. o jego wyposażeniu standardowym(bądź opcjonalnym), jeśli wiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj chyba jednak jest wiekszy od JD czy Vatry A.w galierii są zdjecia.ile on waży?


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

masz racje pioter, wazy 4350 kg, to prawdziwy klocek, jest nawet ciezszy od jd 6x20 (4 cylindrowych), jest rowniez szerszy od swoich konkurentow, ale i tak bym go nie porownywal do serii n czy 6x20, z uwagi na przeswit i wysokosc ogumienia (pod tym wzgledem to naprawde ciagnik <100 KM), widzialem go na zywo i jest malutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Hmm siedziałem w nim na Opolagrze. Moim zdaniem do tura to ideał. Na lekkich glebach to powinien iść bardzo dobrze. Niestety nie widziałem go w akcji a szoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

widzialem go na pokazie z czworka obrotowa ustawiona na 40 na sredniej ciezkosci glebie, ale to byla raczej mordownia, za nim jechal 412 z tym samym plugiem i ten juz nie wylewal z siebie siodmych potow, jakosc i komfort orki bez porownania, dlatego klasyfikuje go do lzejszych ciagnikow i w takich pracach powinien sie spelniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

tak tylko że u mnie 130konny ciągnik jest głownym koniem pociągowym i jakoś sobiue niewyobrażam ze 120 ma byc pomocniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no racja punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, w takim przypadku jak twoim to seria 400 bylaby najmniejsza jaka bym wybral, ja za jakies 2-3 lata planuje wymienic same 100.4 (byc moze ja, albo jeszcze moj ojciec) i wtedy najmniejszym ciagnikiem w naszym gospodarstwie bedzie wlasnie cos takiego, napewno bedzie mialo nie mniej niz 120 KM, tak aby oprocz opryskiwacza czy rozrzutnika, dal rady w miare ciezkim transporcie i przy stollu v300 (jesli bedziemy siali buraki), takze bedzie wykorzystany prze caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W najnowszym Profi (które jeszcze niestety nie doszło) jest test tego ciągniczka-ale z forum już dowiedziałem się o ciekawostce-z 92 kW silnika na kołach pozostaje raptem 71,5 kW-no ale poczekam na gazetkę-może humbug jakiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

deutz fahr ttv 1160 tez mnial duze straty mocy widac tak to jest z przekladniami bezstopniowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja myslałem, ze moj MF ma duże straty mocy... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja widziałem w akcji 312 z lemkenem 4x50 na ciężkiej ziemi to radził sobie bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

z tego co pamiętam to na AF jest użytkownik tego ciągnika radzę jego zapytać co o nim sądzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj