Gumis32

Fendt 312 Vario

Polecane posty

fendt    0

takie drobiazki mozna se dokupic jak ktos chce jak nie to nie trzeba a co jeszcze np. mogł bym wziasc czego nie wyminiłem a bedzie np przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

TMS jest w standardzie i 59000 euro netto po 4.2 ale euro dzisiaj jest juz 4.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Tak mi policzył bo jeszcze biezemy od nich maszyny pare to moze cos opuscia

 

adrian300895 co moge jeszcze do niego wziąsc zeby sie przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

widzisz ja kupiłem od korbanka nowego mf a taki sam po pokazach jest 2 tys euro DROŻSZY a wyposażenie jest takie samo :) pewnie zależy od negocjacji i ilości maszyn kupionych u tego dealera zresztą jak kupowaliśmy to większy rabat można niby było dostać jeśli kupiło się za powyżej 400 tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Mi chodziło serwis to musi byc tylko sie pytałem czy jest drogi my chcemy wziasc troche maszyn i ponad 400 tys przekroczymy ale nie wiem czy rabat dadza

 

Bo sie pytalismy i wszystkie oleje filtry wliczasz w cene ciagnika i wszytsko zabierasz do domu a jak przychodzi termin wymiany oni przyjezdzaja w ci wyminiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

serwis jak serwis tani nie jest dojazd robocizna i filtry a te potrafią niekiedy kosztować ale po gwarancji samemu można sobie zacząć robić poszukać zamienników filtrów(co do paliwowych to chyba lepiej kupić orginały)a oleje to nawet na stacji kupisz a jak nie to grene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

no tak patrzelismy tez na MF na 6 cylindrowego 120 koni ale juz z ppocztku trochce zaszwankował zaplilismy go i nie mogł sie olej rozgrzac i elktro zawory bokowałyi wariował komputer a to był mróz moze -4 stopnie troche na to zraziło a grzał sie około 5 do 10 minut

 

własnie krycha taki jak twój patrzelismy

 

Do adrian300895

Ty tez miałes w swoim w standardzie tms czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Nie wiem nie powiemci ale tam był zakres bieow i połbiegóm a zawory hyba elektro hydrauliczne o ile sie nie myle jak cos to poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no tak patrzelismy tez na MF na 6 cylindrowego 120 koni ale juz z ppocztku trochce zaszwankował zaplilismy go i nie mogł sie olej rozgrzac i elktro zawory bokowałyi wariował komputer a to był mróz moze -4 stopnie troche na to zraziło a grzał sie około 5 do 10 minut

 

własnie krycha taki jak twój patrzelismy

 

Do adrian300895

Ty tez miałes w swoim w standardzie tms czy nie

co to znaczy grzał się 5-10 minut? stał w miejscu czy jeździł, bo to znacząca różnica. W trakcie jazy przy -15 st. C półbiegi załączają się po 10 min jazdy. Niestety takie są uroki każdej trochę bardziej skomplikowanej skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

On stał bo nie kazali nim jezdzic od korbanka powiedzieli ze dopiero ja sie rozgrzeje nawet wspomaganie tam ciezko chodził dopiero potem było wszytsko dobrze bo zaczelismy jezdzic i jak jezdzilismy to zaczoł chodzic dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Aha ale jednak zdecydowalismy sie na Fendta choc droszszy spora a ty ile dałes za swojego bo nam powiedzieli 220000 netto z tuzem i amortyzowana osia

 

za MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

czy ja ci powiem ze lepszy moze nie tylkowfendcie jest to ze ma wiele funkcji w standardzie niz np massey ferguson w opcji i tez marka fendt mowią że to fendt ale moim zdaniem Mf tez jest swietny

 

a tobie jak sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

fendt to inna półka bo vario ale np inne marki mają takie wyposażenie jak MF ale w OPCJI a cena póżniej jest o wiele wyższa fendta możesz porównać jedynie do serii 64*** albo 7**** bo tam masz pełną automatykę chociaż w 54** też masz prawie wszystko w kablu i sterowanie odbywa się poprzez moduły sterujące :)

 

ja mam na nim dopiero 180mtg ale ładnie się spisuje będe miał z 1000mtg to więcej będe mógł o nim powiedzieć niby ten co ja mam siwy silnik roczniki 2009 niby mają niektóre rzeczy poprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Tu sie z toba zgodze tak jak powiedziałeś tylko ja porównywałem akurat prawie tesame modele fendta 31* i Mf 54** a tobie jak sie sprawuje twój Mf idzie dobrze a i jescze czy ty ten siewnik ktory masz na zdjeciu brałes od korbanka ?? jezeli tak czy mógł bym wiedziec jaka jest cena bo tez chce taki wziąsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

mf się dobrze spisuje siłę ma biegi bardzo fajne pomyślane tylko przekładnia ciut za głośna silnik oszczędny gdy noga nie za ciężka no i kultura pracy też przyzwoita co do siewnka brałem go w 2004 roku ale nie polecam jeśli masz siać rzepak to nie do zboża ujdzie bo przekładnia jest niedopracowana i jest niedokładny wysiew :) w tym roku łożyska w niej wymieniłem i wałek to zobaczę w następnym roku jak w praniu wyjdzie co do agregatu może być ale chyba już ich nie produkują (famarol)teraz z unii mają duży wybór agregatów najważniejsze jest jaki wał sobie wybierzesz :)

 

jak będziesz chciał pogadać to na PW bo robi się OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

no nie wiem bo było 4,5zł

serwis tragiczny ale co zrobić

odrobinke (100%) droższy od DF w tej samej mocy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Czyli wszyscy mowice ze dobry fendt jest 312 vario nie jest az taki zły co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj