Gumis32

Fendt 312 Vario

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mafiadankow    3

to weź mi zrób zdjecie i podeslij, byłbym wdzieczny


operator maszyn

przedstawiciel handlowy - www.rolma.pl
gitarzysta, manager w zespole muzycznym - www.facebook.pl/albatroswloszczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przedni TUZ WOM TMS 65 tys euro


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no to juz cena ostateczna, nawet bez przednich obciaznikow, jednak zdecydowalem sie bardziej na 412,


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remol    0

jeżdziłem vario w norwegii.trochę zjebany bo niewiadomo na jakim biegu jedziesz.ale można się przyzwyczaić. i podstawa-jeden traktor-jeden traktorzysta .poza tym były problemy z odpalaniem zimą tak że po kilku miesiącach chcieli go sprzedać.a tak w ramach biznes-ciekawostki to dodam że ten farmer załatwił podwykonawstwo na odśnieżanie oslo i 10 traktorów zarabia cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

trochę zjebany bo niewiadomo na jakim biegu jedziesz.ale można się przyzwyczaić

lepiej sie przyzwyczaić niż spojrzeć na wyświetlacz :)

i zasadnicze pytanie czy jeździłeś na TMS czy nie ( w sensie czy na pedale gazu czy na drążku) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

jeżdziłem vario w norwegii.trochę zjebany bo niewiadomo na jakim biegu jedziesz.ale można się przyzwyczaić......

 

Dziwny komentarz i to stwierdzenie" nie wiadomo na jakim biegu sie jedzie", po pierwsze jest to przekladnia bezstopniowa wiec o biegach nie mozna nawet wpominac a po drugie nawet jakby przelozyc to na jakis bieg to w tej skrzyni nie ma zupelnie znaczenia na jakim biegu bysmy jechali...tu liczy sie I / II grupa i szybkosc. Moze wytlumaczyl bys dlaczego chcesz wiedziec na ktorym biegu jedziesz. Do czego ci to potrzebne??


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Sam komentarz wzbogacony o "zje.any" nie wskazuje na dojrzałość pacjenta, tym bardziej, że tym postem się przedstawił huh.gif, potem się dziwić stereotypom. Jeśli chodzi o "biegi" to chyba najważniejsze jest dopasowanie prędkości do obrotów. W Vario jest ta możliwość, iż można jechać 8 km/h i dowolii operować obrotami o bardzo małe wartości, przez co w ciężkiej pracy można sporo paliwa zaoszczędzić jadąc pełną mocą.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a jak jest z walkiem WOM? chodzi mi o predkosc obrotowa

np. jade z beczka 1300 obrotow 7km/h a walek moze sie krecic niezaleznie od predkosci obrotowej silnika? czy jest od niego zalezny?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

czyli gdy bede chcial miec 540 na walku to bede mogl jechac z predkoscia jaka chce i z obrotami jakimi chce?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

niezupelnie,jesli wybierzesz naped z silnika mozesz wprawdzie jechac predkoscia jaka chcesz , ale obroty silnika musisz dostosowac do obrotow walka...lub odwrotnie... wszystko zalezy jaki naped wybierzesz.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Moi Mili Parafianie ;)

dowiedziałem się, że korbankowa ekipa będzie robiła na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pokazy polowe Fendtem 312 z pługiem Gregoire Besson.

 

Piszę bo może ktoś z okolic będzie chciał podjechać zobaczyć ten zestaw w akcji.

 

Przebieg pokazów:

 

Poniedziałek 14.12 - Zemborzyce Tereszyńskie

 

Wtorek 15.12 - Wola Krasienińska

- Nowy Uścimów

 

Środa 16.12 - Werynia (Kolbuszowa)

 

Czwartek 17.12 - Górki

 

Piątek 18.12 - Borowa

 

 

Jak ma ktoś ochotę obejrzeć maszyny w akcji to można podjechać.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Pewnie te pokazy będą wyglądać jak poprzednie, czyli lekka ziemia i orka na wyścigi. Mam fotki w swojej galerii z tej imprezy i nic szczególnego tam nie widziałem, dobrze że przejazdem byłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Nie koniecznie... Robiłem pokazy na takich ziemiach na jakich klienci chcieli i przważnie wybierali najciężejsze i zawsze starałem się orać głębiej niz było wcześniej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanin    3

Ja też się z tym nie zgodzę. U mnie na pokazie Fendt 312 Vario pracował na 2 klasie po burakach kopanych Holmerem i kukurydzy ciętej 1 rzędową maszyną. Dodam że pług był rozstawiony na maxa czyli ponad 2 metry i orał w deszcz, czasem w bruździe woda stała.I byłem pod wrażeniem pracy, komfort i efektywność pracy dzięki TMS. Spalił więcej niż mój 125 konny Mf w 6 cylindrach, ale usprawiedliwiam to brakiem wprawy w pracy tym ciągnikiem no i ciężkiemu testowi jaki mu sprawiliśmy nie żałując nogi na gazie, prędkość 7-9 km/h czasem nawet 15 km/h. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Pewnie te pokazy będą wyglądać jak poprzednie, czyli lekka ziemia i orka na wyścigi. Mam fotki w swojej galerii z tej imprezy i nic szczególnego tam nie widziałem, dobrze że przejazdem byłem wink.gif

 

Na bank i na pewno był zczipowany do 300 koni a glebę całą noc wzruszały krety, coby łatwiej chodził :)

Czego wielce szczególnego sie spodziewałeś prócz orki, za jednym przejazdem miał orać i pyry redlić???

Co za marudne ludzie ;)

 

Te pokazy były na polach rolników, którzy dumają nad zakupem, więc podejrzewam że nie wybierali najlżejszych gleb.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funfendt    0

Chciałbym powiedziec jezeli ktos wybiera juz pomiędzy 312 a 412 jaka jest wieksza cena 412 ma terminal vario i inny układ chydrauliki a to wszystko w jednym joisticku wiec jezeli ktos decyduje sie na 412 to jest prawie to samo co 312 tylko inny w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie jest to samo, jest to zupelnie inna konstrukcja z innym przeznaczeniem. poczytaj najpierw ten temat zanim nastepnym razem sie wypowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko to...

Silnik na ramie,przednia oś amortyzowana w standardzie,system sterowania na uwrociach,układ lond sensing (czy jakoś tak)przedni podnośnik w standardzie(za WOM trzeba dopłacić),większy udźwig podnośnika,większy silnik przekładniowy (300-ML75 400-ML90).W 300 przednia oś,i podnośnik z WOM-em w opcji.

400setka to nie tylko ten monitorek i joystick :lol:

Cena 312-59889tys netto euro

Cena 412-76060tys netto euro ;[

Dla zainteresowanych:

400 http://www.korbanek.pl/spolka/pl/fendt/ciagniki_65360_km/seria_400_vario_115155/dane_techniczne.html

300 http://www.korbanek.pl/spolka/pl/fendt/ciagniki_65360_km/seria_300_vario_95125/dane_techniczne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj