Darou

niedziałający podnośnik w 5340

Polecane posty

Darou    0

cześc:) mam problem z podnośnikiem w 5340, otóż zimą założyłem do niego tura i od tamtej pory nie używałem podnośnika. wczoraj był mi potrzebny i nie chciał zadziałać. ruszałem dźwignią a cięgna nawet nie drgneły... co może być tego przyczyną? dodam że tur podpięty jest bezpośrednio pod pompe. z góry wielkie dzięki

Gość   
Gość

może zapowietrzył się

jozin    0

może obieg idzie cały czas przez rozdzielacz spróbuj wyłączyć tura z obiegu

Wiadomość z agroFakt.pl

Darou    0

koledzy sprawa wygląda tak że podnośnik działa ale tylko kiedy ruszam turem. tzn przesuwam wajchę do tyłu - cięgna stoją jak zamurowane, a jeśli w tym samym czasie ruszę turem to działa jak należy. powie mi ktoś gdzie jest błąd w podpięciu tura?

jozin    0

a tura masz podpiętego z tyłu do wyjść hydrauliki czy bezpośrednio do pompy?? Bo jak do pompy to cały obieg idzie na rozdzielacz tura i to powoduje że podnośnik nie ma ciśnienia oleju bo ciśnienie idzie tam gdzie mniejszy opór jak jest podłączony do rozdzielacza to on w pierwszej kolejności zasila podnośni takie jest moje zdanie

Darou    0

dzięki koledzy. Problem wyeliminowałem w wręcz banalny sposób, w rozdzielaczu siedział mały paproszek i był problem z domknięciem zaworów:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez Bartekbb1
      Witam. Powiedzcie jak podłączyć taki łącznik do wladimirca 
      https://allegro.pl/oferta/mocny-lacznik-gorny-centralny-euro-275-c330-c360-9633623341?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    • Przez szakul91
      Witam. 
      Posiadam od kilku dni zetor 7245 i mam problem z układem podnoszenia, podnosnik nie dźwiga jak dźwignie da się do tyłu gdy poruszam dźwignia z hydrauliki dźwignia podnośnika nieco opada i podnosnik trochę dźwiga.  Trzeba poprostu ruszać hydraulika żeby dźwignia podnośnika zareagowała. Nic jeszcze nie wymieniłem w nim gdyż jest dość zadbany. Co koledzy sądzą? Może ktoś miał podobny problem ? Może jakaś dźwignia jest w nieodpowiednim miejscu. Już sam nie wiem.  Dziękuję za pomoc. 
    • Przez EwaWachowicz
      Witam.Chciałbym zapytać się użytkowników ciągnika Zetor 7245 i pochodnych czy normalnym jest, że po zaczepieniu cięższej maszyny ok 900 -1000kg nie da jej się delikatnie opuścić . Gdy ruszę delikatnie dzwignią podnośnik opada do zadanej wysokości ale dzieje się to bardzo szybko i gwałtownie .Takie działanie powoduje że przednie koła ciągnika odrywają się od ziemi .Gdy opuszczę maszynę do samego dołu opada tak jakby była bezwładna.Czy te ciągniki tak mają czy z moim podnosnikiem jest coś nie tak?
    • Przez Rasoir
      Czy rozmiar tylnych opon ma znaczenie przy ciągniku z napędem przednim? Mam w swoim 5711 z tyłu opony 480/70 R28 a chciałbym założyć do niego oryginalny napęd z kołami 9.5-24. Czy taki zestaw się zgra? Czy trzeba zakładać oryginalny rozmiar opon czyli 14.9 o ile się orientuję?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj