StreetSoldier

Odblokowanie biegu - Ceres

Polecane posty

Wojtek987    63

Kolego to czemu wcześniej tego nie napisałeś aby powiedzieć jak to odblokować tylko teraz mądrzysz się że ludzie głupoty wypisują???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

właśnie tak się składa ze robiłem to może ze 20 razy no ale ty twierdzisz ze tylko zaślepkę odkręcić i poruszać dzwignią przecież pręt blokady znajduje się między wodzikiem piątego biegu a reduktora i trzeba odkręcić widełki wybić gniazdo dzwigni zmiany biegów reduktora cofnąć wodzik i odkręcić zaślepkę i dopiero wyjdzie blokada

Edytowano przez PIOTREK79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy przepraszam ze wprowadziłem w błąd z odblokowaniem 5 biegu w renault ceres 95 . niestety trzeba odkręcac pokrywe skrzyni bo ten pret jest za wodzikiem reduktora i zeby go wyciagnac to trzeba przesunac wodzik reduktora w strone tylnego mostu . jeszcze raz przepraszam

Edytowano przez sebastianborkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekiurit123    8

Witam ja mam cergosa z zablokowaną 5 biegiem mógłby ktoś wysłać zdjęcie tej zaślepki i tego zabezpieczenia ? skrzynia Twinschift elektryczne półbiegi :D

Edytowano przez Sekiurit123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizyn    0

Witam ja mam cergosa z zablokowaną 5 biegiem mógłby ktoś wysłać zdjęcie tej zaślepki i tego zabezpieczenia ? skrzynia Twinschift elektryczne półbiegi :D

 

witam koledzy przepraszam ze wprowadziłem w błąd z odblokowaniem 5 biegu w renault ceres 95 . niestety trzeba odkręcac pokrywe skrzyni bo ten pret jest za wodzikiem reduktora i zeby go wyciagnac to trzeba przesunac wodzik reduktora w strone tylnego mostu . jeszcze raz przepraszam

 

witam

dostałem od ciebie zdjęcia do odblokowania 5 biegu

a teraz mam pytanie zdjęcie kabiny co z przewodami

hamulcowymi czy trzeba ie całkiem odkręcić

a przewody hydrauliczne o kierowania ile to czasu

trzeba poświęcić

dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekiurit123    8

witam

dostałem od ciebie zdjęcia do odblokowania 5 biegu

a teraz mam pytanie zdjęcie kabiny co z przewodami

hamulcowymi czy trzeba ie całkiem odkręcić

a przewody hydrauliczne o kierowania ile to czasu

trzeba poświęcić

dziękuje za odpowiedz

Mi też ktoś może zdjęcia wysłać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

A kolego mechaniczne czy elektrohydrauliczne załączane?


Juz wiem kolego he na inny post dałeś namiary co i jak . Sprawdz kolego wiązke elektryczną dokładnie aż do zaworu. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

Witam dziś sie zdecydowałem do odblokowania 5 biegu lecz gdy zdjąłem wygłuszenie kabiny zatrzymałem się w martwym punkcie.

Moje pytanie brzmi jak rozebrać te blachy aby dostać się do pokrywy skrzyni biegów czy trzeba zdejmować kabinę

Z góry dzięki za pomoc i rozwiązanie tego problemu.

Czy po odblokowaniu biegu nie wystęmpują  jakieś dziwne zjawiska typu biegi dziwnie chodzą, półbiegi nie działaja itp.

Proszę o pomoc

post-7524-0-50803500-1437485428_thumb.jpg

Edytowano przez Adameo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

czy może ktoś mi wysłać zdjęcia jak odblokować tą 5, bo za bardzo nie wiem

mój e-mail: Fiat880DT@interia.pl


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5


Macie tu filmik na którym pokazuję jak odblokować 5 bieg :)

 

Jak odblokować 5 bieg krok po kroku:

1. Zdejmujemy kabinę, znam przypadki w których leniwi ludzie wycinali tunel środkowy aby nie zdejmować kabiny, a następnie po skończonej pracy wspawywali go z powrotem na swoje miejsce. Jednak nie polecam tego sposobu, ale "rób ta jak chce ta" :)

2. Odkręcamy pokrywę skrzyni biegów(uwaga jedna śruba jest schowana pod dźwignią zmiany biegów na imbus 8mm)

3. Postępujemy zgodnie z moim filmikiem  :D
4. Uszczelniamy pokrywę skrzyni biegów.

5. Zakładamy kabinę
6. Cieszymy się z szybkiej jazdy :)
 

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

mi schodzi około godziny, ale ja już parę razy demontowałem takie kabiny oraz mam dostęp do suwnicy :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosikowy    0

dla mnie to za mało. Myślałem kupić jakiś ciągnik min. 60 km/h i wozić pszczoły na paletach na przyczepie i podnośnikiem nakładać je na przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj