blacha

Pasy JD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
blacha    26

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile może kosztować wymiana jednego z pasów w JD550(zaznaczam interesuje mnie tylko oryginał od JD)? No i powiedzcie mi jeszcze co w nich nawala najczęściej, jaki jest koszt naprawy takich elementów, oraz jakie mają rzeczywiste zapotrzebowanie na moc podczas prasowania słomy? Czy dobrze zbijają bele i obwiązują sznurkiem(chodzi mi o to czy wałki się same nie rozchodzą, bo są źle zbite, lub sznurek spada) i jak byście ocenili te parametry w porównaniu do innych pras zmienno- i stałokomorowych? Chciałbym wiedzieć bo chodzi mi po głowie kupno takiej używanej, a nie chcę się wpakować w maszynę, która nie spełniała by moich oczekiwań (jednym z nich jest to, aby prasa była najlepiej zmiennokomorowa tak jak ta JD550).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Ja w tamtym roku kupiłem JD 590, pracuje z nią ciągnik 60 konny, ale na łąkach podmokłych przydałby się większy. Prasa dobrze radzi sobie w suchej słomie, gorzej, jeśli jest to słoma krótka, ale wtedy tylko gaz do dechy i idzie też krótka. Do siana i kiszonki też jest niezła tylko, że przy kiszonce trzeba trochę wolniej jeździć. Awaryjność jak na razie jest też nie wielka, w tamtym roku wymieniłem jedną spinkę do pasa i jakiś sterownik w komputerze koszty zamknęły się w 500 zł. Jeśli chodzi o pasy to coś około 100 zł metr bieżący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Posiadam takową prasę rok czasu. Zdjęcia w mojej galerii i jak widać chodzi z 360 3p(47 km). Nie miałem nigdy odczucia że ciągnik jest jakoś przeciążony fakt nie prasowałem sianokiszonki ale myślę że nie byłoby też problemu. Co do samej prasy gabarytowo jest spora pracuje bardzo cicho i wydajnie. Zgniot solidny co do sznurka to jest takie wysuwane ramię którym reguluje się odległość w jakiej od brzegu jest kładziony sznurek przy kończeniu owijania. Pasy są trwałe żeby je zedrzeć trzeba dużo dużo czasu a niby ich częste zrywanie okazało się tylko mitem. Generalnie zerwania pasa następuje bardzo rzadko a koszty to zakup spinki ok 120zł(nie jestem pewny więc jeśli to rażący błąd to niech ktoś mnie poprawi :) ) i kawałek pasa w cenie jak podał @Dzientki 100 zł/mb. Cały pas to koszt ok 2,5tys zł. W samej prasie to nie ma się w sumie co psuć kilka łożysk kilka łańcuchów. Jak już będziesz kupował to sprawdź dokładnie czy i jak chodzi ramię podajnika sznurka ew. czy podaje siatkę jeśli spotkasz z siatką no i sterownik czy działają kontrolki i wskaźniki. Suma sumarum polecam tą maszynę u mnie się sprawdza i jestem z niej bardzo zadowolony.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Lukasz20@ Mała poprawka, pas ma długość 13,45 m ( mierzyłem kiedyś przy okzaji zmiany spinki ) Czyli przy cenie 100 zł za metr wychodzi koło 1400 zł. Z kolei orginał kosztuje jak się nie myle 200 zł za metr, zalerzy od grubości pasów, bodajrze występują 6 mm i 8 mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

@lukasz20 masz rację, co do kosztów spinki (100 zł spinka plus 20 zł robocizna) przynajmniej tak jest u mnie. Pasy można znaleźć tańcze wystarczy trochę poszukać na serwisach aukcyjnych ja w tamtym roku kupiłem cały oryginalny pas za 1000 zł pochodził z prasy, która spadła z lawety. Przy kupnie trzeba sprawdzić również stan pasów sprawdza się czy nie są popękane potrzaskane czy są jednakowo napięte każdy pas ma bieżnik coś w rodzaju potrójnych schodków, jeżeli pas ma trzy schodki to jest najmniej zużyty jak dwa to więcej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No a tak dokładnie to jak myślicie z JD 550 pójdzie C 360 w suchej słomie(pytam się bo czytałem gdzieś, że JD550 ma minimalne zapotrzebowanie na moc 37 kM, co wydawało mi się dość realne w suchej słomie, no ale chciałbym zrewidować swoje poglądy na ten temat)? No i czy mógłby ktoś porównać stopień zbicia i jakość beli w JD i np. w Krone, bo u mnie w okolicy ostatnio wszyscy nastawili się tylko i wyłącznie na Krone i to w dodatku te żółto-zielone(szczerze mówiąc nie wiem czemu taka Kronomania), no a ja osobiście uważam, że na gospodarstwo 30 ha kupno Krone w dobrym stanie to zbyt duży wydatek, a JD jakby nie patrzeć można kupić za mniejsze pieniądze, w podobnym stanie(o koszt wymiany łańcuchów w Krone się nie pytam, bo pewnie wychodzi dużo drożej niż wymiana pasów w JD).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Myślę że powinien dać sobie radę, znajomy ciąga taką prasę Ursusem C 355 i nieźle sobie radzi. W pasówkach JD stopień zbicia ustawisz według własnych potrzeb. Ja kiedyś spróbowałem ustawić siłę zbicia na maksa to potem miałem problem z wbiciem zębów z tura w ten belot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Dzientki a jakim ciągnikiem śmigasz ze swoja prasą?? A C 360 z JD 550 wcześniej jeździł @endrju00711 więc niech się wypowie bo wie najlepiej ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tak tak sezon przekulałem, ale po około 800 belach, w tym z 200 sianokiszonek silnik nadaje się do remontu. ;/ Oprócz tego w pracy grzał się strasznie i taka robota, to nie robota ;) Jak nie masz zamiaru zmieniać ciągnika na większy kup coś jak 545 , 540 albo 570 ;[ Teoretycznie prasa mniejsza, opory mniejsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj