dark34

160 -200 KM tylko z jakiej stajni

Polecane posty

dark34    0

Witam interesuje sie kupnem nowego ciagnika w przedzialem mocy 180-200km cena okolo 400tys brutto podkreslam okolo moze to byc 450 ale i 350. Mam gleby dosć ciezkie, gory, to ma byc ciagnik ladny i wytrzymaly. w grę wchodzą Massey Ferguson, Case, New Holland, bo John Deere to moze sie nie miescic w tej cenie ale i tez jest przereklamowany, takze pomozcie w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

A co myślisz o Valtrze? Być może to byłby dobry wybór. Jest już kilka dealerów i serwisów w Polsce, całkiem ciekawy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

Valtra odpada zbyt lekka a pod rugie jeszcze to nie jest wyprobowana firma w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ale wypróbowana na Świecie :) , My sobie Valtrę chwalimy T182 waży ok 7,5 ton, a zawsze dociążyć można.

co do JD to nie jest przereklamowany po prostu ma odpowiedni stosunek ceny do jakości tak jak Valtra i Fendt

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Może pomyśl o FENDT 718 bądz FENDT 818. Mam 716 od 2002r i sobie chwalę. Niskie zużycie paliwa, prędkośc 53,5 km/h, przekładnia bezstopniowa idealnie pozwala nam się dostosować do warunków. :)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Kolego ja bym Ci polecał Fendta ile masz hektarów do uprawy ?

 

Łukasz1987 Twoja Valtra T182 jak rozumiem ma 182 KM tak ? bo troche mało waży jak na te konie.


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

180 KM znamionowa, 200KM max z Sigma Power

Chłopaki jak JD jest przereklamowany dla niego to Fendt także :)

Co do masy to fakt Finki nadwagi nie mają, póki co robią tylko w transporcie i spisują się bardzo dobrze :) także nie narzekam na drak tych kilkuset kilo ( transport piasku z piaskowni także błoto to już widziały tak jak plac budowy) zobaczymy co pokażą w polu, ale zapewne spełnią nasze oczekiwania

Valtra też deczko ponad 50 km/h daje na skrzyni 50


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

Ale Fendt raczej nie zmiesci sie w tym przedziele odnosnie ceny, 6 ton jak na 180km to malo ja mam ursusa 1634 i wazy 6.5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie Same Titan 190 waży 6200kg i ma 190km. Co firma to inna specyfika.

Odnośnie tematu nie wiem dlaczego uważasz, że JD są przereklamowane. W takiej cenie kupiłbyś JD seri 7030. Z Fendt'em może być podobnie jeśli jesteś dobrym negocjatorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

Fenda 818 Korbanek ceni 107 netto niby ostatecznie oddaje za 97 euro netto ale to już po ciężkim targu jak masz 450 tys to się nie zastanawiaj teraz jeszcze można ugryz temat bo 818 jest ze starej serii 800 vario a pod koniec roku będzie juz nowa w sprzedazy cena zupełnie inna a ciagnik nie ma konkurencji porównując do podobnej mocy innej marki. Ale wybór jak zwykle zależy od głębokości kieszeni.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Powiem tak jak bedziesz sam pracował tym ciągnikem to bierz Fendta on zrekompensuje Ci bolączke wydanej kasy. :) Ja mam 718 i nie zamienił bym jej na nic innego .


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubj0072    1

ale JD nie jest niemiecki jak chcesz brać to weź deutza jest dużo dobrych opinij a temat tych ciagników a valtra nie jest taka leka T182 Versu waży 6090kg bez obciążników a z obciążnikami może nawet ważyć 7090kg

i valtre chwalą ludzie bo jest oszczedna i bardzo dobrze pali w duże mrozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Ja bym polecał Valtrę bo jest oszczędna i to zwinny ciągnik ale Fendt też jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale JD nie jest niemiecki jak chcesz brać to weź deutza jest dużo dobrych opinij a temat tych ciagników a valtra nie jest taka leka T182 Versu waży 6090kg bez obciążników a z obciążnikami może nawet ważyć 7090kg

i valtre chwalą ludzie bo jest oszczedna i bardzo dobrze pali w duże mrozy :)

 

to i tak bardzo malo, popatrz na to ile standardowo wazy Fendt i JD. Moim zdaniem jest to kluczowym argumentem jesli ciagnik ma pracowac w polu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valtra T182 jak waży dociążona 7090kg to dla porównania fendt 818 goły 7185kg,i zawsze możesz go dociążyć obciążnikiem np.1400kg (chyba w 800setce to jest możliwość założenia obciążnika 2tony).Więc wyjdzie ok.8500kg czystej masy.Na 180km to dużo,chyba że masz łąki,to wtedy nie potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm zastanawiam się, jak klocek pokroju 200KM może być zwinny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Adrian nasz Valmet Mega 8950 miał 190-200 KM i z obciążnikami ważył troszkę ponad 6 ton dokładnie 6057 kg

(Moc znamionowa i max). Masa wystarczyła więc ta też nie będzie za mała


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

ja w tej chwili mam 120 ha ale ciagle sie rozrasta gospodarstwo, dzisiaj byl u mnie diler new hollanda i powiedzial ze za 380 tys by mi opchnol t7040 a massey ferguson 6495 to tez cos kolo 360tys case jest troche drozszy i ja bym wolal zostac przy tych 3 markach.

Zaniże cene bo mi ty wyjezdzacie z fendtami i john deerami:) to cenat tak do 400tys:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Jeśli chcesz wybierać z tych trzech marek to musisz wziąć pod uwagę bliskość serwisu cen części koszty i częstotliwość przeglądów.


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego masz przygotowany park maszynowy? Jakie duże masz pola? Jaką klasę ziemi? Masz hodowlę? Jakie ciągniki masz obecnie w gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jeśli chcesz wybierać z tych trzech to bierz Case Pume 195 Multicontroller . Super ciągnik, dobrze wyposażony , i jakość naprawdę większa niż w NH. Mf to moim zdaniem do tych dwóch złą serie zestawiłeś, Bo w tej mocy z MF-a to 7XXX powinien być. Ale jestem za Case, super ergonomia i wygoda w kabinie, Ciężki długi ciągnik z fajną skrzynią i ogromnymi możliwościami.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Milian
      Witajcie,
      Szukam osób z województwa wielkopolskiego - najlepiej rolników 
      Kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą na tematy rolnicze, a przede wszystkim osoby, z którą sympatycznie i wesoło będzie można spędzić czas wolny (także pesymiści i smutasy nie są zbytnio mile widziani ).
      Jest tutaj ktoś taki? Jeżeli tak, proszę o podanie powiatu i paru informacji o sobie.
       
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Stoję przed wyborem wyposażenia do obory oraz ruszt dla krów mlecznych.
      1)Ogólnie jakieś opinie o rusztach danych firm?  Oglądałem ruszta firmy lokenberg i państwo bardzo chwalili je chociaż nie pytałem o cenę to podobno nie są tanie ale krowy na nich bez problemu okazywały ruje i komfortowo się poruszały. Mam nadzieję że poznam opinie o rusztach innych firm oraz czy krowy bez problemu się obskakują bo podobno przy niektórych jest problem.
      2)Szukam również rozwiązania na poidła, otóż lepsze jest zamontować podgrzewane z elektryką przy poidle czy np. wymuszony obieg i grzałkę wpiętą w instalacje?
      3) Kurtyny oglądałem z arntjena taka jakby plandeka zwijana oraz z poliwęglanu chyba z jfc i tu bardziej podchodzą mi te z poliwęglanu bo jednak więcej światła przepuszczają
      4) Ogrzewanie na hale . Podłogówka czy lepiej nagrzewnica?
      5) Mieszadło do gnojowicy i tu jestem zielony. Lepiej na stałe czy np takie zawieszane do ciągnika. Nie orientuję się w ogóle w cenach tego typu urządzeń. Szambo ok 500m3 taka S slalom
      Na razie to tyle, chyba że coś mi się przypomni. Fajnie by było jakby ktoś podał swoje spostrzeżenia w temacie oraz różnych producentów danego sprzętu który się sprawdza i nie ma z nim problemu
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez Arasowsky
      Witam. Zakupiłem sobie władimirca T25A2 i chciałem co nie co poprawić. Problem jest z hamulcami, ponieważ hamuje tylko na prawe koło. Ciagnik staje w miejscu, natomiast lewe koło nie zostawia śladu. Czy to normalne? Nie mam także dźwigni blokady mechanizmu różnicowego. Czy to może być tym spowodowane? 
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj