dark34

160 -200 KM tylko z jakiej stajni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziel    115

Obawiam sie że niema markowych mechanicznych ciągników o takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ewentualnie McCormick G-Max lub jego odpowiednik z Ladnini, ale to moc maksymalna 157KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

czym wy się tak Claasem zachwycacie , moim zdaniem uczą się robić ciągniki , ładują elektroniki więcej niż do Fentd co mi się strasznie nie podoba i sposób obsłuju nie jest intuicyjny

A sposób zachowania stawia wiele do życzenia , jak chcesz kupić ciągnik czy kombajn jak u znajomego: to trzech od razu jest i ci łep piorą od rana do wieczora, ale nie dał się i jest CX na podwórku : handlowiec , finansowiec, i jeszcze szef firmy "podpisuj bo ciągle na kawy nie będę jeździł" jak komuś się takie podejście podoba to ok , tylko brać ,

Ja bym się skupił na tym o czymś można coś powiedzieć czyli JD, MF, NH, Case, Fantd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Krzysiek1312, a jakim to Claasem pracowałeś, że miałeś taką nadmiarkę elektroniki i narzekałeś na sposób obsługi? Sposób zachowania co masz na myśli? Jaki model i konkrety :) Trochę słabym jesteś dla mnie autorytetem w branży rolniczej skoro zamiast "Fendt" piszesz "Fantd" albo "Fentd". B) Więc napisz mi coś konkretnego, podziel się doświadczeniem.

 

Z handlowcami to różnie bywa i nie sa ani zależni od Firmy w jakiej pracuje lecz od własnego chrakteru, jeden przyjedzie i powie prawdę, drugi będzie gburem, a od trzeciego się kupi za samo podejście także trzeba stać twardo by nie dać sie oszukać- tak jest w każdej branży, nie tylko rolniczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

handlował TUCANO , drugi handlował Lexion , on i przyjechały dwa CX w okolicę po prostu sposób zachowania , Panie podpisuj bo nie ma czasu , umowa bez ładu i składu napisana, typowo pod firmę były obawy że maszyny nie dojadą na żniwa , no i po za tym jak znajomy opowiadał przez cały dzień ktoś siedział od nich i dosłownie prał głowę jaki to Class to dobry nie jest, tylko wady CX mówili a o swojej maszynie dobrze nawet zalet nie umieli powiedzieć do jest Claas mercedes wśród kombajnów i tyle takie ich gadanie było , tak że za cwaniactwo i podejście są dwa nowe CX i tyle ....

 

 

overrango: chodzi o podłokietnik mi chodzi w ciągnikach siedziałem w Arion 650 i to nie jest taki ciągnik że wchodzisz i już wiesz co gdzie jest , bądź i o ta plątaninę pasków , kabli, hydrauliki która jest w tych kombajnach- super sprawa , żeby jeden pasek wymienić to trzeba zdjąć 5 innych na drabinie , a żeby obejść dobrze stałego LEXA rano to 1,5 godziny nie staczy i wiesz mi ze wiem co mówię

http://app.claas.com/2013/axion800/pl/index.phphttp://www.claas.pl/produkty/kombajny/lexion780-740/konserwacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

No to takich handlowcych z jakiej by firmy nie byli pogoniłbym z podwórka. Nie dość, że brak wiedzy to takie podejście jak do psa. Co to za firma, że jeszcze istnieją jak takie cyrki robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

nie będę oczerniać , bo teraz jesienią znajomy z nimi rozmawia , bo miał brać na żniwa też tucano lub CX brać , ale nie dał rady i teraz chce podjąć decyzje o kombajnie , to mówi ze całkiem inne podejście mają niż jeszcze pół toku temu ;D i to ciągle ci sami ludzie , jak życie ich uczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Co do DF Agrotraca to jest jeden na okolicy i ładnie pięknie mechanik, ale w robocie biegu dopasować nie można i lipa... ktoś po coś te ulepszenia dał i mają one plusy a i czasem minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Teraz najbardziej (oprócz Fendtaa) podoba mi się Claas. Miałem na testy Ariona 630 i bajka pod każdym względem (oprócz zwrotności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się podoba Fendt z nowej serii 800 kup se takiego fakt że drogi ale na pewno będziesz zadowolony jak ja ze swego 611LS z 1982 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn21    0

A nie wiesz jaka cena mniej więcej???

Axion810 model 2014 silnik FTP, przedni tuz, wersja cebis, amortyzowana oś, cena 447000 zł netto do negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Witam, mam 150ha własnego i ok100ha na usługach co polecacie używanego o mocy 170-220km. Cena do 120tyś. Proszę o opinie ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy takiej ilości ha powinno stać cię na nowy a używane w sezanie będziesz reperować i się nie będziesz wyrabiać w terminach Za te pieniądze to będzie z przebiegiem rzeczywistym ponad 15 tys godz w sam raz do remantu.No ale decyzja należy do ciebie

.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Nowego wezmę najprawdopodobniej po żniwach, niedawno skończyłem budować halę na zboże, wybudowałem dom w 2,5 roku, i kupiłem drugi kombajn, dlatego nie stać mnie w tej chwili na nówkę. Mam pracownika który jest z wykształcenia mechanikiem, więc awarie to nie problem. Mam obecnie Pronara 1523A i sobie dosyć dobrze radzi, ale potrzebuję jeszcze coś mocniejszego do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Ja Ci opinii nie napiszę ale bierz John Deere`a to jest dobry ciągnik

Edytowano przez Ganiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Może jakiegoś Case Magnuma. Czytałem, że te ciągniki mają raczej dobrą opinię i słyną z długowieczności.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma 8100, czy to takie dobre, nigdzie nie jeździ bo nie mieści się, jak szwagier wsiadł do mojego Case MX 150 to powiedział że lepiej mu się podoba, lepszy komfort.

Lepiej MX lub magnuma 7220 poszukaj ponad 200 km, ciągniki nie do zajechania i poszukiwane. A i w paliwie oszczędne, u nas duża spółka, prawie 5 tyś ha teraz z Fandtów na Case przechodzi.

http://otomoto.pl/case-magnum-7240-pro-A362830.html

http://otomoto.pl/case-mx-270-A391863.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

Witam mam zamiar kupić jakiś uzywany traktor o mocy ok 160/180km rocznikowo to do 10 lat. Do wydania no trudno ile trzeba dać to dam. Robił bym nim ok 500-600 mtg rocznie bo tyle robie swoim zetorem 16145 lecz już jest przerobiony bo robie nim wszystkie ciężkie prace. Pracował by z pługiem narazie 4 zagonowym lecz cos by kupił np 5 obrotowa albo 4 , rozrzutnik 15 ton ładowność, samozbierająca, agregat 5m i z agregatem upr-siewnym 3m, transport to takie główne prace. Areał to 70 ha lecz planuje dobrać. Jakie sugerujecie marki i dlaczego? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

może być nowy? Ja bym polecił coś z John deere 6170 R . ta marka jest moim zdaniem niezawodna. użytkuje John deere 6210 z 2001 roku ma już ponad 10000 mtg i żadnej awarii. albo jak chcesz coś tańszego to może New Holland t7 170 w grudniu kupilismy New Holland t7 200 I uzywamy go do rozrzutnika 16 t kompaktor 4 m samozbierajaca I Gruber 3 m I nie narazie nie mamy z nim zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

Hmmm nowy jezeli nie znalazł bym nic innego a weszedł jakiś nowy program na młodego rolnika (tylko mam 17 lat więc jeszcze rok musze czekać ) to moze by było coś nowego tylko że .... strzele ale ok 250 musiał bym za niego dać a na pieniądzach musze oszczędzać bo planuje budowe obory na 120 sztuk (wszystko od nowa nowy plac itd) więc ... sam wiesz kredyt wziąśc już sie boje bo sama budowa wyjdzie ok 2mln a tu MUSZE kupić jakiś dobry traktor ale nówka to raczej odpada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

kup JD gdzieś z 2000r  jakiegoś 6910 6810 lub nowsze 6920 6820, w zupełności zastąpią ci zetora a cena coś lekko ponad 100tys powinno starczyć.

Twój zetor ma coś koło 155km a te co ci wymieniłem coś koło 135-150 więc bez problemu go oblecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Milian
      Witajcie,
      Szukam osób z województwa wielkopolskiego - najlepiej rolników 
      Kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą na tematy rolnicze, a przede wszystkim osoby, z którą sympatycznie i wesoło będzie można spędzić czas wolny (także pesymiści i smutasy nie są zbytnio mile widziani ).
      Jest tutaj ktoś taki? Jeżeli tak, proszę o podanie powiatu i paru informacji o sobie.
       
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Stoję przed wyborem wyposażenia do obory oraz ruszt dla krów mlecznych.
      1)Ogólnie jakieś opinie o rusztach danych firm?  Oglądałem ruszta firmy lokenberg i państwo bardzo chwalili je chociaż nie pytałem o cenę to podobno nie są tanie ale krowy na nich bez problemu okazywały ruje i komfortowo się poruszały. Mam nadzieję że poznam opinie o rusztach innych firm oraz czy krowy bez problemu się obskakują bo podobno przy niektórych jest problem.
      2)Szukam również rozwiązania na poidła, otóż lepsze jest zamontować podgrzewane z elektryką przy poidle czy np. wymuszony obieg i grzałkę wpiętą w instalacje?
      3) Kurtyny oglądałem z arntjena taka jakby plandeka zwijana oraz z poliwęglanu chyba z jfc i tu bardziej podchodzą mi te z poliwęglanu bo jednak więcej światła przepuszczają
      4) Ogrzewanie na hale . Podłogówka czy lepiej nagrzewnica?
      5) Mieszadło do gnojowicy i tu jestem zielony. Lepiej na stałe czy np takie zawieszane do ciągnika. Nie orientuję się w ogóle w cenach tego typu urządzeń. Szambo ok 500m3 taka S slalom
      Na razie to tyle, chyba że coś mi się przypomni. Fajnie by było jakby ktoś podał swoje spostrzeżenia w temacie oraz różnych producentów danego sprzętu który się sprawdza i nie ma z nim problemu
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez Arasowsky
      Witam. Zakupiłem sobie władimirca T25A2 i chciałem co nie co poprawić. Problem jest z hamulcami, ponieważ hamuje tylko na prawe koło. Ciagnik staje w miejscu, natomiast lewe koło nie zostawia śladu. Czy to normalne? Nie mam także dźwigni blokady mechanizmu różnicowego. Czy to może być tym spowodowane? 
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj