dark34

160 -200 KM tylko z jakiej stajni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JoHnyDD    0

oj zależy z czym porównywać 7430 ,a znamionowej 165, natomiast 7730 zaledwie 190 :) :) :) powiedzcie coś nt ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A co powiecie nt. JD 7730? Warto inwestować w przekładnię autopower?

 

 

na forum byl przypadek ze AP padla po 800h, ale nie wiadomo dokladnie od czego, ale JD wypial sie na klienta bo bylo po gwarancji;/

 

 

W 7030 nie jest montowana dość kłopotliwa skrzynia ZF Eccom o awariach której słyszałem z kilkunastu miejsc ale dużo lepszy model z serii 8030. Nie wiem kto ją robi dla JD ale w serii 7030 polecam AP jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Robert ciągnik o którym piszę jest do kupienia ze skrzynią AutoQuad więc AP chyba niestety odpada..chociaż słyszałem o nich całkiem niezłe opinie :) Podobno gorzej jest z Common Rail...więcej coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CR nie taki straszny jak go malują. :) Wiadomo, że paliwa o jakości wody z rzeki nie nalejesz. :) Nie wiem, jak w JD z CR, ale u nas w kombajnie NH jest wstępny filtr paliwa i przy nim jest czujnik. Zresztą przy silniku powyżej 6 litrów to przewody też mają już słuszną grubość, a same wtryski też są większe niż ich samochodowe odpowiedniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

Witam

zastanawiam się jaki używany ciągnik wybrać o mocy okolo 200km chce przeznaczyć na taki ciągik około 70000zl.

myślałem nad case 7120, 7130, 7140, 7220, 7230, 7240, new holland 8770, new holland 8870

rocznik nie jest aż taki ważny ale oczywiście im młodszy tym lepiej

którego byście wybrali, może jakiś inny jestem otwarty na propozycje.

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Case jest bardzo twardy i dlugo wytrzymoje zwłaszta starsze serie .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W oba dobrze celujesz, ale raczej lepiej wypada Case. Są to ciągniki nie do zdarcia, i spotkałem się z paroma właścicielami 7120 itp, i jak je mają to nowsze sprzedają a te zostawiają. Jedne z najlepszych ciągników.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Dobrze mówicie, case najlepszy, zwłaszcza z tych starszych roczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Według mnie też Case będzie lepszym rozwiązaniem, stare modele to bardzo trwałe maszyny.

Edytowano przez KoNiU4718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

kolego ML1224 ciągnik będzie pracowal jako podstawowy na areale okolo 200ha ziemie mam dość pagórkowate i ciężkie w uprawie dlatego przechodze na uprawe bezorkowa i dany ciagnik bedzie pracowal przy agregacie uprawowym przykladowo agregat cross firmy unia group http://www.uniagroup...nd?brand.id=665

a ktos z was uzytkuje takiego case?? co jest w nich wadliwe?? slyszalem ze nalezy tam synchronizowac skrzynie biegow to prawda??, jak czesto to sie robi??

 

mam jeszcze jedno pytanie case 7210 ma tylko 155KM a ma ten sam silnik co 7220 i chodzi mi o to jak z modelu 7210 wyciagnosc troche wiecej koni???

Edytowano przez Lespki007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Umnie na 1200 ha uzytkowali case magnuma 270 przez dobrych kilka lat pracował z pługiem 8 skibowym i gruberem chyba 6m . silnik jest nie tkniety a ma grubo ponad 10000 tys godzin . teraz kupili fendta 360 km i to samo ciagnie wiec szału nie ma... synchronizacja to jest brak zgrzytow podczas przełanczania biegow najprosciej mowiac jedynie mozna wymienic synchronizator jak sie popsuje a tak to nie no bo jak ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OgLoc    0

Najlepiej to kup nowy case a nie bawisz sie w używki, siądzie ci w polu w środku sezonu, i myśl skąd części i kto ci to naprawi. W tych case'ach seri 7xxx co ty piszesz jest problem duży z układem hydraulicznym i wspomaganiem sprzędła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

a nowego mnie nie stac. i sadze ze inwestycja w nowy ciagnik tej mocy na moje ha to lekka przesada.

a przepraszam bo pisalem predzej o synchronizacji skrzyni biegow a chodzilo mi o kalibracje skrzyni biegow (jak czesto to sie robi i ile to kosztuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Szczerze to osobiście wolałbym MF 8160 lub Valmeta 8800 (ewentualnie Steyr 9190) ze względu na skrzynie która jest troche prostrza (pewnie i tańsza w naprawie) od Full-PowerShifta w Case ;)

 

http://otomoto.pl/ma...80-A230964.html

 

http://www.machineryzone.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1919012/valmet-8800.html

 

Co do tej serii NH :

http://www.agrofoto....w-holland-8670/

http://www.agrofoto....ny-wal-rewersu/

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

Jeśli chodzi o inne marki to osobiście nie mam przekonania do MF (kiedyś mieliśmy i nie przypadł nam do gustu)

największe przekonanie mam do Case, NH, Fendt i John Deera.

Ale Fendt to nie na moją kieszeń, John Deere z tego co wiem to 7810 jest bardzo dobry ale jest troche słabszy niż potrzebuje no i kosztuje troche więcej niż mogę przeznaczyć na zakup

dlatego moj wybór padł na case serii 7xxx lub NH choć NH też będe miał problem dostać w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No w sumie każdy ma inne gusta - osobiscie też za bardzo do MF nie jestem przekonany ale w tym segmencie mocy i tej kwocie właśnie jego bym na początku rozważał bo podobnie jak Valmet i Steyr nie ma pełnego PowerShift'a (do którego bym miał spore obawy o koszty napraw) tylko prostrzą skrzynie z 4 biegami pod obciążeniem i mechanicznym rewersem ;)

 

W tej kwocie jeszcze jest Deutz-Fahr'a Agrostara 6.81 - sinik MWM skrzynia chyba produkcji Same :

http://otomoto.pl/ciagnik-deutz-fahr-john-fendt-agrostar-6-81-A257140.html

http://otomoto.pl/deutz-agrostar-6-81-agrotron-200-180-220-fendt-615-818-A194135.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

ten Deutz-Fahr to ciekawa propozycja nie myslalem o nim

tylko mowisz o skrzyni ze w case jest droga w naprawie a w tym Deutz-Fahr widze ze tez skrzynia nie jest najprostsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Mówie ogólnie oskrzyniach PowerShift w DF pewnie tez podobie portfel ogołoci jak w Case czy NH czy jakim kolwiek innym...(podałem jako przykładowy ciągnik o podobnych paramerach i cenie jak w/w)

Ale wiadomo każdy ma swój rozum - każdy wie na co go stac i na ile sobie może pozwolic.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W tym temacie trzeba sie liczyc z tym ze ten ciagnik jest uzywany .. trudno powiedziec ktora skrzynia jest lepsza .. kazda po tak długim okresie moze wysiasc ta mechaniczna i ta z dodatkami . trzeba liczyc sie z ewentualnymi naprawami ... kazda decyzja podjeta moze okazac sie i bardzo dobra i bardzo zła ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

zgadza się że ciągnik będzie używany więc trzeba się liczyć z tym że nie będzie w perfekcyjnym stanie technicznym.

oglądałem case 7220 pro i jak go ogpale to coś z tyłu ciągnika puka jak przejade kawałek to przestaje natomiast w case 7220 też coś pukało ale nie przestało po krótkiej jeździe właściciele tych ciągników usilnie wmawiają mi że "ten typ tak ma" i nawet jak to się zrobi to itak po chwili zacznie ponownie hałasować. wie ktoś może co to jest i czy faktycznie nie powinienem się tego tak bardzo obawiać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w ciemno to nie dasz rady odagnąć sporo jest tam mechanizmow , trudno powiedziec


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lespki007    1

po długich rozmyślaniach wybór padł na case troszke mniejszego niż zamierzałem ale w okazyjnej cenie a mianowicie zakupiłem case 7120

jak się sprawuje będe mógł powiedzieć za jakiś czas gdy ruszy w pole.

dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Milian
      Witajcie,
      Szukam osób z województwa wielkopolskiego - najlepiej rolników 
      Kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą na tematy rolnicze, a przede wszystkim osoby, z którą sympatycznie i wesoło będzie można spędzić czas wolny (także pesymiści i smutasy nie są zbytnio mile widziani ).
      Jest tutaj ktoś taki? Jeżeli tak, proszę o podanie powiatu i paru informacji o sobie.
       
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Stoję przed wyborem wyposażenia do obory oraz ruszt dla krów mlecznych.
      1)Ogólnie jakieś opinie o rusztach danych firm?  Oglądałem ruszta firmy lokenberg i państwo bardzo chwalili je chociaż nie pytałem o cenę to podobno nie są tanie ale krowy na nich bez problemu okazywały ruje i komfortowo się poruszały. Mam nadzieję że poznam opinie o rusztach innych firm oraz czy krowy bez problemu się obskakują bo podobno przy niektórych jest problem.
      2)Szukam również rozwiązania na poidła, otóż lepsze jest zamontować podgrzewane z elektryką przy poidle czy np. wymuszony obieg i grzałkę wpiętą w instalacje?
      3) Kurtyny oglądałem z arntjena taka jakby plandeka zwijana oraz z poliwęglanu chyba z jfc i tu bardziej podchodzą mi te z poliwęglanu bo jednak więcej światła przepuszczają
      4) Ogrzewanie na hale . Podłogówka czy lepiej nagrzewnica?
      5) Mieszadło do gnojowicy i tu jestem zielony. Lepiej na stałe czy np takie zawieszane do ciągnika. Nie orientuję się w ogóle w cenach tego typu urządzeń. Szambo ok 500m3 taka S slalom
      Na razie to tyle, chyba że coś mi się przypomni. Fajnie by było jakby ktoś podał swoje spostrzeżenia w temacie oraz różnych producentów danego sprzętu który się sprawdza i nie ma z nim problemu
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez Arasowsky
      Witam. Zakupiłem sobie władimirca T25A2 i chciałem co nie co poprawić. Problem jest z hamulcami, ponieważ hamuje tylko na prawe koło. Ciagnik staje w miejscu, natomiast lewe koło nie zostawia śladu. Czy to normalne? Nie mam także dźwigni blokady mechanizmu różnicowego. Czy to może być tym spowodowane? 
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj