Arek

Wymiana sekcji rozdzielacza z mechanicznej na elektro

Polecane posty

Arek    218

Czy ktoś wymieniał sekcję rozdzielacza z mechanicznego na elektrohydrauliczną? Jakie oznaczenie ma taki rozdzielacz? Szukałem w katalogach bosch/rexroth, znalazłem coś podobnego ale na 100% nie wiem czy to dokładnie taki. Lub ewentualnie ktoś wie ile taka sekcja może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja naprawiałem ten elektro od podnośnika proste jak włos mongoła ale bardzo precyzyjne. numery rozdzielaczy masz na ich obudowie ale nie pamietam ich. musisz odkrecic rozdzielacz bo numer znajduje sie po tej najmniej widocznej stronie. Cena rozdzielacza w serwisie tego mechanicznego to ok 3,5tys netto ja kupiłem go od firmy z traktorpoola za 2,1 z przesyłka do mnie ale koles pytał sie mnie czy to jest Bosch. elektro od podnosnika około 4,5tys. tego mechanicznego próbowałem załatwic go w polsce ale mimo usilnych kontaktów telefonicznych i emailowych bosch polska olał mnie. w tym od podnosnika zmeczyło sie zabezpieczenie kupiłem pierscien segera za 20gr załozyłem i działa jak nówka:) wiekszym kłopotem było znalezc ta przyczyne dlaczego nie podnosi. przydaja sie wtedy katalogi z boscha sa bardziej szczegółowe niz te z Deutza. mechanicznego niestety nie dało sie naprawic porysowany blok i suwak. uszkodził sie mechanicznie pekł cieńki bolczyk wpadł miedzy suwak a blok. wbrew pozora ten elektro jest mniej skomplikowany niz ten mechaniczny. zamaiana mechanicznego na elektro wiąze sie ze zmiana sterowania i zasilania rozdzielacza w prad i kontroli jego pracy przez centralke ja bym w to sie nie bawił


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z tego co zauważyłem w katalogu rexrotha to są 3 wersje rozdzielaczy: mechaniczne, elektromagnetyczne i elektrohydrauliczne a te są sterowanie po magistrali can i nie da się ich tak prosto podłączyć. Ale te elektromagnetyczne to chyba tylko dwie cewki (tak jak przy rozdzielaczach suwakowych) i wystarczą do nich dwa zwykłe przyciski? Przynajmniej tak myślę.

Jeśli nie była by to bardzo droga zabawa to z chęcią bym zmienił bo zawsze lżej wcisnąć przycisk niż trzymać dźwignię np. przy obracaniu pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj