Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Rogowski

Forschritt historia firmy

Polecane posty

zorak    2

Sam bym chciał wiedzieć co się z forszajem stało ?? nawet nie ma stronki firmy (pewnie dla tego że już je nie ma). Ciekawe co się z nimi stało ?? Dobrze że części produkują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

wiem że kombajny forschritt istniały póżniej jako MDW


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

No a MDW zostały przejęte przes CASE'a i w czerwonych barwach były. Nie wiem czy jeszcze te modele produkują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Nom tak jakby słuch po niej zaginął bez wieści, może ktos zna niemiecki i zapyta na jakiś forum niemieckim o maszynach co sie stało z ta firma ? :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

w ostatnim wydaniu top agrar był artykuł o kombajnach i była tam wzmianka o małych kombajnach niemieckich Hemas MDW, ciekawe czy te MDW oznacza coś wspólnego forschrittem


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Znalazłem stronke o tych kombajnach Hemas http://www.hemas.de w dziale download są dane techniczne po polsku :) Ciekwae jak one się w rzeczywistości sprawują :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom tez sie kiedys zastanawiałem....mysle ze upadło jak wiekszac firm okresu komunizmu


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Fortschritt kombajny i chyba prasy kupiło Case i produkował, potem Case kupił New Holland i pewnie do piachu , ciągniki chyba zlikwidowane , rozrzutniki obornika to chyba teraz Annaburger. to http://www.hemas.de/news9.htm wygląda na była fabrykę Fortschritta , ale kombajny to chyba nie mają nic z tamtymi wspólnego .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

Ktoś kiedyś w komentarzach wspominał ze chce przemalowac swojego Fortschritta i nie był zdecydowany na jaki kolor. Polecał bym mu takie barwy bo moim zdaniem fajnie sie prezentuje

http://www.farmphoto.com/photography/messa...mid=148363&gkp=

http://www.farmphoto.com/photography/messa...mid=148363&gkp=

zastanawiam sie jeszcze od czego sa te lampy w masce i bardzo przypominaja mi one lampy w  maluchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Fortschritt po zmianie ustroju politycznego we wschodnich Niemczech zaczął mieć problemy finansowe. Część udziałowców wycofała się, a grupa która została założyła wraz z pracownikami spółkę MDW. Tą natomiast zaopiekowała się korporacja CNH (Case New Holland). Ostatnie MDW jak dobrze mi wiadomo powstawały w 1997 roku i były identyczne do CASE, np MDW 527 i CASE 527. Były one wtedy produkowane jednocześnie pod dwoma szyldami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

CASE jeszcze było samodzielne gdy przejęło Fortschritta, po przejęciu przez NH przestali te modele produkować


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Hemasy to podobno następcy Forschritta, widziałem taki jeden w tym roku na Agropremierach w Poznaniu i w zeszłym roku na Opolagrze. Jest to prosty mechaniczny mały kombajn. Prozentował się fajnie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Firma podobno upadła, a te hemasy to nie to samo co stare forszaje. Te mdw to nawet wporzo. ładnie wyglądają. Ciekawe jak by produkowali forszaje, jak by wyglądały?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

za czasów DDR Fortschritt był czymś w rodzaju polskiegoi zjednoczenia przemysłu maszyn rolniczych Agromet - tak to sie u nas nazywało ale w polsce kazda firma produkowała pod swoim szyldem a w NRD wwszyscy produkowali pod szyldem Fortschritt landmaschinen kombinat gmbh - produkowali całą gamę maszyn rolniczych od pługa po wialnie - po upadku Muru Berlińskiego firma rozpadła się na kilka mniejszych oddziałów - z tego co pamiętam to maszyny i narzędzia uprawowe pozostałe po fortschritcie produkowała firma BBG przejeta potem przez Amazone, kombajny jak juz pisaliście przekształciły się w MDW a potem przejął to Case, rozsiewacze i rozrzutniki to firma Anaburger (czy jakoś tak) , a maszyny czyszczące i suszarnie to firma Petkus (swoją drogą to Fortshritt w latach 70 tych przejął Petkusa a teraz ta firma funkcjonuje pod swoją stara nazwą ) no i jeszcze siewniki to firma Saksonia - ale z tego co wiem to upadła ona w poówie lat 90tych - niestety smutny koniec potentata z branży maszyn rolniczych jakim był fortschritt w obrębie tzw państw bloku wschodniego - przecież ich maszyny można spotkać w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech itp. a teraz po firmie zostało tylko wspmnienie i strona miłosników :o

 

http://www.ddr-landmaschinen.de/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Szkoda że z niemieckiego miałem 2. Tak bym coś wyczytał z tej strony o moim Fortschrittcie.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ls11    0

Co sie stało z tą Niemiecką marką, upadło czy jak??

 

od kiedy Fortschritt jest Niemiecką firmą?O ile mi wiadomo to Czecho-Słowacką!

Edytowano przez Matey
innych for nie reklamujemy, ostrzezenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1988    1

Z firmą Forschiritt (z niem. Postęp) była taka sama sytuacja jak z naszą Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku. Jak NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna) upadło, tzn.połączyło się z RFN (Republika Federalna Niemiec) firma była w podobnej sytuacji co FMŻ, Volkseigenes Gut'y (NRDowskie PGRy) poupadały i popyt na te maszyny był mały i firmę wykupił Case International (tak jak powyżej koledzy pisali) firma przestała istnieć. Zapewne stało się to wcześniej niż "fuzja" FMŻ z New Holland'em. Części o ile wiem są do tych maszyn dostępne bo produkuje je jakaś firma co wykupiła licencje na te podzespoły. Niestety u nas takich rzeczy nie ma :D Licencjonowanych części do Bizona jedna firma nie produkuje tylko kilka i to z kiepskich materiałów, a co gorsza trudno o części do BIZONa GIGANTa i tak co 2 drugi Gigant służy jako dawca narządów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj