Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Rogowski

Forschritt historia firmy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
forschritt
zorak    2

Sam bym chciał wiedzieć co się z forszajem stało ?? nawet nie ma stronki firmy (pewnie dla tego że już je nie ma). Ciekawe co się z nimi stało ?? Dobrze że części produkują :)

Wiadomość z agroFakt.pl

rufus    0

No a MDW zostały przejęte przes CASE'a i w czerwonych barwach były. Nie wiem czy jeszcze te modele produkują...

tomb2    0

Nom tak jakby słuch po niej zaginął bez wieści, może ktos zna niemiecki i zapyta na jakiś forum niemieckim o maszynach co sie stało z ta firma ? :)

kaczorek    3

w ostatnim wydaniu top agrar był artykuł o kombajnach i była tam wzmianka o małych kombajnach niemieckich Hemas MDW, ciekawe czy te MDW oznacza coś wspólnego forschrittem

witek    2

nom tez sie kiedys zastanawiałem....mysle ze upadło jak wiekszac firm okresu komunizmu

kserkses    2

Fortschritt kombajny i chyba prasy kupiło Case i produkował, potem Case kupił New Holland i pewnie do piachu , ciągniki chyba zlikwidowane , rozrzutniki obornika to chyba teraz Annaburger. to http://www.hemas.de/news9.htm wygląda na była fabrykę Fortschritta , ale kombajny to chyba nie mają nic z tamtymi wspólnego .

Sniker    0

Ktoś kiedyś w komentarzach wspominał ze chce przemalowac swojego Fortschritta i nie był zdecydowany na jaki kolor. Polecał bym mu takie barwy bo moim zdaniem fajnie sie prezentuje

http://www.farmphoto.com/photography/messa...mid=148363&gkp=

http://www.farmphoto.com/photography/messa...mid=148363&gkp=

zastanawiam sie jeszcze od czego sa te lampy w masce i bardzo przypominaja mi one lampy w  maluchach

coolman111    54

Jak większośc sprzętów z NRD po połączeniu NRD z RFN- albo upadła, albo została przejęta przez inną "prężniejszą"firmę ;).

JarekWLKP    1

Fortschritt po zmianie ustroju politycznego we wschodnich Niemczech zaczął mieć problemy finansowe. Część udziałowców wycofała się, a grupa która została założyła wraz z pracownikami spółkę MDW. Tą natomiast zaopiekowała się korporacja CNH (Case New Holland). Ostatnie MDW jak dobrze mi wiadomo powstawały w 1997 roku i były identyczne do CASE, np MDW 527 i CASE 527. Były one wtedy produkowane jednocześnie pod dwoma szyldami.

kserkses    2

CASE jeszcze było samodzielne gdy przejęło Fortschritta, po przejęciu przez NH przestali te modele produkować

cosmos    1

Hemasy to podobno następcy Forschritta, widziałem taki jeden w tym roku na Agropremierach w Poznaniu i w zeszłym roku na Opolagrze. Jest to prosty mechaniczny mały kombajn. Prozentował się fajnie.

Arni    1

Firma podobno upadła, a te hemasy to nie to samo co stare forszaje. Te mdw to nawet wporzo. ładnie wyglądają. Ciekawe jak by produkowali forszaje, jak by wyglądały?

Gorbaczow    0

za czasów DDR Fortschritt był czymś w rodzaju polskiegoi zjednoczenia przemysłu maszyn rolniczych Agromet - tak to sie u nas nazywało ale w polsce kazda firma produkowała pod swoim szyldem a w NRD wwszyscy produkowali pod szyldem Fortschritt landmaschinen kombinat gmbh - produkowali całą gamę maszyn rolniczych od pługa po wialnie - po upadku Muru Berlińskiego firma rozpadła się na kilka mniejszych oddziałów - z tego co pamiętam to maszyny i narzędzia uprawowe pozostałe po fortschritcie produkowała firma BBG przejeta potem przez Amazone, kombajny jak juz pisaliście przekształciły się w MDW a potem przejął to Case, rozsiewacze i rozrzutniki to firma Anaburger (czy jakoś tak) , a maszyny czyszczące i suszarnie to firma Petkus (swoją drogą to Fortshritt w latach 70 tych przejął Petkusa a teraz ta firma funkcjonuje pod swoją stara nazwą ) no i jeszcze siewniki to firma Saksonia - ale z tego co wiem to upadła ona w poówie lat 90tych - niestety smutny koniec potentata z branży maszyn rolniczych jakim był fortschritt w obrębie tzw państw bloku wschodniego - przecież ich maszyny można spotkać w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech itp. a teraz po firmie zostało tylko wspmnienie i strona miłosników :o

http://www.ddr-landmaschinen.de/

ls11    0

Co sie stało z tą Niemiecką marką, upadło czy jak??

od kiedy Fortschritt jest Niemiecką firmą?O ile mi wiadomo to Czecho-Słowacką!

Edytowano przez Matey
innych for nie reklamujemy, ostrzezenie

Zetor1988    1

Z firmą Forschiritt (z niem. Postęp) była taka sama sytuacja jak z naszą Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku. Jak NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna) upadło, tzn.połączyło się z RFN (Republika Federalna Niemiec) firma była w podobnej sytuacji co FMŻ, Volkseigenes Gut'y (NRDowskie PGRy) poupadały i popyt na te maszyny był mały i firmę wykupił Case International (tak jak powyżej koledzy pisali) firma przestała istnieć. Zapewne stało się to wcześniej niż "fuzja" FMŻ z New Holland'em. Części o ile wiem są do tych maszyn dostępne bo produkuje je jakaś firma co wykupiła licencje na te podzespoły. Niestety u nas takich rzeczy nie ma :D Licencjonowanych części do Bizona jedna firma nie produkuje tylko kilka i to z kiepskich materiałów, a co gorsza trudno o części do BIZONa GIGANTa i tak co 2 drugi Gigant służy jako dawca narządów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez cayman
      Siemanko zastanawiam sie nad kumpnem własnie tego FORTSCHRITT ZT 323-A FORTSCHRITT ZT 323-A (797985200) - Aukcje internetowe Allegro co mi o nim powiecie: jak z jego skrętnościa, ile pali, jak z cześciami jest sytułacja, jakie sprzęty pociagnie, jak czesto sie psuje i co głównie(awaryjność), czy dobry byłby do zrywki drzew w lesie, jaka prędkośc rozwija po prostu wszystko bo nic o nim nie wiem po prostu mi sie podoba własnie ten model co wyrzej podałem w linku jutro jade go obejrzeć.
    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

• Przez misz123
      Ile oleju wlewacie do pompy wtryskowej  do Fortschritta E512 ?
      Prosiłbym o odpowiedź
    • Przez gelek79
      Witam z racji tego że w moim ciągniku fortschritt 323 poprzedni właściciel nie dbał o silnik wymaga on wymiany, szukam silnika w dobrym stanie do jazdy
    • Przez pawciopeter
      Mam problem, zepsuła mi się skrzynia biegów. Przy poprzedniej naprawie popełniłem błąd. Wstawiłem zamiast łożyska igiełkowego miedzianą tulejkę (tak doradził mi ślusarz) ale po 300mth tulejka wytarła się i zaczął wyskakiwać bieg. I teraz się waham czy wstawić oryginalne ale używane wałki z łożyskiem czy przetaczać wałki i nowe łożysko.