Zaloguj się, aby obserwować  
kpiotr

Młody rolnik i modernizacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

witam. czy można łączyć pomoc dla młodego rolnika z modernizacją gospodarstwa????


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

SAM...E jeśli juz. prosze jeszcze innych o wypowiedź


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

Z tego czego zdążyłem się dowiedzieć w ARiMR to istnieje możliwość łączenia pomocy dla młodych rolników i uzyskania dofinansowania z tytułu działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", trzeba tylko spełniać warunki potrzebne do zakwalifikowania się do obu programów, odsyłam na stronę ARiMR, tam powinno być więcej informacji na ten temat :)

 

młody rolnik http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

modernizacja gospodarstw rolnych http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

nie spelniam tylko 4ESU ale jak sie zobowiąze w MR do usyskania tego to moze i modernizacja jakos przejdzie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

to też można obejść, zobowiązując się np. do uprawy pewnych gatunków roślin (ziemniaki mają przelicznik ok 1ESU na ha) tak więc trzeba tylko trochę pokombinować :)

 

a tak z ciekawości zapytam, dużo brakuje Ci do tych 4ESU?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a powiem Ci ze jeszcze nie liczylem wogole tego wiec nie wiem, ale na dniach mam zamiar policzyc i wtedy wyjdzie ile brakuje, a czy krowy tez jakos sie przelicza na ESU czy tylko produkcje roślinna??? a nadal ESU przelicza sie według Wartości SGM z 2004roku????


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

Wartość ESU wyliczasz i z produkcji roślinnej i z produkcji zwierzęcej, a co do wyliczenia to rzeczywiście odbywa się to według wartości SGM z 2004 roku, po raz kolejny odsyłam do strony ARiMR-u :)

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/W-1_2_121_ESU04_300309_odb_040210.pdf - tu masz zasady wyliczenia wielkości ESU


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

dzieki wielkie.jak liczylem to około 2,5 mi wychodzi ale bez łąk bo nie wiem ile dokładnie ich jest,myślę, że blisko 3ESU bedzie razem, a z innej beczki troche pytanie to jeśli chodzi o dokupienie działek to we wniosku trzeba zaznaczyć, których działek dokładnie(tzn ,że trzeba mieć je juz ugadane z właścicielem)czy to później jakos sie załatwia??????


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

nie ma sprawy, cieszę się jeśli mogłem pomóc :)

a wracając do tych ESU to jak masz większą ilość ziemi to będzie ci łatwiej "wyskrobać" te 1,5 ESU :)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

witam wszystkich słyszałem ostatnio w agrobiznesie ze nabór na młodego rolnika ma być w okolicach lipca modernizacja w październiku a na vat mogę przejść najwcześniej od stycznia jeżeli będę miał sprzedaż na 20 000, i tutaj jest moje pytanie ile maksymalnie czeka się na decyzje z młodego rolnika że już można przepisywać ziemię, kolejne pytanie: czy załóżmy jeżeli to by się przeciągnęło z tym młodym rolnikiem do grudnia to czy do przejścia na vat wystarczy jakaś fikcyjna umowa na sprzedaż zboża( nie mam gdzie składować i rodzicie muszą sprzedać od razu z pola ) żeby osiągnąć 20 000 zł sprzedaży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

Pomoc przyznaje się według kolejności złożenia poprawnego i kompletnego wniosku. W

ciągu 90 dni od złożenia wniosku dyrektor oddziału regionalnego ARiMR wydaje decyzję

administracyjną w sprawie przyznania pomocy. no takiej bardzo większej powierzchni nie mam ale właśnie chciałbym dokupić.....i założyc stado bydła mięsnego


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

dzieki wielkie.jak liczylem to około 2,5 mi wychodzi ale bez łąk bo nie wiem ile dokładnie ich jest,myślę, że blisko 3ESU bedzie razem, a z innej beczki troche pytanie to jeśli chodzi o dokupienie działek to we wniosku trzeba zaznaczyć, których działek dokładnie(tzn ,że trzeba mieć je juz ugadane z właścicielem)czy to później jakos sie załatwia??????

 

 

musisz podać numery działek na których jest prowadzona produkcja rolna w Twoim gospodarstwie, czyli de facto musisz już mieć ugadane z właścicielem które działki kupujesz. Nie musi się to odbyć w roku złożenia wniosku tzn. możesz złożyć wniosek w 2010 roku i zaznaczyć w nim, że w roku np. 2011 dokupujesz od sąsiada działki rolne w celu zwiększenia areału uprawy. Ale musisz wiedzieć, że jeśli wpiszesz to do wniosku to musisz potem się z tego wywiązać, bo mogą zażądać zwrotu pomocy, a to już nic dobrego :)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

aha. czaje. czyli na dobra sprawe trzeba przed zlożeniem wniosku ugadac wszystko z sasiadem czy sprzeda czy nie. no zwrot nie byłby niczym dobrym...a wrecz katastrofą. dzieki za informacje a swoja droga ile moze kosztowac działka:podwórko z murowana obora drewnianym domem i stodołą o pow około 30arów i pole 3ha ziemia 2-3 klasa??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile to może kosztować, u nas w okolicy ceny ziemi oscylują wokół 25-30 tys. za hektar (klasa 4a, 4b; rzadko 3 a o 2 to mogę pomarzyć tylko :) ), a te zabudowania to nie mam zielonego pojęcia :)

sam bym chętnie dokupił ze 20 ha jeszcze, ale w mojej okolicy jest problem z ziemią :)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj