sim12

MTZ 82 czy 360-3p?

Polecane posty

sim12    2

sam jestem za mtz-tem . nie chcę zetora bo do niego to częsci nie dostane za bardzo i nie ciągnie mnie do zetorów bo powiem wam że 2 sąsiadow ma zetory i prawie co tydzien mechanicy przyjeżdżaja do zetorów.

3p jak dla mnie jest za słaby

NIE SPRZEDAJE C330 bo mam sentyment do tego ciągnika i wolałbym miec 3 330 niz jeden c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja jestem za ciągnikiem MTZ- 82. Mam takiego od nowości już ponad 10 lat i nie miałem w nim żadnych awarii (jedynie co, to zawiozłem pompę do regeneracji). Zależy ile chcesz przeznaczyć $$$ na taki ciągnik. Widziałem, że za ponad 30 tys. zł kupisz już taki idealny jak mój. A jak chcesz nowy to ok 60 tys zł. Przedni napęd naprawdę dużo dużo daje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Myślę , że jesli ciągnik będzie wart swojej ceny to dać mogę 30 000 . planuje zakup MTZ w rocznikach 1990-1995 .Mam zamiar załozyc tura do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

koledzy wy porównujecie zetora do ursusa przecież w komforcie to tu jest różnica wiem ale chodzi o niezawodność i na tyle ha to nie wiem po co taki wielki ciągnik 80 km od razu :) a i mi się wydaje i słyszę tak ze akurat w tym sensie to zetor w awaryjności zawodzi a te stare a ursus jakoś sobie radzi oczywiście czasami trzeba naprawić ale ja mam to wiem jak on się sprawuje przez tyle lat co ja mam to jest super :) ja nie będę se zwami tu poleminizował bo nie mam czasu i nerw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No sorry ale Zetor-Ursus to niebo a ziemia taki chociaż 5211 Ma wspomaganie czego C-360 nie ma, ręczne sprzegło wom C-360 nie ma, komfort ma i to duży a C-360 jest najmniej komfortowym ciagnikiem w tamtych latach. Do Zetka założyć przedni napęd nie problem bo to jest gotowe w C-360 trzeba dorabiać, spasowywać. No i nie ma to tamto Zetor więcej wytrzyma :) Dobrze kolego że już nie myślisz o 3P :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

a zetorze masz 1000 obrotów wom bo ja mam :) haah i co ja wiem ze zetor lepszy ale nie wiem czy nie awaryjniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Ja zetora za nic NIE KUPIE !!! Strasznie dużo palą to Smoki na paliwo a nawet gorzej ! Więc chyba kupimy mtz - ta 82 jakie zdanie macie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Już na temat MTZ`a była wielokrotnie mowa. Pokrótce to ciągnik nie do zajechania, nie dużo pali, dużo przełożeń w skrzyni biegów, komfortowa kabina, zwrotny, przedni napęd, tanie i dostępne części, naprawa nie wymaga serwisu. Natomiast wadą jak dla mnie to trochę słabo dociążony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja zetora za nic NIE KUPIE !!! Strasznie dużo palą to Smoki na paliwo a nawet gorzej ! Więc chyba kupimy mtz - ta 82 jakie zdanie macie na jego temat?

 

Troche przesadzasz w lekkiej robocie to może i wciągnie ale to są ciagniki do konkretnej roboty tylko. Akurat do pomocy masz ciapka woęc dobrze by było. Ale dobry MTZ nie jest zły sam bym chciał miec ale mam takie maszyny które sa tylko na ok 50 km i nie zmienie ich np: Prasa, kosiarka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwłaszcza 5211 nadaje się do konkretnej roboty... Ktoś kto kupuje taki ciągnik ma raczej małe gospodarstwo i większość czasu będzie tłukł w lekkich pracach. Jaki ma sens kupno Zetora który będzie służyć tylko do orki i uprawy(bo wtedy podobno mało pali) a wszystkie pozostałe prace wykonywać ciapkiem? Nie lepiej kupić ciągnik uniwersalny, który będzie ekonomiczny w lekkich pracach, co pozwoli go lepiej wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie jakie do tego masz maszyny 3p i mtz to dwa różne ciągniki. Pisałes o 4512 mysle że był by pośrodku i do lekkich i do cięższych prac. W sumie ztych wszystkich najlepsza mojm zdaniem propozycja.

 

przeciez 5211 jest słabszy niż c 360 to jaką konkretną robote może robic przewracanie siana czy orke pługiem 2 skibowym.

 

Ursus 4512 ma 61 km więc zapas mocy do pługa 3 skibowego bedzie spory w lekich pracach dużo nie spali i maszyn nie trzeba będzie zmieniać.

 

Ja bym jednak sprzedał c 330 nie ma co na sentymenty patrzeć teraz może jeszcze ktos to kupi za parę lat to tylko huta. Jak zaczniesz jeździć lepszym ciagnikiem c 330 trafi pod płot sam znam takich ludzi. Za powiedzmy jakies 45 możesz kupic naprawde dobry ciagnik o mocy około 60 - 70 km.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B187820

 

Kup to przejedziesz się i gwarantuje że c 330 trafi w pokrzywy na oko wygląda nieźle tylne opony to 28 więc można dokupic 14.9 tak jak w c 360 tylna oś jest jak w 255 skrzynia też więc zaczep będzie pasował od 255, dodatkowo jesli masz np ziemniaki rozstaw kuół tez będzie pasował. Silnik jest jak w 4512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Wiecie ale do mtz-ta to kupie sobie chyba belującą i na zamówienie będe belował:) Udźwignie belke na turze na spoko.Za 15 tysiecy kupilem mtz 80 z 90 roku .W dobrej cenie kupiłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Pytanie jakie do tego masz maszyny 3p i mtz to dwa różne ciągniki. Pisałes o 4512 mysle że był by pośrodku i do lekkich i do cięższych prac. W sumie ztych wszystkich najlepsza mojm zdaniem propozycja.

 

przeciez 5211 jest słabszy niż c 360 to jaką konkretną robote może robic przewracanie siana czy orke pługiem 2 skibowym.

 

Ursus 4512 ma 61 km więc zapas mocy do pługa 3 skibowego bedzie spory w lekich pracach dużo nie spali i maszyn nie trzeba będzie zmieniać.

 

Ja bym jednak sprzedał c 330 nie ma co na sentymenty patrzeć teraz może jeszcze ktos to kupi za parę lat to tylko huta. Jak zaczniesz jeździć lepszym ciagnikiem c 330 trafi pod płot sam znam takich ludzi. Za powiedzmy jakies 45 możesz kupic naprawde dobry ciagnik o mocy około 60 - 70 km.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B187820

 

Kup to przejedziesz się i gwarantuje że c 330 trafi w pokrzywy na oko wygląda nieźle tylne opony to 28 więc można dokupic 14.9 tak jak w c 360 tylna oś jest jak w 255 skrzynia też więc zaczep będzie pasował od 255, dodatkowo jesli masz np ziemniaki rozstaw kuół tez będzie pasował. Silnik jest jak w 4512.

 

haha 5211 idzie lepiej w 3 skibówce niż ten nieszczęsny C-360 ale ja też postawiłem na MTZ Jak juz zmieniać to konkretną maszyne kupic z przodem najlepiej co dynie uprawowo siewny


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepik    1

U mnie jak orałem po fasoli to fajniej mi się c360 orało, ale jak wyciągałem fendta 716 któremu na usłudze spaliła się skrzynia, to niestety nie podołał. W moich warunkach wogóle co górka to ta c360 wyje jakby jej sinik grzybem zaszedł. Jak wiozłem ziemniaki do skupu to mi koła odpadli, wszystkie ziemniaki się wysypali ludzie rozkradli i zamiast pieniędzy to jeszcze starty mam. No i jak chcesz to weź sobie tą c360 bo stoi tam jeszcze na poboczu na krajowej 1 na tamie we włocławku, tyko koła kupisz i traktor da ciebie luks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Już kupiony w 2010 był MTZ 80 i póki co to muszę uszczelnić chłodnicę bo mi płyn do chłodnicy wycieka . Ale na razie

jestem zadowolony z kupna , bo w polu nie miałem żadnej awarii z nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Gdyby jeszcze kiedyś ktoś miał dylemat czy C360-3p czy MTZ, bo C360-3p za słaby, a MTZ za mocny to proponuję się zastanowić jeszcze nad zwykłym jumzem. Jumz ma 60 KM , ale za to dużo większy moment obrotowy niż jakikolwiek C360 i w nowej kabinie dużo większy komfort pracy, a można znaleźć całkiem dobry egzemplarz za nieduże pieniądze. Problem polega tylko na tym, że ciężko jest już znaleźć taki traktor w dobrym stanie, zresztą tak samo jak C-360, ale warto poszukać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Postanowiłem odświeżyc temat tot mój problem za rok na wiosne mamy zmieniac traktor oczywiście jak ktos czytał moje pozostałe tematy to wie że będę się pozbywał t-25 i tak jak w temacie co wybrac c-360 czy mtz niektórzy mówią że mtz mniej spali od c-360 i wiecej zrobi i tez mówia że mtz to smoki.To jaki traktor wybrac??? to będzie traktor główny mamy 11 ha z dzierżawą. ja jak skończe szkołe bedę przejmował gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

MTZ mocniejszy, więcej biegów, lepszy komfort. Tyle że droższy od 60, ale w każdym razie MTZ to już jakiś krok do przodu a nie wstecz. Czy spali tylko co 60 to opinie są podzielone, w każdym razie nie wydaje mi się żeby na ha orki różnicę były duże tyle że MTZ obrobisz znacznie szybciej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

A Mtz w lekkich pracach ile pali?? Bo to będzie główny ciagnik

 

A może zostawic t-25 i kupic mtz czy 2 takie traktory są drogie w utrzymaniu?? tylko że t-25 ma 33 lata ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Mtz w lekkich pracach ile pali?? Bo to będzie główny ciagnik

 

A może zostawic t-25 i kupic mtz czy 2 takie traktory są drogie w utrzymaniu?? tylko że t-25 ma 33 lata.

Sprzedaj T-25 i kup sobie jeden porządny ciągnik np. john deere 1640 albo international 644.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

a gdziee on do tego czesci znajdzie i filtry ??

kolego ruskie ciagniki w utrzymaniu sa bardzo tanie przetrawia kazde paliwo i nie wymagaja jakis drogich olejow

komplet filtrow kosztuje tyle co flaszka :) a z teszta jak masz wladka to wiesz o czym mowie

osobiscie polecam mtz spali niewiele wiecej od 60 a robote zrobi wieksza

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Zostaw T-25 i dokup MTZ. Ciągnik o wiele lepszy niż C-360-3p (wspomaganie, wiecej biegów, WOM załanczany bez sprzegła w dobrym miejscu pod ręką (mi się nie ślizga), duży udzwig podnosnika cos pod 3t i najważniejsze dociażanie- tak jak w T-25, bardziej komfortowa kabina ponieważ jest w niej w miarę cicho (nie ma się co oszukiwać nie jest to Fendt), ma nawiew, nagrzewnicę, czasami radio, spalanie porównywalne do C-330M w orce po przeliczeniu na hektar). Za te pieniądze za które kupiliśmy MTZ80 nie kupił by dobrej C-360 (także C360-3p), ale widok miny sąsiada który orał na sąsiednim polu swoją C-360 jest bezcenny...

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj