NHTD5030

co jest lepsze NH czy zetor ?

Polecane posty

NHTD5030    0

więc tak sory ze robię nowy temat jest tych tematów ale nie są każde wyjaśnione do końca wiec tak co jest lepsze wady zalety proszę podać i cena i do czego potrzebny :( moi zdaniem bardziej mi się podoba NH jest zwrotniejszy a mówią ze minusem jest ze podnosi 3600 kg to co ja będę woził krowy na tym pod nosiniku tylko maszyny a do takiego ciągnika to maszyny tyle nie ważą żeby brakowało mi kg proszę o odpowiedzi bo tak się zdenerwowałem ze trzeba to doprowadzić do końca proszę użytkowników tych marek o dobre odpowiedzi ;)i porozmawiamy niżej o tym :( a NH przypominam ze jest tańszy i jak na taka moc to ma wszystko to co potrzebne :( wiem ze niektórym wyjdzie lepszy może zetor ale przecież który więcej kosztuje to więcej posiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Po pierwsze primo : czy mam podawać dane tech. obu ciągników (znowu)??

Po drugie primo : czy mógłbym poprosić ceny obu ciągników ??

Po trzecie primo ultimo : minsów (ze str. tech) jest dużo wiecej , a mianowicie :silnik i masa które w polu mają niebagatelne znaczenie :(

 

Ogólnie jestem ciekaw jaki będzie wynik tej dyskusji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja właśnie też założyłem ten temat:D a cena co do NH w wyposażeniu co ma wszystko to 125 ty to się nie orientuje ale słyszałem ze o 10 tys droższy a co do wagi to to są masywne i ciężkie ciągniki jak na tyle 82km :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

w sumie tak , ale jednak zetor waży max 4546kg , nie wiem jak waga nh sie kształtuje , ale na stronie nh pisze że 3620kg ale nie wiem ile max waży , ale ciężko bedzie znależc (umieścić) na nim ponad 900kg obciążników :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ale po c ci nie będziesz przecież latał w takich ciężkich maszynach na małych gospodarstwach a jak będziesz na dużych to jako pomocniczy :) i na małych nie trzeba walić od razu 3 m agregatu np bo i tak to zrobisz a ze 2 raz więcej do o koła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Sam jestem posiadaczem zetora(7211), ale według mnie NH jest lepszy. Jeździłem i nowym zetorem (u znajomego) i nowym NH (u wujka). Jeśli miałbym wybrać to wybrałbym NH ze względu na mniejsze spalanie i mniejszą awaryjność. U znajomego (nie wiem może to jego egzemplarz jest wadliwy) cały czas ma jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

myślę że zetor za te 125tys to 8441 też nie będzie zły wujek posiada taki i ma w nim rewers, szerokie ogumienie obciązniki na tylnych kołach i przodzie jest to naprawdę fajny ciągnik i że tak powiem twardy w sęsie mocny silnik. I jeszcze ci trochę może nawet i zostanie :)

Pzdr


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ale większą masą i wieksza masą zrobimy w polu więcej , zalzy jak kto podchodzi do sprawy , ja swojego zetora w maszynach wykorzystuje w 105% , znajomi sie śmieją ze zaniżam wymagania na moc w katalogach mocy :) a to dzięki masie zetora , bo jak na 60 koni to ma sporą mase i dzięki temu daje sobie rade . A i trzeba podkreślić że zetor ma większe spalanie od nh (z faktami sie nie dyskutuje) , ale przy tym trzeba powiedzieć tez że zetor ma wg iso 90KM i wg. testów ma mniejsze spalanie na 1KM niż nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

dobrze dzieci że powstał dla was ten temat bo nie będziecie zaśmiecać swoją bezsensowną kłótnią nh vs zetor wszystkich tematów na forum w których jest mowa o proksimie albo td... wyżyjcie się tu albo na podwórku jak tam sobie chcecie...hehe... przekomarzacie sie jak w piaskownicy

 

Kolego, wyhamuj troszkę!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

no widzicie kolega ma zetora i prze rzucił się na NH :) to mnie cieszy nie wiem dlaczego ale na wsi słyszę od każdego ze zetor to awaryjny ciągnik ja tu owszem nic nie sugeruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja np. czesto obsługuje nh td95d(wuja) który ma 400mth i już sie wsypie :skrzynia ,hamulce . A ja sie ciesze ze forumowicz igorass@ sprzedał 2 letniego nh i nabył 15 letniego zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

widze ze te tematy sa bez sensu . kazdy chwali swoje i mowi ze ten drugi to zlom

a ja powiem co kupuisz to bedzie dobre najwazniejsze jak bedziesz uzytkowal ten traktor .

jak dbasz tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

ja przed zamowieniem tez mialem dylemat proxima czy nhtd5050 no i porownywalem wszystkie za i przeciw i wybor padl na nh td5050. jest juz zamowiony i czekam cierpliwie a jak bedzie sie sprawowal to sie okaze jak pojdzie w pole :) ale i tak mysle ze dokonalem slusznego wyboru :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

a kiedy będziesz miał bo na podwórku ? ja będę miał swojego 1 kwietnia i od razu siejemy na dotarcie pójdzię pierwsze pole 6 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Panowie nie ma co porownywac fan zetora chwali go, jak bylem na danym gosp zapytac sie o plug ug ,wlascicel wspomnial o zetoze i nh TD powiedzial ze nh jest lepiej wykonany i nie jest taki awaryjny jak zetor . W wiosce polozonej 5 km odemnie ktos kupil zetora na wiosne rtoche nim porobil nadeszla jesien wracajac autobysem zobaczylem rozpolowionego zetora na podwurku przez serwisantow ...

 

lepiej jest doplacic i miec lepszy sprzet niz bawic sie z awaryjnym przynajmniej bedzie robil a nie stal rozpolowiony


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak to ciągniki bardzo podobne-na plus NH trzeba przyznać mniejsze spalanie i wiekszą trwałość podzespołow ale za to zetor ma wiekszą kabine wiec jak by nie patrzec to czy sie kupi zetora czy nh TO I TAK SIE RACZEJ BEDZIE ZADOWOLONYM.co do ceny to w podobnym wyposazeniu zetor bedzie droższy o około 10 tys bo niestety za wszystko trzeba słono płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No to i ja się przyłączę za 120-130 tyś. ani szajsu ani szału nie będzie. Zetor i NH to ta sama średnia półka. Ogólnie tak patrząc to więcej jest zetorów. Albo inaczej u mnie w okolicy nie ma żadnego NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu Ciągniki > Tematy ogólne


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

spoko no czyli zawsze się kuciliśmy ze wy mówiliście ze zetor a my ze NH no i wyszło ze równe są i z tym się zgodzie kto chce kupić to wybiera co chce ten wybierze tego a ten tego ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Sam zastanawiałem się czy wybrać zetora czy nh. Wiadomo każdy chwali swoje. Rozmawiałem, nie z rolnikami, tylko z mechanikami. Tak jak słusznie już powiedziano, jak dbasz tak masz, ja po tych rozmowach dodałbym jeszcze tylko, że wszystko zależy też od danego egzemplaża. Nie ma bezawaryjnych marek, owszem zdarzają się bezawaryjne ciągniki, ale wyjątek tylko potwierdza regółę. Napisano powyżej, że zetor jest droższy, pytam się gdzie. Ja zamówiłem powerkę, w podobnym wyposażeniu był nh t5000, ale różnica w cenie to ok 15.000 ( nh droższy) sam sprawdzałem. Nie sugerowałem się marką, ale wyposażeniem i ceną oraz kosztami eksploatacji (przeglądy, remonty, wszystko ma prawo się popsuć. Nie liczmy na to, że akurat nasz ciągnik będzie bezawaryjny. Jeśli tak to super, a jeśli nie?) Ktos powie, że zetory dużo palą. Owszem, ale tu już należy zadać pytanie co ten ciągnik będzie robił. Jeśli ciężkie prace to różnicy nie ma, jeśli w transporcie to tak. Dodam tylko, że km w nh są podawane wg innej normy niż zetory. Zetory maja rzeczywistych km więcej niż nh, ale to co kto zakupi zależy tylko od niego samego. Nikt z forumowiczów nie będzie odpowiadał za jego decyzję. Niestety zauważyłem, że panują często stereotypy, z którymi ciężko polemizować i swoiste fankluby marek. Jak już powiedziałem, zakup ciągnika to decyzja na lata i nie mały wydatek. Forum fajna rzecz, ale o wiele lepiej jest samemu pojeżdzić po ludziach, warsztatach, mechanikach i popytać. Kto pyta nie bładzi i o wiele łatwiej podjąć decyzję, indywidualną, bo tylko samemu tak naprawdę sie wie na co nas stać i co tak naprawdę potrzebujemy, a nie to co chcielibyśmy mieć, albo co nie daj Boże ktoś mówił, że to bo warto.... temat rzeka i nie ma tu mądrych, każdy zakup to sprawa bardzo indywidualna. Powodzenia w wyborze dla wszystkich, którzy mają teraz ten problem co ja parę miesięcy temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

kolego nie brałeś tej serii NH my rozmawiamy o serii TD, a ty mówiłeś tu o T ,a to jest wyposażona w więcej i droższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Jeśli dobrze widzę temat to brzmi on ,,NH czy Zetor". Nie ma tam mowy o tym, że ma to być NH td, a zetor proxima. Jeśli porównywać to modele zbliżone wyposażeniem, a do proximy power wypada porównywać serię T, a nie td. Tak więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

no ja wiem mogłem napisać ale zawsze się kuciliśmy na innych tematach tam gdzie nie było można bo to nie ten temat był to założyłem ten temat żeby nie brudzić agrofoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

No to teraz wszystko jasne :) . Z tym że nadal podtrzymuję to co powiedziałem, napisałem, oczywiście z wycięciem fragmentu o poruwnaniu power i t 5000. Taki zakup to decyzja na lata i każdy musi podjąć indywidualną decyzję, w miarę odpowiedzialną i mam nadzieję, że nasze wywody choć w małym stopniu komuś pomogą, by była to trafna decyzja. Swoją drogą miałem już okazję pracować td5030 i ma on swoje zalety, pierwsza myśl że kupię jego, ale jak to często bywa jak człowiek wgłębi się w temat to okazuje się że pierwsza myśl nie zawsze najlepsza (w moim przypadku), dla kogoś innego, kto ma inne potrzeby względem ciągnika może on być idealny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Panowie każdy traktor ma swoje wady i zalety. Trzeba dbać żeby mieć bezawaryjną maszyne.Troche może nie na temat ale tak bezawaryjne maszyny jak zetor np 5211 czy 7211 już nigdy nie wrócą (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj