News
Arto96

Demontaż ładowacza czołowego TracLift 220

Polecane posty

Arto96    0

Witam. Chciałem się zapytać jak zdemontować ładowacz czołowy TL 220 w Zetorze Proxima Plus 8541. Otóż ja zrobiłem tak. Ustawiłem tura na twardym i równym podłożu, postawiłem go na klapkach, wyrównałem ciśnienie w zaworach i odłączyłem szybko złączki. Zdjąłem blokady i powoli ruszyłem do tyłu. Ładowacz czołowy nawet nie drgnął. Próbowałem też ruszać gwałtownie żeby się ześlizgnął ale on nawet nie drgnął. Chciałbym się zapytać czy trzeba zrobić coś dodatkowego np. nabrać łyżkę piachu, lub przytrzymać Tura drugim ciągnikiem? Dodam, że tur jest nowy i jeszcze nie zdejmowany. Proszę o pomoc.

Zetor ---- i jest moc !!!

Arto96    0

Witam. Chciałem się zapytać jak zdemontować ładowacz czołowy TL 220 w Zetorze Proxima Plus 8541. Otóż ja zrobiłem tak. Ustawiłem tura na twardym i równym podłożu, postawiłem go na klapkach, wyrównałem ciśnienie w zaworach i odłączyłem szybko złączki. Zdjąłem blokady i powoli ruszyłem do tyłu. Ładowacz czołowy nawet nie drgnął. Próbowałem też ruszać gwałtownie żeby się ześlizgnął ale on nawet nie drgnął. Chciałbym się zapytać czy trzeba zrobić coś dodatkowego np. nabrać łyżkę piachu, lub przytrzymać Tura drugim ciągnikiem? Dodam, że tur jest nowy i jeszcze nie zdejmowany. Proszę o pomoc.

Zrobiłem tak jak na instrukcji i tak jak opisałem wyżej nic.

Wiadomość z agroFakt.pl

ariss    17

a założyłeś podpory i spuściłeś zapadki?? ogólnie to powinno zejść nawet bez zapełnionej łyżki ale możesz ją napełnić żeby mieć pewność i jak do ściągniesz to daj od razu smar tam gdzie łączy się tur i ta część tuta którą masz zamontowaną na traktorze

Balzak    5

Napewno jest przytrzymywany na sprzęgach. musisz zobaczyc czy jest tam przestrzeń, jak nie to na podłączonej hydraulice musisz ustawić żeby było dobrze (joyem do góry lub dołu)

<p>Doradca Żywieniowy

Arto96    0

Ale te sprzęgła muszą zmienić swoje położenie ?

grucha18    9

Ja jak odpinam to miedzy podporami a podłożem zostawiam małą przestrzeń tak żeby ładowacz ześlizgnął się na ziemie. Jeśli podpory ustawisz od razu na podłożu to moim zdaniem go nie odepniesz. Tak mi się przynajmniej wydaje. :)

Arto96    0

Witam. Chciałem się zapytać jak zdemontować ładowacz czołowy TL 220 w Zetorze Proxima Plus 8541. Otóż ja zrobiłem tak. Ustawiłem tura na twardym i równym podłożu, postawiłem go na klapkach, wyrównałem ciśnienie w zaworach i odłączyłem szybko złączki. Zdjąłem blokady i powoli ruszyłem do tyłu. Ładowacz czołowy nawet nie drgnął. Próbowałem też ruszać gwałtownie żeby się ześlizgnął ale on nawet nie drgnął. Chciałbym się zapytać czy trzeba zrobić coś dodatkowego np. nabrać łyżkę piachu, lub przytrzymać Tura drugim ciągnikiem? Dodam, że tur jest nowy i jeszcze nie zdejmowany. Proszę o pomoc. post-22390-12691861238_thumb.jpg

Temat był wcześniej ale nie wiadomo było jak to wygląda więc teraz dołączam zdjęcia :(

rom19    0

na nowym ładowaczu jest jeszcze warstwa farby tam gdzie łączy się ramie ładowaczem z ciągnikiem, popracujesz trochę farba się wytrze ładowacz będzie sie odczepiał bez problemu

po pierwszym odczepieniu, wysmaruj te prowadnice trochę tawotem to może pomoc przy kolejnych manewrach....

tez miałem problemy z pierwszym odczepieniem swojego Stolla

WAL    1

Witam, też będe zdejmował ładowacz "TUR8" z New Hollanda TM135. I jak to najlpeiej zrobić ? może ktoś zdejmował już takiego dużego tura i może dać jakieś rady jak powinno się go zdjąć? I czy po zdjęciu da rade go jakoś przetransportować albo rozłożyć tak żeby się nie rozleciał?

PS: Tura mamy na nim 5 lat nigdy nie był zdejmowany.

Pozdrawiam

Andrzej24871    12

Nie chce sie wtracać bo sam ładowacza czołowego przy ciągniku nie mam ale nie raz widziałem jak na reklamówkach zdejmują i zakładają takie ładowacze to najpierw rozkładają stopki później odbezpieczają tymi bolcami i powolutku odjeżdżają a w miedzy czasie odpowiednio dodatkowo manewrują hydrauliką!!! tak aby minimalnie sama konstrukcja ładowacza zmieniła swoje położenie ułatwiając odpięcie go i dopiero jak ładowacz jest całkowicie zwolniony z zaczepu odpinają hydraulike i tak samo przy podpinaniu najpierw hydraulika a dopiero później zpinanie samego ładowacza i w między czasie odpowiednie manewrowanie hydruliką ładowacza. ( Wiem że węży pod ciśnieniem nie da sie rozłączyć ale pisze co widziałem)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez manYki
      Witam. Posiadam New hollanda td5050 i planuje kupic do niego tura. Ma on robic codzienne zeczy w gospodarstwie typu
      przewoz bel itp. Jakiego mam kupic najlepiej? myslalem o metal-fach ale podobno to bardzo slaby tur. z gory dzieki
    • Przez Miszka123
      Chciałbym was się spytać co sądzicie o tej firmie Wol-Met  co z nich są ładowacze czołowe 
      mianowicie  z tej firmy miałby być ładowacz do ciągnika Ursus 1224   czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą i czy też do takiego ciągnika czy zakładaliście   .

Dzwoniłem pytałem  powiedzieli że do ciągnika tego ursus 1224  6 cylindrowego 120km to koszt ładowacz  to z całym kompletem mocowaniami jostickiem  i wszystkim co do mocowania to  9500 zł   następnie interesował mnie osprzęt  czyli łyżko krokodyl 1.8 m  na dwa siłowniki  2900 zł 
      chwytak do bel na jeden siłownik 1900 zł  następnie montaż 300 zł a transport gratis  to wychodzi 14600 zł  cena bardzo dobra moim zdaniem nie za duża   co sądzicie 

PARAMETRY
      UDŹWIG 1500KG
      WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA 360cm
      POLSKIE SIŁOWNIKI
      SWORZNIE TULEJOWANE MOSIĘŻNE
      WSZYSTKIE CZĘŚCI RUCHOME SMAROWANE
      PRZEWODY HYDRAULICZNE SCHOWANE SĄ W RAMIE KTÓRA POSIADA ZAŚLEPKI SERWISOWE
      tu strona ich 
      https://www.olx.pl/oferta/tur-tury-ladowacz-czolowy-ladowacze-do-ursusa-nowe-transport-raty-mont-CID757-IDhYOGW.html#df0137f879

• Przez macdam
      Cześć wszystkim.  Mam probkem z siłownikiem od ladowacza czołowego a minowicie urwał mi sie drut zabezbieczający tloczysko i takie pytanie co z tym zrobić myslalem zeby nawiercić chyba ze moze macie jakiś inny pomysł?
    • Przez Bartkowskii
      Witam , stoje przed wyborem tura do ciagnika renault. Mialem zamowiony agromasz mragowo ale nie maja konstrukcji do ciagnika i trzeba dlugo czekac .
      Dealer zaproponowal mi sonarol ,ale opinie sa rozne . Moglby ktos polecic jakis ladowacz ? metaltechnik odpada
    • Przez Bartek3512
      Witam. Noszę się z zakupem ładowacza do 3512. Ma on służyć tylko do prac na działce (nawożenie ziemi na równanie terenu itp),wiec w grę wchodzi tylko łyżka. Czy 3512 da sobie radę z taką pracą. Jaki kupić ładowacz, na przód czy tył.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj