Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gumis32

Jak produkować siano-kiszonke??

Polecane posty

Matey    431

A bydło masz mięsne czy mleczne :D? Czyli widzę, że opłaca się robić sianokiszonkę :)

zetor7745    3
A na ile krówek wam to schodzi ?

40 dojnych a bydla mam razem 80 sztuk ( w tym 4 byczki na samochod :PP dla mnie :D:) :) )

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2
Bydło mleczne i parę opasów :D

No trzeba na razie w balotach, ale już myślę o sieczkarni samojezdnej :)

Jaka chcesz kupić tą sieczkarnie??? |Nową czy może używaną

Pozdrawiam Balzak

Matey    431

A oprócz tej sianokiszonki, czy tam kukurydzy w pryźmie, coś dajecie krówką :D ? np. pasze jakieś czy coś ?

Balzak    2

Ale wysłodki macie suche czy mokre bo ja zawsze daje suche, a te młoto jak przechowujesz.

Pozdrawiam Balzak

Matey    431

a jeszcze tak może nie na temat... Wozy paszowe opłaca się na 20-40 krówek ?

zetor7745    3

ja mam wyslodki takie i takie, mloto normalnie przykrylem folia i przysypalem. A co do wozu to sie raczej nie oplaca bo dluzej jezdzisz traktorem, ladujesz niz rozdajesz taka jest moja opinia, ale myslimy nad wozem ale dopiero jak przerobimy swiniarnie na drugą obore

Matey    431
a jak cenowo te młóto jest i z czego one ???

Dołączam się do pytania :D

Matey    431

@andrzejko

A stosujesz to w hodowli? Ile płacisz za tone? opłaca się ?

kubi    0

ja stosuje młóto browarniane.przywożą mi z Tychów(odpad z Tyskiego).Krówki chętnie jedzą,koszt młóta zależy trochę od pory roku kiedyś nawet 2500 zł za transport ostatnio(3 dni temu) zapłaciłem 1750zł.płaci się głównie za transport,jak ktoś mieszka blisko browaru to taniej powinno wynieść

ps. kierowca który mi ostatnio to przywiózł mówił że browar ostatnio dopiero ruszył,ludzie do czasu aż się zrobiło cieplej mało piwa pili :( nie ma się co dziwić

pawlikk18    0

ja przeczytałem w takiej mądrej książce "łąkarstwo" ze siano-kiszonka powinna mieć 30-40% suchej masy....

około 3% schnie w ciągu godziny....

wychodzi ze po około 13 godzinach powinno sie zbierać - oczywiście w odpowiedniej pogodzie ;)

Pozdrawiam

sebe1033    62

coś słabo liczysz 3%x20=60% czyli 20-25 godz .A co do mondrych książek warto zwracać uwagę na wiedzę w nich zawartą ale bez przesady należy kierować się własnymi doświadczeniami (uwzględnić warto tą wiedzę ) ,książki te są na całą Polskę i niestety nie odzwierciedlają tak zróżnicowanych warunków jakie są (W Polsce)

A ja czytałem o regule praczki -bierzesz trawę i skręcasz ją w rękach (jak wyprane ubranie) i jeśli ręce będą już tylko wilgotne bez kropli wody to ma 30-40 %

pawlikk18    0

lol

3% x 10(13) godzin = 30(39)% ;) suchej masy

takie to trudne? Chyba nie....

wiadomo, ze własne doświadczenie jest najcenniejsze ale warto tez kierować się czasami wiedza naukowców :)

Pozdrawiam!

kissmy...    57

wskażcie mi proszę czy możliwe jest przyrządzenie sianokiszonki przy użyciu wielkogabarytowej prasy kostkującej, tzn prasuję zielonkę o odpowiedniej wilgotności w optymalnej wielkości bele, które ustawiam w szeregu i przykrywam szczelnie folią (tak jak pryzmę, ale dociążam tylko oponami), dzięki temu oszczędzam folię, miejsce, czas i nie potrzebuję wybieraka; jednak problemem wydaje mi się wysoki zgniot, czy nie przyczyni się on do zahamowania procesów fermentacyjnych; proszę o opinię tudzież o wskazanie źródła opisującego taką bądź podobną technologię

pioter    44

w dobrej prasie zwijającej z odpowiednim ciągnikiem i operatorem też będzie duży zgniot, takze z tym nie powinno być problemu.im mniej powietrza w kostce tym lepiej.czy Ci wyjdzie mniej foli to nie wiem, musisz przykryć szczelnie 5 ścian stogu, całego powietrza z pod foli nie będziesz w stanie usunąć, także jakieś tam straty na pewno będą.do takich kostek sprzęt tez musi być odpowiedni.jak dla mnie plusem bedzie mniejsza powierzchnia przechowywania...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?