Polecane posty

DJBOMBA12    12

Witam, Mam do was małe pytanie... Wczoraj szczepiłem siewnik z Agregatem, I tu mam do was pytanie, Jak wyjąć przewody Hydrauliczne jak Hydro-pak jest podniesiony? Z Góry dzięki za odpowiedzi :( Jak temat już był to sorry... :(


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

będzie ciężko :( musiałbyś mieć zawory odcinające przed szybkozłączami, lub oprzeć hydropak na jakiejś podporze, po to aby nie blokowały się końcówki szybkozłączy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

przygotować wiaderko , odkręcić końcówke i czekać aż olej z siłowników zleci :( ja tak samo robiłem przy tytanie :( tylko musisz sie liczyć z tym iż końcówka ma daleki zasięg lotu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kup zawór odcinający i załóż na wężu.

A tak wogóle to czy hydropak nie ma możliwości zablokowania w pozycji podniesionej??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Dokładnie opadnie, no chyba, że się go podepsze bądź zablokuje w położeniu górnym (blokada powinna być w opcji). Tak czy tak zawory odcinające można zakupić i zamontować. :( Panowie ekologia :( jaki daleki zasięg końcówki :( no wiecie co. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Kup zawór odcinający i załóż na wężu.

A tak wogóle to czy hydropak nie ma możliwości zablokowania w pozycji podniesionej??

Dokładnie tak, przynajmniej u Mnie w Agro-Maszu jest możliwość przetknięcia jakimś bolcem czy śrubą i zablokować siewnik na agregacie, i wtedy można spokojnie odjąć przewody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

"jaki daleki zasięg końcówki" już wyjaśniam jak rozwozilem obornik to otwierałem klape i pyjmowałem końcówke "na chama" i podpinalem od posówu , a jak już kończylem to musialem wziąść 2 klucze i odkrecić tą końcówke węża którą sie przyczepia do ciągnika :( ciśnienie było takie że końcówke mi wyje...o na ok. 20m :( jak już olej z siłowników ściekł to przykręcałem tą końcówke i do domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ile oleju ci wyleciało... Trzeba było wywalić to klapę i by nie było problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Wiem wiem. I takie końcówki w agromie nazywają się 'dalekich lotów'. Zdarza się najlepszym. W końcu z ciśnieniem nie ma żartów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Eh ale macie pomysły z tym odkręcaniem węża hydr. pod ciśnieniem. Mi osobiście wydaje sie że najprościej będzie zrobić blokade samego siłownika , takie zabezpieczenie przed zsuwaniem sie może widziałeś takie jakby wyprofilowane blachy w krztałcie litery U nakładane na rozsuniety siłownik ( na targach rolniczych często maszyny maja pozakładane takie blokady żeby jakiegos chłopa nie przycisło :( :( ) ja mam podobne przy prasie nakłada sie na rozsuniety siłownik w ten sposób że góra opiera sie o sworzeń a dół o obudowe siłownika zabezpicza sie bolczykiem żeby tej blachy* nie wypchneło i można zwolnić ciśnienie siłownik troszke opadnie ciężar przejmie ta wyprofilowana blacha i bo problemie . Z jakiegoś dużego ceownika mozna łatwo coś takiego zrobić


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Dokładnie. :( Takie blokady nawet stosują w bizonach, podnosimy heder (zespół żniwny) i zabezpieczamy aby siłowniki w razie czego nie 'schowały się' i można śmiało się kłaść pod maszynę. Myślę, że jeśli orginalnie w opcji nie ma blokowania to można byłoby takie coś zrobić w niniejszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

"jaki daleki zasięg końcówki" już wyjaśniam jak rozwozilem obornik to otwierałem klape i pyjmowałem końcówke "na chama" i podpinalem od posówu , a jak już kończylem to musialem wziąść 2 klucze i odkrecić tą końcówke węża którą sie przyczepia do ciągnika :( ciśnienie było takie że końcówke mi wyje...o na ok. 20m :( jak już olej z siłowników ściekł to przykręcałem tą końcówke i do domu :(

 

a nie prościej zamontować zawór trójdrożny i podłączyć oba przewody (od posuwu i od klapy) :(

oszczędzasz olej i czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

śpieszyło mi sie a miałem tylko 2 tytany do rozwiezienia , wiec nie kombinowałem l, tylko na skróty polecialem , a rozrzutnik jest wuja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, widziałem parę zdjęć na af gdzie był siewnik z agregatem na podniesionym hydro-paku z siewnikiem w garażu bez ciągnika, i myślałem że mniej mi będzie miejsca w garażu zajmował...


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Jak dla mnie to nie musisz nic robić ,ja podnoszę do góry i normalnie wyjmuję końcówkę szybkozłącza z gniazda i nic się nie dzieje.W stopach przy przyczepach tak robię i nic nie opada... i po co jakieś zawory stosować???


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Tylko potem żeby podpiąć to bedziesz musiał spuścić olej z hydropacka(z siłownika) bo ciśnienie bedzie tak duże że nie bedziesz w stanie wcisnąć bądz przykręcić , wiem bo to trenowałem z tytanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Bierzesz dźwignie w ciągniku ustawiasz na wolny przepływ i nie ma problemu z zapinaniem...

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

jak nie ma jak jest :) trzeba pokonać opór stawiany przez zaworek w końcówce im więkrze ciśnienie tym więkrzej trzeba by użyć siły . raz sie tak próbowałem przy prasie jak podłączyłęm nie te węże co trzeba to mósiałem młotkiem uderzyć pare razy w końcówke tak aby na chwilke zwolnić ten zaworek efekt z 1 litra rozlanego oleju ale naszczęście tyle wystarczyło żeby móc podłączyć węża a mowa o tych automatycznych końcówkach nie polskiech przykręcaneych (których zresztą jestem gorącym zwolennikiem bo już nie raz miałem ten problem polską końcówke można na siłe wkręcić/wykręcić a tej zachodniej sie nie da lub gdy któraś kulka sie nie schowa :/ no normalnie człowieka może rozerwać jak czasem z 5 min sie męcze nad głupią szybkozłączką żeby ją podpiąć a polską to bym w tym czasie z 5 razy odkręcił i zakręcił)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

qqq@ no tak , ale i tak i tak w siłowniku masz spore ciśnienie i bedziesz miał bardzo duży problem by wcisnąć końcówke do ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

qqq@ no tak , ale i tak i tak w siłowniku masz spore ciśnienie i bedziesz miał bardzo duży problem by wcisnąć końcówke do ciągnika .

 

tylko ,że w ciągniku masz wolny przepływ i ciągnik przyjmuje olej,gniazdo nie stawia oporu i nie ma problemu z przypinaniem;a wąż jest pod ciśnieniem od hydropacku.Co do andrzeja24871 jeżeli odwrotnie podpinasz węże to wtedy się zgodzę ,że nie tak łatwo podpiąć końcówkę na której jest ok.180 atm wtedy końcówką udeżysz 2 razy o dyszel i nie ma problemu ,też czasem mam tak w tytanie,ale co do hydropacku to nie ma problemuz zapinaniem.Ja tak robię przy hydropacku i stopce od przyczep ,węże są pod ciśnieniem i nie mam problemu z przypinaniem ,a nie wiem jak wy to robicie...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj